Gargulce. Podróżnik, czyli na co trzeba uważać podczas przeprowadzki

utworzone przez | maj 9, 2024 | Recenzja

Podczas przeprowadzki do nowego domu, który stoi w cieniu gotyckich budynków, warto wziąć pod uwagę, że można zostać przez przypadek wplątanym w rozgrywkę między różnymi siłami, a do tego przenieść się w czasie. Lepiej wtedy nie zaglądać pod podłogę, zwłaszcza gdy coś tam się świeci w nocy. Wtedy z przeprowadzki w ogóle nic dobrego nie wyniknie. Nasz główny bohater, oprócz zmiany miejsca, cofnął się trochę w czasie. Tak do średniowiecza, a co.

Gargulce. Podróżnik to pierwszy tom serii o Grzegorzu, francuskim uczniu (drugi ukaże się już na początku czerwca). Komiks jest pełen humoru i przygód z odrobiną fantastyki. Chłopiec przenosi się w czasie i pomaga fantastycznym stworom w walce ze złymi mocami, reprezentowanymi przez jego ciotkę (mającą fatalny gust, jeśli chodzi o wybór prezentów w postaci dziwnych swetrów). On je ratuje, one mu pomagają wrócić do domu we współczesnym świecie. Happy end gwarantowany, ale po drodze będzie dużo emocji i śmiechu. Grzesiu przeżyje przygodę, w którą naprawdę trudno byłoby uwierzyć!

Szata graficzna jest ciekawa, młodemu czytelnikowi z pewnością się spodoba. Jest pełna kolorów i ciekawych perspektyw, a w kadrach to bohaterowie grają główną rolę. Ich mimika jest bardzo czytelna i zabawna, podkreśla humorystyczny aspekt przygody. Przypomina filmy animowane i najlepszej jakości kreskówki.

Podczas tej lektury nie sposób się nudzić. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom Gargulców i kolejne przygody bohaterskiego Grzegorza. Klasyczna propozycja na wakacje! Zdecydowanie polecam.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This