Zakończeniem jest śmierć, czyli komiksowa interpretacja klasyku Christie, który jest wyjątkowy

utworzone przez | wrz 3, 2024 | Recenzja

Zakończeniem jest śmierć w dorobku Agathy Christie jest wyjątkową pozycją, ponieważ przenosi czytelnika wiele wieków wstecz do starożytnego Egiptu. Ponadto nie ma w tej opowieści postaci detektywa. Cała historia opiera się na relacjach wewnątrz rodziny kapłana Imhotepa, który (po śmierci swojej żony) sprowadza do domu młodą nałożnicę Nofret. Jej arogancja wobec innych członków familii wzbudza ich niechęć i nienawiść, więc kiedy umiera, podejrzanych o pomoc w opuszczeniu tego świata jest wielu. Co więcej – jej śmierć rozpoczyna całą serię nieszczęśliwych wydarzeń.

Twórczość Agathy Christie stanowi ciekawą inspirację dla twórców ze względu na złożoność kreowanej rzeczywistości w połączeniu z ironią i precyzyjnością, ale też elegancją. Jej książki są niczym małe czarne. Aż się prosi o komiksową adaptację! 

Propozycja reinterpretacji dzieła Zakończeniem jest śmierć, autorstwa Isabelle Bottier i Emmanuel Despujol jest dość wierna fabule, natomiast tworzy własny, ciekawy klimat. Przede wszystkich jest to bardzo barwna opowieść. Intensywne barwy odzwierciedlają słoneczny i upalny klimat Egiptu, podkreślają bogactwo rodziny kapłana, a jednocześnie sprzyjają uwypukleniu silnych emocji. Można zauważyć przewijającą się czerwień, subtelnie dopowiadającą tragiczność historii, która gubi się w oddzielającej czytelnika od bohaterów czasoprzestrzeni i prostocie kreski.

Chociaż nie każdemu wielbicielowi książek Agathy Christie komiks ten może przypaść do gustu, z pewnością jest ciekawym dodatkiem do misternej historii stworzonej przez królową kryminału.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This