Zoo wymarłych zwierząt, tom I, czyli jak prosto jest zagonić słonie

utworzone przez | maj 8, 2024 | Recenzja

Każdy z nas kojarzy mamuty, dronta dodo i inne pobudzające wyobraźnię gatunki zwierząt, które są już tylko historią. Jednak w Zoo wymarłych zwierząt spotkać można wiele współczesnych gatunków. Czy nie o tym marzy każde dziecko, które czyta o dinozaurach? Historyjka dla dzieci o tym przybytku jest pełna zaskoczeń.

Czytelnik zoo poznaje wraz ze stażystką, weterynarką Deborą. Przepełniona dowcipem opowieść o jej przygodach podczas pierwszych dni stażu jest też pretekstem do przedstawienia, jak różnorodna była fauna w przeszłości. To też świetny sposób na pokazanie dziecku, w jaki sposób człowiek aklimatyzuje się w nowym miejscu i grupie.

Nasza stażystka sama musi nauczyć się zachowań i potrzeb swoich podopiecznych, więc czytelnik dostaje dawkę wiedzy w sposób bardzo naturalny, a kwestie ekologiczne są wynikową wydarzeń i tego, co się spotyka, idąc ścieżką wśród wybiegów tych niezwykłych stworzeń. 

Kreska jest bardzo sympatyczna. Kolorowe kadry i ładne cieniowanie przenosi nas w wakacyjne klimaty. Bloz, ilustrator, świetnie oddaje mimikę i potrafi ukazać wiele emocji, dzięki czemu opowieść nabiera dynamiki i dodatkowej warstwy komizmu. Historia opiera się głównie na gagach i dowcipach, które pracownicy zoo sami sobie fundują. Zoo wymarłych zwierząt czyta się trochę tak, jakby słuchało się opowieści Debory o tym, jak minął jej dzień w nowej pracy.

Komiks zawiera dodatek edukacyjny, przygotowany we współpracy z Francuskim Stowarzyszeniem Ogrodów Zoologicznych. Opisuje najważniejsze przyczyny masowego wymierania gatunków.

Zoo wymarłych zwierząt to całkiem przyjemny komiks dla dzieci, które są zainteresowane zwierzętami i ich historią na Ziemi. W sam raz na podróż na wakacje i umilenie czasu spędzonego w samochodzie czy pociągu.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This