Plot Holes, czyli list miłosny do literatury

utworzone przez | lip 30, 2023 | Recenzja

Dawno temu, pacholęciem będąc, napisałem fanfik o przygodach Frodo Bagginsa z Władcy Pierścieni. Jestem święcie przekonany, że aby naprawić błędy fabularne oraz logiczne w tej historii, przybyłaby ekipa Plot Holes. 

Plot Holes Seana Murphy’ego opowiada o ekipie Redaktorów, którzy trafiają do wnętrza książki i usuwają w niej wszystkie nieprawidłowości. Pewnego dnia ekipa natrafia na błąd, który przenika przez sporą część książek. Aby nie dopuścić do końca świata, Plot Holes rozpoczyna nierówną walkę o uratowanie jak największej liczby pozycji przed zniszczeniem. Jeśli tego nie zrobią, świat ulegnie zagładzie przez wypuszczenie na rynek bardzo złych i nieedytowalnych pozycji.

Sean Murphy stworzył niezwykle ambitny oraz emocjonalny komiks. Pomysł ekipy Redaktorów przenikających do książek, by je naprawiać, jest niezwykle kreatywny. Grupa ta jest bardzo ciekawą zbieraniną różnorakich indywiduów. Każdy z nich ma swoje traumy do przepracowania i potrzebują się nawzajem, aby je pokonać. Plot Holes skupia się także na tym, aby pokazać, jak niszczycielskie są ramy działań narzucane przez innych i jak wyjść z wszechobecnych schematów i pójść po prostu naprzód. Jest to komiks o rodzinie i o tym, jak ona jest ważna w życiu (nawet o rodzinie takiej, którą nie jesteśmy złączeni więzami krwi).

Komiks posiada całą masę odniesień różnorakich odniesień popkulturowych. Widać czym autor jest zafascynowany i co go inspiruje. Komiks sprawia dodatkową frajdę tym, którzy wychwycą easter eggi

Kreska Murphy’ego to klasa sama w sobie. Autor pokazuje, jak doskonale czuje się w różnorodnych tematykach, od space opery aż po klimaty historyczne. Eklektyczność dzieła jest jego niewątpliwą siłą. Na uwagę zasługują projekty postaci, każdy zaczerpnięty z innego gatunku czy kultury. Bardzo podobają mi się sceny akcji, są niezwykle dynamiczne. Klasa sama w sobie!

Plot Holes Seana Murphy’ego jest listem miłosnym autora do literatury i tego, co go ukształtowało. Jest to niezwykle przemyślane, kipiące emocjami oraz zaskakującymi zwrotami akcji dzieło. Każdy fan komiksu i innej literatury powinien je postawić na swojej półeczce. Gorąco polecamy!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This