Wdówka, czyli ponętna tajemnica Wczorajszego Chutoru

utworzone przez | gru 2, 2023 | Recenzja

Wdówka Igora Barańko, czytelnikom został przedstawiony jako kozacki thriller mistyczny i erotyczny, lekko zakręcony, z mnóstwem szalonych bójek i zostającym w pamięci poczuciem humoru. Po przeczytaniu pierwszego tomu trudno zaprzeczyć. Mamy tu do czynienia z wędrownym filozofem, który zatrzymuje się w tajemniczej, jakby magicznej (ale nie w sensie: bajkowej, raczej bliżej tu do wiedźmińskiego klimatu niż rodem z Andersena) mieścinie, zawieszonej w czasie i przestrzeni.

Pierwsze kadry prowadzą bohatera prosto do tamtejszej karczmy. Wczorajszy Chutor przedstawiony jest w klimacie inspirowanym mangą. Komiks ten to prawdziwy tygiel inspiracji, z którego powstaje dzieło całkiem świeże. Chociaż zaczyna się i kończy spokojnie, to autor w tym króciutkim tomie zmieścił sporo dynamicznych bójek.

Zapowiada się seria, która fanom komiksów sprawi frajdę na jeden wieczór. Bo chociaż Wdówka oczaruje swoistą metafizyką czy stworzonym światem, to jest przede wszystkim, przynajmniej tak zapowiada to pierwszy tom, stworzona ku uciesze. Specyficzne poczucie humoru i świat przesiąknięty fantastyką inspirowaną wierzeniami ludowymi pozwoli miło spędzić kilka chwil w papierowej rzeczywistości.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This