Najciekawsze premiery książkowe listopada, część I/III

utworzone przez | lis 19, 2022 | Najciekawsze premiery książkowe

Barwne historie to wyznacznik listopadowych zapowiedzi. Kiedy za oknami coraz szybciej ciemno, jeszcze milej sięga się po książkową przygodę. Dzisiaj prezentujemy jedną trzecią najciekawszych premier.

Kobieta w walizce, Katarzyna Bonda

Prowokacja? Bezmyślność? Czy chora zabawa psychopaty? Spokojna okolica bywa zdradliwa.

Kolejny tom z serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem w roli głównej.
Tym razem polska królowa kryminału snuje historię o tajemniczych zaginięciach kobiet. Trudno się oderwać!

Kołysanka, Maciej Siembieda

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami.

Piąty tom serii o śledztwach Jakuba Kani napisanej przez dziennikarza gwarantuje, że nie zaśniemy, dopóki nie przeczytamy ostatniej strony. Intrygująca mieszanka prawdy i fikcji.

Silverview, John le Carré

Choć powtarzano nam do znudzenia, że „wykraczał poza ramy powieści szpiegowskiej”, prawda jest nieco inna: on po prostu wzniósł ją na zupełnie nowy poziom. Jego łabędzi śpiew, Silverview, to dzieło, które w sposób doskonały buduje atmosferę moralnej dwuznaczności – “The New York Times Book Review”

Autor Wiernego ogrodnika w powieść wplata polski wątek. Moli książkowych zainteresuje motyw księgarni.

Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor, Andrew Morton

Andrew Morton dzięki swojej wyjątkowej pozycji na dworze królewskim zapewnia wgląd w życie tych dwóch jakże różnych sióstr (…)  oraz opisuje trwały wpływ, jaki wywarły na Koronę, rodzinę królewską i sposoby jej dostosowania się do zmieniających się obyczajów XX wieku.

Angielski dziennikarz, specjalizujący się w biografiach znanych osób, tym razem pod lupę wziął relację łączącą siostry, która była pełna przyjaźni i napięć.

Rubież. Reportaż wędrowny, Ewa Pluta

Perspektywa pieszej reporterki łączy się z uniwersalną refleksją nad granicami, murami i zasiekami, które dzielą ludzi.

Bohaterką książki jest granica, rubież Unii Europejskiej. Jest nie tylko kreską na mapie, ale miejscem pełnym historii i intrygujących postaci.

Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie, Jens Andersen

Biografia LEGO, bogato ilustrowana wcześniej niepublikowanymi zdjęciami, jest wspaniałą propozycją zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.

Twórcy legendarnych klocków doczekali się opowieści o sobie. To interesująca historia rodzinnego biznesu, który od trzech pokoleń wytwarza zabawki, które się nie nudzą.

Sekrety kolorów, Kassia St. Clair

Brytyjska dziennikarka Kassia St Clair podąża tropem niesamowitych historii, w których nauka miesza się z modą, polityka ze sztuką, a geologia z motoryzacją, i przedstawia najciekawsze opowieści dotyczące kilkudziesięciu mniej lub bardziej znanych odcieni i kolorów.

Barwna historia kultury i cywilizacji. Po przeczytaniu tej książki świat będzie jeszcze bardziej kolorowy! Idealna lektura, jeśli szukamy antidotum na jesienno-zimową szarość.

Galeria szaleńca, Edward Brooke-Hitching

Autor, obficie czerpiąc z efektów niezwykle wnikliwych badań i szerokiego spektrum dzieł – od prehistorycznych rysunków naskalnych do obrazów wykonanych przez sztuczną inteligencję – stworzył nadzwyczajną książkę, która nie przestaje zaskakiwać czytelnika.

Autor przedstawia galerię najbardziej osobliwych dzieł sztuki, rzeźb, obrazów czy grafik. Książka dla tych, którzy szukają niebanalnego piękna.

Aquarica. Wydanie zbiorcze, Benoît Sokal, François Schuiten

Pewnego dnia fale wyrzucają na plażę fantastyczne stworzenie – gigantycznych rozmiarów kraba, niczym istotę zrodzoną z wyobraźni pijaka.

Niezwykłe zwierzę skrywa w sobie niejedną tajemnicę. Komiks został stworzony przez twórcę kultowej gry Syberia oraz belgijskiego barona, znanego z serii Mroczne Miasta.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This