Niedługo kolejny tom jednego z najbardziej popularnych komiksów

utworzone przez | lut 2, 2022 | Newsy

Wydawnictwo Non Stop Comics poinformowało nas, że w najbliższych miesiącach, być może w marcu, wydadzą kolejny tom z serii „Lastman” autorstwa Yvesa Balaka, Bastiena Vivesa oraz Michaëla Sanlaville’a. Zdobył nagrody w Konkursie Głównym Festiwalu w Angouleme 2015 oraz Gran Guigini 2015.

To jeden z największych francuskich hitów komiksowych ostatnich lat zamknięty w 12 tomach, gdzie dominują mangowa ekspresja, europejska wrażliwość oraz szalona i nieprzewidywalna akcja rodem z amerykańskich blockbusterów twierdzi Paweł Deptuch.

Seria Lastman to seria zaskakujących połączeń i inspiracji. Dzięki temu powstaje mieszanka nie tyle wybuchowa, co niezwykle zaskakująca, bo też i konwencja zmienia się w kolejnych tomach (od fantasy po cyberpunk).

Dotychczas po polsku ukazało się sześć tomów serii „Lastman”

Ciekawostka: Lastman stał się franczyzą! Na bazie komiksu stworzono między innymi serial animowany Lastman (w 2022 roku ukaże się drugi sezon) i grę (Lastfight).

Dzieło Vivèsa i spółki to komiks unikalny łączący mangową ekspresję oraz dynamizm akcji z bardziej europejskim humorem doprawionym amerykańskimi kliszami. Non Stop Comics miało nosa i zaserwowało nam kapitalny tytuł, który, póki co tylko pnie się górę w moim personalnym rankingu dłuższych serii.

– Tomasz Pstrągowski, Filmawka

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34