Najbliższe miesiące przyniosą w Muzie nowe książki dobrze znanych i lubianych autorów. Ewa Przydryga zaserwuje nam kolejny trzymający w napięciu thriller psychologiczny, a królowa polskiego kryminału, Katarzyna Bonda, powróci z nową odsłoną uwielbianej przez czytelników serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Mistrzyni powieści obyczajowej Ilona Gołębiewska zachwyci czytelniczki kolejną w swoim dorobku ogrzewającą serce historią. Wielbicielki love story mogą szykować się na jeszcze więcej wzruszeń za sprawą nowych powieści autorek, które na dobre zadomowiły się w ofercie Muzy. Corinne Michaels, Kristen Ashley i Ali Hazelwood – każda z nich zaoferuje nam zabawną i skłaniającą do refleksji opowieść, której fabuła okaże się wręcz skrojona pod scenariusz komedii romantycznej.
Ale w ofercie wydawnictwa pojawią się również nazwiska, których w portfolio Muzy dotychczas nie było. Maria Biernacka-Drabik w kryminale Za żywopłotem przedstawi nam historię Miłosza, współwłaściciela świetnie prosperującej firmy, którego życie zamienia się w koszmar, gdy niespodziewanie trafia do więzienia za czyn, którego, jak twierdzi, nie popełnił. Miłośnicy literatury non-fiction powinni zwrócić uwagę na bardzo intrygująco zapowiadającą się książkę Antropologicznie mówiąc, opowiadającą o tym, co można wyczytać z ludzkich kości. Jej autorką jest Monika Głąbińska, założycielka bloga o nazwie Antropogeek, który pokazuje antropologię sądową w przystępny sposób, z odwołaniami do popkultury. Planowane jest także wydanie powieści jednej z głośniejszych zagranicznych autorek prozy obyczajowej, czyli Tessy Bailey – Zdarzyło się pewnego lata to komedia romantyczna, która w 2021 roku w plebiscycie Goodreads Choice Awards była nominowana w kategorii Best Romance.
Usatysfakcjonowani będą również fani zagranicznych thrillerów. W marcu czeka nas premiera nowego dreszczowca Jennifer Hillier, autorki świetnie przyjętych Małych sekretów. Książka Rzeczy, które robimy w ciemności to opowieść, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej natury i zaskoczy nawet najzagorzalszych fanów gatunku. Nieco później, w maju, za sprawą powieści Jacka Jordana, brytyjskiego autora thrillerów, poznamy historię Anny Jones, cenionej kardiochirurg, która stanie przed niewiarygodnie trudnym dylematem moralnym, gdy (aby odzyskać porwanego syna), zostanie zmuszona do zabójstwa na stole operacyjnym. Jej praca polega na ratowaniu ludzkiego życia. Czy zdoła posunąć się do morderstwa? W czerwcu z kolei do księgarń trafi Sobowtórka Sarah Bonner – znajdziemy w tej powieści niezwykle mroczną historię dwóch bliźniaczek. Gdy jedna z nich zostanie zamordowana, druga postanowi przejąć jej tożsamość. Co z tego wyniknie?
Znakomite lektury szykujemy także dla wielbicieli literatury z wyższej półki. Moje ukochane T-shirty to pozycja autorstwa Harukiego Murakamiego. Japoński pisarz otworzy przed nami swoją eklektyczną szafę: zdjęciom pokaźnej kolekcji T-shirtów towarzyszyć będą eseje zdradzające aspekty osobowości pisarza, rzadko ukazywane czytelnikom. Z nową książką powróci też Glendy Vanderah, autorka bestsellera Tam, gdzie las spotyka się z niebem. Podpowie nam w niej, jak odnaleźć nadzieję, miłość i codzienne cuda mimo najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia przed nami życie (Tam, gdzie słońce złoci liście).
Bezbłędne dialogi, cięte riposty i niepowtarzalny styl. To może oznaczać tylko jedno: najbardziej tajemnicza polska autorka powraca! Paulina Świst po raz kolejny zabierze nas w realia polskiej przestępczości, gdzie buzuje adrenalina, kipi seks, a humor jest ostry jak brzytwa.
Na nudę z pewnością nie będą mogły narzekać czytelniczki spragnione namiętnych romansów. Rumieńce, urywany oddech i szybko bijące serce to najlepsza wizytówka powieści spod znaku Grzesznych Książek. W tym półroczu z nowymi, jeszcze odważniejszymi historiami powrócą bestsellerowe autorki: Anna Wolf, Magdalena Winnicka, Agnieszka Siepielska, Katarzyna Rzepecka czy K.C. Hiddenstorm.
Nie zabraknie też w naszej ofercie propozycji dla najmłodszych czytelników! Marcus Emerson powróci z kolejnymi tomami uwielbianego przez dzieciaki Dziennika Youtubera, czyli ilustrowanej, przepełnionej humorem i mnóstwem anegdot serii opowiadającej o perypetiach chłopca, który marzy o staniu się gwiazdą internetu. Ale to nie wszystko, bo do Davy’ego Spencera dołączy także Chase Cooper, czyli główny bohater Dziennika wojownika ninja. Pierwsze dwa tomy nowej serii ukażą się jeszcze w tym półroczu!
Wiadomo, że wiosna sprzyja porządkom, a te najlepiej zacząć od… głowy! Jak zawsze w ofercie Muzy znajdziemy bardzo długą listę tytułów z zakresu rozwoju osobistego. Czeka w nich na nas garść szczerych i prostych przepisów na odnalezienie spokoju. Dowiemy się także, jak poradzić sobie z uprzykrzającą życie migreną czy odzyskać kontrolę nad jelitami.
Bogaty repertuar lektur wzbogacą reportaże podróżnicze, które pozwolą nam, choć na krótką chwilę, przenieść się do Berlina lub Turcji.
To wszystko to zaledwie przedsmak tego, co czeka czytelników w tym roku. Poprzednie dwanaście miesięcy obfitowało w Muzie i jej siostrzanych wydawnictwach: Akurat i You&YA w mnóstwo znakomitych premier. Wiele z nich doczekało się prestiżowych wyróżnień, między innymi nominacji do Bestsellera Empiku. Ten rok zapowiada się jeszcze wspanialej. Mamy nadzieję, że zechcecie spędzić go wspólnie z wydawnictwem Muza!
0 komentarzy