Niuniuś i niemiły pan, czyli urocza historia dla młodych czytelników

utworzone przez | lut 13, 2023 | Recenzja

Niuniuś i niemiły pan to książka dla bardzo młodych czytelników oraz ich rodziców, napisana przez Agę Nucowską i zilustrowana przez Olę Szwajdę. To czwarta książka z serii o przesympatycznym warchlaczku Niuniusiu. Opowiada o jego wyprawie z ojcem do muzeum, w którym będzie miał okazję zobaczyć prawdziwe szkielety dinozaurów. Nie obędzie się bez przygód, które posiadają drugie dno.

W historii tej udział biorą, oprócz Niuniusia i jego nowego kolegi, dorosłe świnki. Jeden knur (strażnik muzeum) jest jednak bardzo niesympatyczny i nie rozumie potrzeb dzieci. Na każdym kroku stosuje zakazy i tłamsi wszelkie oznaki radości. Chociaż na pozór jego zachowanie na celu pilnowanie porządku w muzeum, jego stosunek do innych postaci mówi o czymś zupełnie innym.

Ta prosta opowiastka, którą z pewnością pokochają młodsze dzieci, skupia się na emocjach zwiedzających, wywołanych przez niesympatyczne obejście dorosłego. Dzięki odkrywaniu przez Niuniusia swoich reakcji na wejście w relację z niemiłą osobą, młody czytelnik może przepracować własne odczucia w takich sytuacjach, a dorośli zdobyć się na refleksję na temat wpływu przykrych odniesień do innych.

W przypadku Niuniusia i niemiłego pana warto też zwrócić uwagę na szatę graficzną. Ilustracje są przyjemne dla oka, utrzymane w ciepłych barwach, podkreślają najważniejsze wątki opowiastki, dodając jej uroku i dodatkowej warstwy humoru. Razem z tekstem ustanawiają przyjemne dla czytelników tempo czytania.

Niuniuś i niemiły pan to ciekawa propozycja wydawnictwa Natuli, które pozwoli dziecku w przyjemny sposób oswoić się z niemiłym zachowaniem innych ludzi, a dla dorosłych stanowi ciekawy pretekst do refleksji. Gorąco polecamy!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This