Krok po kroku. Opowieść bez słów, czyli epicka historia fantasy

utworzone przez | maj 12, 2023 | Recenzja

Krok po kroku. Opowieść bez słów Si Spurriera i Matiasa Bergara to kolejna pozycja w katalogu nowo powstałego wydawnictwa NAGLE Comics. Komiks skupia się na podróży małej dziewczynki wraz z mechanicznym obrońcą przez fantastyczny świat. Podczas tej wojaży na naszych bohaterów czekają najróżniejsze przeszkody, ale cały czas idą dalej, by dotrzeć do upragnionego celu. Zapraszamy do recenzji!

Zauważalny jest nowy trend wśród polskich wydawców. Otóż na naszym rodzimym rynku pojawia się coraz więcej komiksów bez słów. Warto w tym miejscu przytoczyć takie tytuły jak: Jasło Wojciecha Glanowskiego, Las Thomasa Otta czy Fragmenty chaosu Pawła Garwola. Ten kierunek jest nietuzinkowy oraz niejednoznaczny, a to zdecydowanie coś, co lubią fani komiksów.

Po tych dywagacjach powróćmy do naszego dania głównego. Krok po kroku. Opowieść bez słów jest dziełem z niezwykłymi możliwościami interpretacyjnymi. Fabuła jest tak gęsta, że aż przytłaczająca. Tytuł też można odczytać jako metaforę życia. Staramy się codziennie dążyć do celu ze swoimi bliskimi przy boku. Co rusz natrafiamy na problemy czy przeciwności, ale pomimo tego cały czas posuwamy się naprzód. Jesteśmy także małym ogniwem w wielkim łańcuchu ewolucyjnym. Tak samo jak bohaterowie tego komiksu.

Warstwa wizualna jest fenomenalna. Przed Bergarą stało trudne zadanie, aby całą fabułę opowiedzieć tylko i wyłącznie za pomocą rysunków. Wywiązał się z tego obłędnie. Projekty postaci oraz lokacji cieszą oko detalami. Sceny akcji są dynamicznie przedstawiane, ale czytelnik może bez problemów śledzić losy naszych bohaterów. Kapitalna sprawa.

Krok po kroku. Opowieść bez słów jest bardzo ciekawą oraz nietuzinkową pozycją. Bardzo trudno jest zbudować fabułę tylko na warstwie wizualnej, ale wydaje się, że twórcy wyszli z tego obronną ręką. Komiks jest nie tylko pięknie zilustrowany, ale jest także przejmujący oraz wieloznaczny. Gorąco polecamy!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This