Inspirująco i CIAŁOpozytywnie

utworzone przez | mar 21, 2023 | Newsy

22 marca 2023 roku o godzinie 19:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z Martyną Kaczmarek, Moniką Mrozowską, Michaliną Grzesiak i Natalią Białobrzeską. Spotkanie poprowadzi Karolina Kaja Gołuchowska – dziennikarka, redaktorka naczelna portalu Ofeminin.pl, autorka podcastu Rok dla ciała

Matki, aktorki, modelki, influenserki, redaktorki. Co je łączy? To, że każdej z nich leży na sercu idea ciałopozytywności i samoakceptacji, i że wszystkie starają się ją promować. Z tego powodu zostały zaproszone do udziału w ciałopozytywnym spotkaniu z okazji premiery książki Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała Kathariny von der Gathen i Anke Kuhl.

W wydarzeniu można wziąć udział na dwa sposoby: przyjść do Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81 w Warszawie) lub włączyć live na portalu Facebook (link).

To spotkanie dla tych, którzy już swoje ciało lubią, oraz dla tych, którzy polubić je próbują – będzie inspirująco i CIAŁOpozytywnie! „Troszkę się zaniedbałeś, może schudnij?” – radzą z fałszywą troską ciocie na świątecznych spotkaniach. „Stało się coś? Wyglądasz na chorą” – słyszymy, kiedy wyjdziemy z domu bez makijażu. „Wypróbuj nowy krem przeciwzmarszczkowy!” – wołają reklamy, a kolorowe czasopisma radzą, jak się ubrać, żeby „ukryć niedoskonałości figury”. W filmach, telewizji, prasie, mediach społecznościowych – wszędzie otaczają nas obrazy idealnych ciał.

Trudno nie wpaść w kompleksy, a nasze prawdziwe ciała są inne. Najróżniejsze. Występują w różnych rozmiarach i kolorach, są zdrowe i chore, sprawne i mniej sprawne, mają zmarszczki, fałdki, blizny, znamiona, pryszcze, włosy na nogach i pod pachami…

Czy prawdziwe dbanie o siebie nie powinno polegać na trosce o to, jak się czujemy? Porozmawiajmy o tym, jak wychowywać dzieci w duchu ciałopozytywności. Tak żeby dobrze czuły się we własnym ciele – takim, jakie ono jest.

Książka Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała to wzmacniające kompendium dla młodych czytelniczek i czytelników, bez tabu rozprawia się ze stereotypami na temat ciała. Naszym gościniom dostarczy inspiracji do zastanowienia się nad tym, jak polubić siebie i pozbyć się wpajanych nam przez lata nawyków wpływających na sposób, w jaki postrzegamy swoją fizyczność – a także do rozmowy o tym, jak przekazać tę wiedzę dzieciom i jak rozmawiać z nimi o cielesności i różnorodności. Każda z naszych gościń w swoich social mediach pokazuje życie bez retuszu i inspiruje obserwatorki i obserwatorów, by lubić się… od stóp do głów!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This