Wątki ekologiczne coraz częściej przenikają do świata popkultury, a współcześni twórcy komiksowi coraz częściej tworzą swoje dzieła w tym temacie. Obecnie wydawnictwo Egmont wydało czwartą część serii pod tytułem Mroczna otchłań. Autorami tego tomu są Christoph Bec, główny scenarzysta serii oraz Ennio Bufi (rysunki).
Główna oś fabuły tego cyklu skupia się na grupie badaczy, przemierzających morza i oceany, by odkrywać dawne tajemnice Ziemi w postaci mitycznych, podwodnych miast czy prehistorycznych potworów. Czwarty tom opowiada historię Kane’a, ojca Lou Melville, jednej z ważniejszych postaci z serii. Nasz główny bohater jest trytonem, mogącym żyć pod wodą i na powierzchni. Pewnego dnia ucieka z jednostki badawczej. Za nim wyrusza grupa najemników wysłanych przez Wolfanga Feiersingera, zwanego stulatkiem z Karpat, który mającego fiksację na temat wszystkiego, co tajemnicze i niecodzienne.
Bec w swoim dziele idealnie łączy wątki ekologiczne i historyczne z thrillerem. Podczas czytania można mieć pewne skojarzenia z twórczością Dana Browna. Tak samo idealnie uwiarygadnia, na podstawie dzisiejszej wiedzy, wszystkie zdarzenia w historii. Fabuła jest bardzo dobrze poprowadzona. Jest dynamiczna, a momentami zaskakuje.
Scenarzysta doskonale pokazuje naturę człowieka oraz jego zachłanność. Przez całą serię ukazywany jest negatywny wpływ człowieka na Matkę Naturę, co wpisuje się ww współczesną narrację o zmianach klimatycznych.
Rysunki Ennio Bufi’ego są po prostu doskonałe. Idealnie czuje klimat Mrocznej otchłani i potrafi oddać to, co dzieje się w warstwie tekstowej komiksu. Na uwagę zasługują projekty lokacji, a przede wszystkim otchłani morskiej. Są przepięknie zilustrowane i samo przeglądanie komiksu przynosi radości.
Czwarty tom Mrocznej otchłani Christopha Beca oraz Ennio Bufiego jest bardzo dobrym komiksem z ciekawą fabułą oraz doskonale zarysowanymi wątkami przyrodniczymi. Polecamy każdemu, kto chciałby odkryć komiksowy odpowiednik dzieł Dana Browna. Nie zawiedziecie się. A ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom!
Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️
0 komentarzy