Operacja sprzedawca pierniczków, czyli pod lupą młodocianych detektywów

utworzone przez | gru 12, 2023 | Recenzja

Operacja sprzedawca pierniczków to kolejna świąteczna przygoda młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2: Trila i Olivii oraz ich psa Ottona. Tym razem historia zaczyna się od chęci na pierniczki. W budce na plaży, w której latem sprzedawane są lody, pewien mężczyzna sprzedaje korzenne przysmaki. 

Kiedy nasi bohaterowie wybierają się po nie, okazuje się, że budka jest nieczynna. Jednak rozwinięty zmysł obserwacji podpowiada im, że coś jest nie tak, jak powinno być. I tutaj do akcji wkracza… czytelnik! Wespół zespół złożony z literackich postaci i bibliofil muszą dowiedzieć się, jakie jest drugie dno otworzenia w takim miejscu punktu sprzedaży świątecznych wypieków. 

Na każdej rozkładówce znajduje się duża ilustracja z fragmentem tekstu oraz zagadka do rozwiązania. Odpowiedź na nią znajduje się właśnie na grafice, ale wymaga nie tylko spostrzegawczości, ćwiczy także dedukcję. Pomimo tego (albo dzięki temu) jest to świetna rozrywka.

Od szczegółu do szczegółu rozwikłana zostanie zagadka, a tak pełne uczestnictwo w niej sprawia o wiele większą przyjemność i bardziej angażuje niż tradycyjne śledzenie fabuły, jest to więc idealny prezent dla młodych czytelników, którzy potrzebują zachęty do sięgnięcia po książki. W przyjemny sposób stymuluje do zwiększenia koncentracji na kolejnych zadaniach, ale nawet w przypadku, gdy będzie potrzebna podpowiedź do odnalezienia odpowiedzi na pytanie, 

Seria dla młodocianych czytelników autorstwa Horsta (jednego z najlepszych skandynawskich pisarzy kryminałów) to świetna propozycja dla tych, którzy lubią wszelkie zagadki, jak też przyjemna zachęta do sięgnięcia po ten popularny gatunek literacki.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This