RIP. Tom III. Ahmed: We właściwym miejscu o niewłaściwej porze, czyli kolejne pytania

utworzone przez | cze 19, 2023 | Recenzja

RIP. Tom III. Ahmed: We właściwym miejscu o niewłaściwej porze jest kolejną częścią pozytywnie ocenianej frankofońskiej serii autorstwa Geat’sa i Juliena Monier. Tym razem artyści przedstawiają nam życie Ahmeda, świeżo zatrudnionego członka ekipy sprzątającej, który zostaje ginie w pierwszym tomie cyklu. Czy trzecia część jest tak samo wciągająca jak dwie poprzednie? Zapraszamy do recenzji!

Tym razem fabuła skupia się na Ahmedzie, który okazuje się być technikiem kryminalistycznym. Podczas kolejnej ekspertyzy na miejscu zbrodni dochodzi do wniosku, że sprawca może być ten sam, co przy sporej części innych ostatnich dochodzeń. Postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, mające na celu nie tylko uchwycenia mordercy, ale także udowodnienia przełożonym swojej wartości. Po zbadaniu wielu wątków okazuje się, że trop prowadzi do znanej już czytelnikowi ekipy sprzątającej mieszkania zmarłych ludzi.

Chociaż wiemy, co się dzieje z poszczególnymi bohaterami, to nadal z ogromnym zaangażowaniem śledzimy historię snutą przez Geat’sa. Fenomenem jest to, iż w połowie serii nadal nie wiadomo, jaka jest główna myśl przewodnia całego cyklu. Geat’s owszem, pozostawia nam pewne okruchy informacyjne, z których może (ale nie musi) coś wynikać, ale czytelnik nadal może się zastanawiać, co autor chce nam przekazać. Ewidentnie widać, że artyści mają plan i chcą przedstawić bardzo konkretną i koherentną historię.

Ahmed jest zupełnie innym typem osobowości od pozostałej dwójki bohaterów. Przede wszystkim posiada ogromne ambicje i chęć udowodnienia światu, że jest inteligentniejszy niż odbierają go przełożeni. Ambicja ta popycha go w skrajny pracoholizm, a jednocześnie zaniedbuje swoją rodzinę. Geat’s po raz kolejny pokazuje nam pewien archetyp człowieka i stara się coś więcej opowiedzieć o kondycji współczesnego społeczeństwa. Takie metakomentarze są także widocznie w dwóch poprzednich tomach. 

Za warstwę wizualną odpowiada niezawodny Julien Monier. Jego kreska nieustająco trzyma bardzo wyrównany, wysoki poziom.

RIP. Tom III. Ahmed: We właściwym miejscu o niewłaściwej porze jest kolejną bardzo udaną częścią cyklu. Autorzy serwują nam nadal więcej pytań niż odpowiedzi, ale ewidentnie widać, że stoi za tym bardzo określony i przemyślany plan. Dokąd ta historia nas doprowadzi? Czwarty tom serii zapowiada się niezwykle intrygująco. 

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34