Departament prawdy, tom III: Wolny kraj, czyli dalszy ciąg nagradzanej serii

utworzone przez | lip 29, 2023 | Recenzja

Departament prawdy. Tom 3: Wolny kraj jest kolejną częścią bardzo popularnej oraz nagradzanej serii autorstwa Jamesa Tyniona IV. Jak ten tom wypada na tle wcześniejszych? Zapraszamy do recenzji!

Tym razem historia skupia się na ścieżce kariery Lee Harveya Oswalda. Obserwujemy, jak stara się zrozumieć działanie prawdy i teorii spiskowej na świecie. Zawiązuje pierwsze relacje z przyszłymi pracownikami Departamentu, którzy odgrywają kluczową rolę w fabule. Podąża za popularnymi mitami związanymi z UFO oraz Mothmanem. Wszystko to skłania go do nieoczywistej konkluzji, która determinuje późniejszą działalność Departamentu prawdy.

Tynion IV zrywa z linią fabularną, aby przybliżyć czytelnikom postać szefa Departamentu prawdy, czyli Lee Harveya Oswalda, tworząc bardzo dobre podwaliny pod rozwój wydarzeń. Dzięki temu zabiegowi wiemy nieco więcej na temat tego bohatera, a zdecydowanie będzie odgrywał on bardzo ważną rolę podczas kulminacyjnych zeszytów tej serii. 

Trzeci tom serii spodobał mi się najbardziej. Nie tylko poznajemy przeszłość Oswalda i jego pierwsze kroki w Departamencie, ale też Tynion pokazuje kolejne elementy tej jakże zagmatwanej i wielowątkowej fabuły. Poznajemy kolejne fakty na temat tego, jak działa prawda w świecie komiksu oraz kolejne bardzo ciekawe i skłaniające do refleksji teorie spiskowe. Trzeci tom cyklu, w porównaniu z dwoma poprzednimi tomami, nie jest przegadany. Owszem, ma nadal bardzo dużo tekstu, ale dzięki postaci Oswalda całość jest bardziej atrakcyjna. 

Za warstwę wizualną w tym tomie odpowiada grono niezwykle utalentowanych twórców. Każdy z nich dodał swoją cegiełkę do uatrakcyjnienia skomplikowanej fabuły Tyniona, a także idealnie podkreślając swoją kreską klimat zeszytu. Wizualnie ten tom stoi na bardzo wysokim poziomie.

Jestem niezwykle ciekaw, dokąd nas ta seria doprowadzi. Powolutku poszczególne pionki na szachownicy przesuwają się na swoje miejsca docelowe. Cała działalność Departamentu prawdy z zeszytu na zeszyt staje się coraz bardziej intrygująca. Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy! 

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This