Niuniuś śpi bez mamy, czyli kolejny wielki krok w stronę samodzielności

utworzone przez | lip 6, 2023 | Recenzja

Kto kiedykolwiek obudził się ze stopą w nosie ten wie, jak ciężko jest dziecku spać samemu w łóżku. Jest to ważny w rozwoju dziecka moment: z jednej strony to krok w stronę samodzielności, a z drugiej musi cały czas mieć świadomość tego, że rodzice zawsze dadzą mu wsparcie w tym procesie. Że samodzielność nie oznacza samotności. O tym między innymi jest Niuniuś śpi bez mamy Agi Nuckowski oraz Oli Szajdy, kolejny udany tomik z cyklu o uroczym prosiaczku, pomagającym dzieciom (rodzicom także) w zrozumieniu emocji. Tym razem zaczyna się tajemniczo i intrygująco. I tak jest aż do końca książki.

Najpierw mama z Niuniusiem wspomina czasy, gdy ten był noworodkiem. Dlaczego? Aby pokazać, jak wiele kochany prosiaczek już potrafi sam i jaki jest samodzielny. Aż tu nagle przychodzi wielka paczka! A w środku niespodzianka dla naszego bohatera, bez której nie byłoby tej opowieści. To jego własne łóżko! Kiedy się o tym dowiaduje, jego poziom ekscytacji sięga zenitu. Jeszcze nie wie, że zmiana pociąga za sobą stratę. Wzbudzi to w nim niepokój przyciągający potwory. Całe szczęście wraz z mamą szybko się z nimi rozprawią.

Tytuł ten potwierdza niebywały talent autorek do odwzorowania w opowieści prawdziwych emocji dzieci w związku z jakimiś wydarzeniami. Potrafią ukazać ich głębię i to, jak są ważne dla szkrabów. Robią to w taki sposób, że dzieci chętnie utożsamiają się z bohaterem, czują podobnie, a jednocześnie nabywają więcej samoświadomości. Taki talent posiadają jedynie mistrzowie snucia historii. A do tego jest zabawnie i rodzice również się nie będą nudzili nawet przy wielokrotnym czytaniu.

Standardowo książeczka zawiera także krótką refleksję dla rodziców. Tym razem o tym, jak wspomóc osiąganie przez ich pociechy samodzielności. Ciekawa jest delikatna zmiana narracji, gdyż w tej książce dynamika jest większa, a emocje silniejsze. Gorąco polecamy!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34