Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety, czyli jak lis i królik śledzą trucicieli marchewek

utworzone przez | sty 8, 2024 | Recenzja

Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety to pierwszy tom historii kryminalnej z ekologicznym wątkiem edukacyjnym z serii Nauka z komiksem. W każdej części bohaterami są postaci z disneyowskich bajek, tym razem są to Nick Bajer i Judy Hops ze Zwierzogrodu.

Edukacyjnym tłem historii jest ekologia: gdy w miasteczku Szarakówku ktoś niszczy uprawy miejscowych rolników, para przyjaciół przyjeżdża w odwiedziny do rodziców Judy. Postanawiają wykorzystać swoje umiejętności detektywistyczne i sprawdzić, kto stoi za zatruwaniem środowiska w tym sielskim miejscu.

Od czasu do czasu autorzy komiksu przerywają opowieść na rzecz dygresji o ekologicznych rozwiązaniach w rolnictwie czy segregacji śmieci. Pokazują, jak można nowocześnie zarządzać odpadami, jak może rozwijać się nowoczesne miasto w zgodzie z naturą, co to ślad ekologiczny czy kiedy jest Dzień Długu Ekologicznego. Ciekawostki te tworzą spójny obraz problemów ekologicznych naszego świata i wykorzystywania zasobów planety. Opisane są w na tyle ciekawy sposób, że nie przewraca się nieprzeczytanej strony.

Fabuła poprowadzona jest bardzo sprawnie, co w przypadku książki edukacyjnej nie jest wcale oczywiste. Nie ma nic na siłę. Czytelnikowi będzie miło spędzać czas z tym komiksem także ze względu na ładną typografię, przemyślaną pod kątem nauki czytania czy współczytania z inną osobą, kiedy komiks musi być bardziej oddalony od oczu.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34