Dlaczego konie nie bekają, czyli zaskakujące fakty dla fanów koni

utworzone przez | gru 29, 2023 | Recenzja

Dlaczego konie nie bekają to zbiór faktów o kopytnych przyjaciołach ludzi. Znajdzie się w niej odpowiedź na tytułowe pytanie i wiele, wiele innych, zadanych w książce. Młody czytelnik będzie miał szansę spojrzeć na te zwierzęta z zupełnie innej perspektywy! To już kolejna książka z cyklu o zwierzętach z serii Dlaczego? ukazującej się w wydawnictwie Media Rodzina. Wcześniej ukazały się książeczki o psach i kotach. Jak przedstawia się książka o koniach?

Te majestatyczne ssaki często fascynują dzieci, nawet gdy nie uczęszczają na lekcje jazdy. Podziw budzi ich piękno i majestat, zachwycają grzywy i ogony, a widok bawiącego się źrebaka wzbudza – nie bez powodu – euforię. Bliższe poznanie tych zwierząt, ich biologii i zachowań, a także współistnienie z człowiekiem to jednak zupełnie odmienna perspektywa. Książka Dlaczego konie nie bekają zdecydowanie ułatwia zmienić sposób patrzenia na bardziej wieloaspektowe. 

Przyjemne dla oka ilustracje współgrają z przedstawionymi ciekawostkami, których jest bez liku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że autor podkreślił obecność tych zwierząt w kulturze, nie mamy więc tylko czysto biologicznych informacji, dzięki czemu książka bardziej składania do namysłu i pozwala snuć refleksje o nas samych.

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This