Po drugiej stronie. Julia Fox, autobiografia, czyli czym jest szczera opowieść o sobie

utworzone przez | lut 22, 2024 | Recenzja

Julia Fox to znana ze swojego ekscentrycznego stylu artystka, aktorka oraz modelka. Wiele widzów poznało ją w filmie ,,Nieoszlifowany Diament’’ u boku Adama Sandlera. Młodszemu pokoleniu kojarzy się z viralowym memem, gdy podczas wywiadu odpowiada na pytanie dotyczące swojego makijażu ”I actually did it myself”. W swojej autobiografii opowiada nam, jak wyglądało jej życie do tej pory oraz jak zdobyła sławę.

Autorka zaczyna od wspomnienia swojej pierwszej podróży do Nowego Jorku jako kilkuletnia dziewczynka. W tamtym momencie jej życie zmieniło się całkowicie. Jej podzielona rodzina, częściowo na Włochy i częściowo na Stany Zjednoczone. nie jest czymś, z czego mogłaby być dumna. Zaczyna chodzić do szkoły, a w niej z czasem mieć problemy z koncentracją oraz poznawaniem nowych przyjaciół. W pewnym momencie sprawia problemy wychowawcze, a despotyczna i niezrównoważona matka jej nie wspiera. Jest typem buntowniczki spędzającej czas na wagarach, paleniu marihuany oraz z czasem braniu coraz to cięższych narkotyków. W jej życiu wiele się dzieje, postanawia na dobre wyprowadzić się z domu i żyć na własną rękę. 

Julia Fox w swojej autobiografii porusza bardzo ważne społecznie tematy. Niektóre z nich są tabu, ale autorka nie ma jakichkolwiek barier przy opowiadaniu o nich. Jednym z nich jest temat przygodnego seksu bez hamulców. Liczy się tylko namiętność, ekscytacja i nowe doświadczenia, a idące za tym konsekwencje się nie liczą. Porusza temat uzależnień od wszelakich używek i pokazuje negatywne skutki dla niej samej jak i dla ludzi z jej otoczenia. 

W obecnym społeczeństwie bardzo mocną uwagę zwraca się na relacje z rodziną i wpływ dzieciństwa na całe życie. W tym przypadku Julia nie ma łatwo. Jej matka przez cały czas kłóci się z ojcem, co przekłada się na pozostałe relacje rodzinne. Jej własna matka nie otacza jej taką miłością, jakiej by chciała, dlatego gdy Julia spodziewa się dziecka, postanawia otoczyć je bezgraniczną miłością, na jaką każdy z nas zasługuje. Pokazuje to, jak bardzo chciała się zmienić i być odwrotnością swoich rodziców. Motyw ten jest bardzo często spotykany w realnym życiu i może być wielką inspiracją dla ludzi.

Książka opowiada o uzależnieniach, stracie najbliższych oraz o nieodpowiedzialności, czasem nawet skrajnej, doprowadzającej Julię na samo dno. Autobiografia jest bardzo szczerym wyznaniem, bez ogródek i dużą śmiałością w dzieleniu się pikantnymi szczegółami. Polecam tą pozycję interesującym się obecną popkulturą, ale zarazem przestrzegam przed drastycznymi treściami, jakie się w niej znajdują.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This