Najciekawsze premiery książkowe listopada, część I/III

utworzone przez | lis 19, 2022 | Najciekawsze premiery książkowe, Spiżarnia mola

Barwne historie to wyznacznik listopadowych zapowiedzi. Kiedy za oknami coraz szybciej ciemno, jeszcze milej sięga się po książkową przygodę. Dzisiaj prezentujemy jedną trzecią najciekawszych premier.

Kobieta w walizce, Katarzyna Bonda

Prowokacja? Bezmyślność? Czy chora zabawa psychopaty? Spokojna okolica bywa zdradliwa.

Kolejny tom z serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem w roli głównej.
Tym razem polska królowa kryminału snuje historię o tajemniczych zaginięciach kobiet. Trudno się oderwać!

Kołysanka, Maciej Siembieda

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami.

Piąty tom serii o śledztwach Jakuba Kani napisanej przez dziennikarza gwarantuje, że nie zaśniemy, dopóki nie przeczytamy ostatniej strony. Intrygująca mieszanka prawdy i fikcji.

Silverview, John le Carré

Choć powtarzano nam do znudzenia, że „wykraczał poza ramy powieści szpiegowskiej”, prawda jest nieco inna: on po prostu wzniósł ją na zupełnie nowy poziom. Jego łabędzi śpiew, Silverview, to dzieło, które w sposób doskonały buduje atmosferę moralnej dwuznaczności – “The New York Times Book Review”

Autor Wiernego ogrodnika w powieść wplata polski wątek. Moli książkowych zainteresuje motyw księgarni.

Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor, Andrew Morton

Andrew Morton dzięki swojej wyjątkowej pozycji na dworze królewskim zapewnia wgląd w życie tych dwóch jakże różnych sióstr (…)  oraz opisuje trwały wpływ, jaki wywarły na Koronę, rodzinę królewską i sposoby jej dostosowania się do zmieniających się obyczajów XX wieku.

Angielski dziennikarz, specjalizujący się w biografiach znanych osób, tym razem pod lupę wziął relację łączącą siostry, która była pełna przyjaźni i napięć.

Rubież. Reportaż wędrowny, Ewa Pluta

Perspektywa pieszej reporterki łączy się z uniwersalną refleksją nad granicami, murami i zasiekami, które dzielą ludzi.

Bohaterką książki jest granica, rubież Unii Europejskiej. Jest nie tylko kreską na mapie, ale miejscem pełnym historii i intrygujących postaci.

Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie, Jens Andersen

Biografia LEGO, bogato ilustrowana wcześniej niepublikowanymi zdjęciami, jest wspaniałą propozycją zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.

Twórcy legendarnych klocków doczekali się opowieści o sobie. To interesująca historia rodzinnego biznesu, który od trzech pokoleń wytwarza zabawki, które się nie nudzą.

Sekrety kolorów, Kassia St. Clair

Brytyjska dziennikarka Kassia St Clair podąża tropem niesamowitych historii, w których nauka miesza się z modą, polityka ze sztuką, a geologia z motoryzacją, i przedstawia najciekawsze opowieści dotyczące kilkudziesięciu mniej lub bardziej znanych odcieni i kolorów.

Barwna historia kultury i cywilizacji. Po przeczytaniu tej książki świat będzie jeszcze bardziej kolorowy! Idealna lektura, jeśli szukamy antidotum na jesienno-zimową szarość.

Galeria szaleńca, Edward Brooke-Hitching

Autor, obficie czerpiąc z efektów niezwykle wnikliwych badań i szerokiego spektrum dzieł – od prehistorycznych rysunków naskalnych do obrazów wykonanych przez sztuczną inteligencję – stworzył nadzwyczajną książkę, która nie przestaje zaskakiwać czytelnika.

Autor przedstawia galerię najbardziej osobliwych dzieł sztuki, rzeźb, obrazów czy grafik. Książka dla tych, którzy szukają niebanalnego piękna.

Aquarica. Wydanie zbiorcze, Benoît Sokal, François Schuiten

Pewnego dnia fale wyrzucają na plażę fantastyczne stworzenie – gigantycznych rozmiarów kraba, niczym istotę zrodzoną z wyobraźni pijaka.

Niezwykłe zwierzę skrywa w sobie niejedną tajemnicę. Komiks został stworzony przez twórcę kultowej gry Syberia oraz belgijskiego barona, znanego z serii Mroczne Miasta.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marsz, czyli o największych demonstracjach w PRL

30 lipca 1981 roku w Polsce Ludowej odbyły się tak zwane marsze głodowe. Był to wyraz sprzeciwu społeczeństwa na politykę władz komunistycznych. W kraju brakowało żywności oraz produktów pierwszej potrzeby. Wprowadzono system kartkowy, który nie polepszył egzystencji...

Cudotwórca, czyli gdy religia przyprawia o dreszcze grozy

Cudotwórca jest projektem André Oliveira, który zaprosił siedmiu utalentowanych portugalskich rysowników komiksowych, by połączyli swe siły i stworzyli jedno wspólne dzieło. Tymi rysownikami są: Jorge Coelho, André Caetano, Filipe Andrade, Nuno Plati, Ricardo Cabral,...

Kosmos, czyli alternatywna historia pierwszego lądowania na Księżycu

20 lipca 1969 roku Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu. Było to jedno z szczytowych osiągnięć ludzkości i otwarcie furtki na podbój kosmosu w przyszłości. A co by było, gdyby się okazało, że Armstrong nie był pierwszy i wyprzedzili go...

Twarz, czyli między ekstrawagancją a kanonem

Twarz jest komiksem Petera Milligana oraz Duncana Fegredo, wydanym pierwotnie przez DC Vertigo (w Polsce przez timof comics). Mimo, że od premiery minęło prawie 30 lat (pierwotnie został wydany w 1995 roku) to komiks nic nie stracił na swojej aktualności. Dlaczego?...

Izuna, czyli powrót do świata Szkarłatnych Obłoków

Pod koniec lipca wydawnictwo Lost in Time wydaje Izunę autorstwa Saverio Tenuty oraz osób, które zaprosił do współpracy, czyli scenarzystę Bruno Letizia oraz rysowniczkę Caritę Lupattelli. Niestety kilka dni po premierze tego tomu w Polsce, 3 sierpnia, w wieku 54 w...

IHS. In Hollandia Suburbia, czyli katastrofa albo nadzieja

IHS. In Hollandia Suburbia Guido van Driel jest komiksem opowiadającym o dochodzeniu Harry’ego Kleijna. Dotyczy śmierci młodego członka kapeli IHS w małym miasteczku. Jak to zwykle bywa w opowieściach: skrywającym swoje tajemnice. Zaciekawieni? To zapraszamy do...

Poszukiwacze z Drzewoświata, czyli przepięknie i archetypicznie

Poszukiwacze z Drzewoświata to komiksowa adaptacja książki Laurenta Geneforta. Za to dzieło, wydane przez wydawnictwo Lost in Time, odpowiada sam autor oryginału oraz Alexandre Rostorcelli. Jak wypada kolejny frankofon z katalogu tego wydawnictwa? Zapraszamy do...

Lekcje aktorstwa, czyli niepokojący komiks o kondycji współczesnego człowieka

Nick Drnaso powraca z nowym komiksem! Tym razem Drnaso opowiada o grupce ludzi, chcących oderwać się od szarej rzeczywistości za pomocą lekcji aktorstwa. Każdy z nich ma swoje własne problemy oraz demony, które wychodzą na światło dzienne podczas nauk.Autor stworzył...

Wiedźmun. Przed wyprawą zbierz drużynę, czyli drugi tom pastiszu Samojlika

Trochę musieliśmy czekać na drugi tom Wiedźmuna o tytułe Przed wyprawą zbierz drużynę. Jak wypada kontynuacja pastiszu Tomasza Samojlika? Zapraszamy do recenzji! Po zniszczeniu karczmy w pierwszym tomie okazuje się, że dziewczynka Kira została porwana przez swoją...

Festiwal, czyli o kuriozalności polityki

Festiwal jest kolejnym komiksem Jacka Świdzińskiego, autora takich tytułów jak: Zdarzenie 1908 oraz Powstanie filmu narodowego. Tym razem opowiada o jednym z najbardziej kuriozalnych przedsięwzięć Polski Ludowej, czyli Festiwalu Młodzieży z 1953 roku, gdy młodzież z...
Share This