Eisteddfod UAM: patronat medialny

utworzone przez | kwi 7, 2023 | Newsy, Patronat

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem medialnym Eisteddfod UAM, który odbędzie się w Poznaniu 26 maja 2023. To już ósma edycja tego przygotowywanego przez studentów i wykładowców poznańskiej anglistyki Festiwalu Kultury Walijskiej w ramach działań Towarzystwa Polsko-Walijskiego.

Eisteddfod to walijska tradycja pokazująca, jak głęboko zakorzeniona w tamtejszej kulturze jest poezja. W średniowieczu, jeszcze w XII wieku, eisteddfody były spotkaniem bardów, później popadły w zapomnienie. Odżyły w XIX wieku, w zmienionej formie. Dzisiejszy Eisteddfod to wydarzenie kulturalne, podczas którego odbywają się konkursy literackie, recytatorskie i inne artystyczne działania. Raz w roku odbywa się Narodowy Eisteddfod, ale można też spotkać się z lokalnymi, mniejszymi festiwalami.

Tym razem motywem przewodnim poznańskiego wydarzenia jest dom. To wokół niego zostały zorganizowane konkursy literackie i plastyczne. Ciekawostką jest fakt, że, zgodnie z tradycją, nagrodą główną w konkursie poetyckim jest krzesło!

Więcej informacji już wkrótce.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This