Nie ma miesiąca, aby polscy wydawcy nie wydali… zbyt dużo dobrych książek! i jak czytelnik ma sobie z tym poradzić? Przedstawiamy top maja: powieści, kryminały, komiksy i książki dla dzieci, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę. Uwaga: kolejność zupełnie przypadkowa.
Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni, Toshikazu Kawaguchi
Druga część zyskującej ostatnio popularność opowieści o niezwykłej kawiarni. Liryczna podróż w czasie opowiada o tęsknotach za tym, co się nie wydarzyło.
Złoty dom, Jessie Burton
Kto jest entuzjastą powieści Miniaturzystka, ten chętnie sięgnie po kontynuację tego bestsellera. Historię, która dzieje się osiemnaście lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniej książce, można czytać niezależnie. Na łamach naszego portalu możesz przeczytać fragment powieści.
Nocny portret, Laura Morelli
Twórczość Leonarda da Vinci nie przestaje inspirować. Książka włoskiej badaczki sztuki opowiada o niezwykłych losach Damy z gronostajem. Od historii powstania obrazu po wydarzenia, które doprowadziły do tego, że trafił w ręce nazistów. Sztuka, namiętność i okrutne mechanizmy władzy – ekscytujące! Na naszym portalu możesz przeczytać fragment.
Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak
Autorka Służących do wszystkiego oddaje głos wiejskim kobietom: opowiadają o codziennym znoju, lękach i marzeniach. Pokazuje ich siłę i walkę o zmiany.
Przeprowadzę cię na drugi brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu, Justyna Dąbrowska
Historie opowiedziane przez psychoterapeutkę oparte są na rozmowach z kobietami, które pobyt na oddziale ginekologicznym mocno skrzywdził. Druga część skupia się na dobrym porodzie.
Żuchwa Kaina, Edward Powys Mathers
Lektura w sam raz dla wielbicieli kryminałów, których znużyły utarte schematy zagadek detektywistycznych. Tę będzie wyjątkowo trudno rozwikłać!
Za granicą, Wojciech Chmielarz
Autor kryminałów, za którego powieściami czeka się z niecierpliwością, tym razem przenosi nas do Chorwacji. Jedno jest pewne: nie wszyscy urlopowicze powrócą z wakacji.
Kobieta kanibal, Ryan Green
Zakaz zbliżania się i zmasakrowane zwłoki – to historia true crime o kobiecie nazywanej australijską Hannibal Lecter.
Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty, Kamil Janicki
Autor licznych publikacji o historii polski, w tym Pańszczyzny, tym razem skupia się na świecie szlachty. Krytycznym okiem patrzy na tę warstwę społeczną, a także skupia się na historii systemu politycznego. Wszystko to pisane lekkim piórem.
100 dzieci, Christoph Drösser
Jak żyją współczesne dwa miliardy dzieci? Książka zdobyła młodzieżową nagrodę literacką w kategorii non fiction. Opowiada o codzienności dzieci z różnych stron świata.
Nelly Rapp i nawiedzona szkoła, Martin Widmark
Autor bestsellerów dziecięcych napisał kolejną część przygód Nelly Rapp. Tym razem agentka będzie miała do czynienia z upiornym nauczycielem (dosłownie!). Łatwe do czytania i ekscytujące.
Rośliny. Cuda natury na wyjątkowych ażurowych rycinach, Helene Druvert, Juliette Einhorn
Atlas botaniczny dla dzieci z wyjątkowymi ilustracjami, które pozwalają zajrzeć w głąb cudownego świata roślin.
Plot Holes, Sean Murphy
Jeden z najambitniejszych projektów scenariuszowych Seana Murphy’ego (autora m.in. Batmana: Białego rycerza). Z jednej strony szalona przygoda, a z drugiej wyznanie miłości do literatury.
Czarna Dalia. Prawdziwa historia Elizabeth Short, Florent Maudoux, RUN, Hadrien Yannou
Niewyjaśniona zbrodnia, która poruszyła całą Amerykę, została przeniesiona na kadry komiksu. Kim jest Czarna Dalia? Dlaczego stała się legendą?
Opowieści grozy, Dino Battaglia
Mistrz włoskiego komiksu przedstawia interpretacje opowieści opartych na twórczości Poego, Lovecrafta czy Stevensona.
0 komentarzy