Najciekawsze premiery książkowe października

utworzone przez | lis 4, 2022 | Najciekawsze premiery książkowe, Spiżarnia mola

Tegoroczna jesień obfituje w bardzo interesujące premiery. Przedstawiamy najciekawsze nowości wydawnicze z października! Zapewniamy, że dla każdego znajdzie się coś miłego. Jeśli jeszcze nie masz ich na swojej półce, to pora wybrać się do księgarni.

Magia wynalazków. O tym, jak połączyła nas stal, miedź dała głos, a krzem odmienił nasze umysły, Ainissa Ramirez

Jak dążenie do precyzyjnego działania czasomierzy poskutkowało zmianą modelu spania? Jak sieć torów kolejowych przyczyniła się do komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia?

Wynalazki zaskakują nie tylko tym, w jaki sposób są skonstruowane. Niezwykle intrygujący jest ich wpływ na ludzi i społeczeństwo. Głównym wnioskiem płynącym z lektury jest fakt, że każdy człowiek może być innowatorem.

Sztuka obsługi waginy, Andrzej Gryżewski, Jagna Kaczanowska

Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? 

Wciąż potrzebujemy książek, które oswoją nas z naszą cielesnością, która ma to do siebie, że zmienia się w czasie. Dojrzałość seksualna świadczy nie tylko o tym, że człowiek może rozpocząć swoje aktywne życie erotyczne. Wraz z nią powinna iść świadomość ciał i ich akceptacja. Sztuka obsługi waginy to książka dla kobiet i mężczyzn – zarówno młodych, jak i starszych.

Naku*wiam zen, Maria Peszek

Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy.

Ojciec i córka, bezpardonowi artyści, rozmawiają o sensie wszelakim. Nie zabraknie absurdu, bąków i religii, a także przyzwoitości i seksu. Czym zaskoczą nas Peszkowie?

Dynia od kuchni. 50 przepisów na jesień

Dynia to bezsprzecznie królowa jesieni. Majestatyczna i wyjątkowa. Można jeść ją na okrągło! Pieczoną, gotowaną, smażoną a nawet na surowo. Na słodko i słono.

Przepisy na dynię wystarczą na wiele sezonów i pozwolą to warzywo wykorzystać na wiele zaskakujących sposób. Pokazują, jak niezwykła jest dynia. My już wypróbowaliśmy! Przeczytaj recenzję. 

Kopernik. Rewolucje, Wojciech Orliński

Jakich cudów trzeba było, aby Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we Wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale na Warmii? Dlaczego w Polsce?

Mikołaj Kopernik od wieków budzi podziw i żywe emocje. Biografia astronoma to nie tylko opis ciekawej postaci i barwnych czasów, to też znak. Dzięki Wojciechowi Orlińskiemu przekonujemy się, że każdą historię można opowiedzieć na nowo i z różnych perspektyw. Czy nie właśnie to jest najciekawsze w przeróżnych relacjach i sprawia, że mity są ciągle intrygujące i pełne zagadek?

Chołod, Szczepan Twardoch

Nowa powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora. Wielka podróż przez Arktykę – ocean, łagry, miłość i przemoc.

Życie w zgodzie z naturą w surowej scenerii Arktyki to opowieść w sam raz na dzisiejsze, zabetonowane czasy. W swojej najnowszej powieści Twardoch oddaje hołd Josephowi Conradowi i Hermanowi Melville’owi. Podróż w śniegu, krajobraz tundry to sceneria dla opowieści o granicach, relacjach i konsekwencjach wyboru, niemożności odkupienia winy w świecie, w których jednostka nie jest kowalem swojego losu. W książce odnajdą się też fani literatury łagrowej.

Doktor Zosia. Uczniowie Hippokratesa. Tom 3, Ałbena Grabowska

Kiedy doktor Zofia Nibużanka dostaje propozycję pracy w Szpitalu Ujazdowskim w Warszawie, nie waha się ani chwili. W wojskowej placówce medycznej z otwartością wita się lekarki i traktuje je na równi z mężczyznami.

To już niestety ostatni tom trylogii Uczniowie Hippokratesa. Pozostaje cieszyć się tym, co dostaliśmy od autorki, zaparzyć herbatę, owinąć się kocem i wejść ponownie do świata historii medycyny. Tym razem Ałbena Grabowska przenosi nas do przedwojennej Warszawy. Lektura inspirująca i piękna.

Prawdziwe życie Sebastiana Knighta, Vladimir Nabokov

Pierwsza powieść Nabokova napisana po angielsku. Jedno z najznakomitszych dzieł literackich w dorobku pisarza, a zarazem najczęściej pomijane.

Gratka dla fanów Lolity to gorzkie refleksje na temat roli artysty. Elementy rodem z powieści detektywistycznej mieszają się realizmem magicznym. Czy faktycznie społeczeństwo jest tak wrogo nastawione do przejawów twórczego ducha, jak twierdzi Nabokov? Powieść jest bardzo wielowątkowa.

Wielkie wyprawy, Zbigniew Kasprzak

Tom Wielkie wyprawy zbiera różnorodne komiksy pierwotnie wydane w latach 1982–2018, czyli na przestrzeni niemal całej twórczości Kasa

Zbiór komiksów o tematyce historycznej wybitnego polskiego rysownika: od Krzysztofa Kolumba po Marylin Monroe. Gratka dla fanów komiksu, ponieważ zawiera niepublikwoane wcześniej galerie i plansze.

Pokręcone życie dżdżownicy, Noemi Vola

Oryginalna i pełna humoru książka o życiu dżdżownicy. Poznajemy jej nawyki żywieniowe i dziwaczne zachowania, podziemny dom i różne odcienie różu, które może przybrać.

Dżdżownice czy dinozaury? Co będzie Waszym ulubionym zwierzęciem po przeczytaniu książki Noemi Voli? Ogrom wiedzy o tych niepozornie wyglądających, ale intrygujących różowych glebogryzarkach jest zaskakujący.

Rodzina Obrabków i psia sprawa, Anders Sparring, Per Gustavsson

W tym tomie między innymi: gadające psy, ucieczka do ciupy, wpadka Elki, wredny policjant, przesłuchanie na komisariacie, wielofunkcyjny kostium, Bruno z Francji, psie smakołyki i drastyczne metody.

Rodzina złodziejaszków ma problem: w mieście pojawia się nowy policjant. Czy ich pies zostanie wysłany za karę na biegun północny? Początkujący czytelnicy mogą się sami o tym przekonać!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fragmenty chaosu, czyli opowieść szkatułkowa po wielkim wybuchu

Ten rok obfituje w nieme komiksy, a co jeden, to lepszy. Na wskroś graficzne opowieści pewnie spędzają sen z powiek zwolennikom Sartoriego. Oto mamy w książce same obrazki! I cóż z tego, skoro tak pięknie zmuszają nas do myślenia. Fragmenty chaosu Pawła Garwola wydane...

Najciekawsze premiery książkowe maja

Nie ma miesiąca, aby polscy wydawcy nie wydali... zbyt dużo dobrych książek! i jak czytelnik ma sobie z tym poradzić? Przedstawiamy top maja: powieści, kryminały, komiksy i książki dla dzieci, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę. Uwaga: kolejność zupełnie...

Silvestre, czyli życie w komiksowym lesie

Silvestre brazylijskiego twórcy Wagnera Williana inspirowany jest poetyckim manifestem Henry’ego Davida Thoreau pod tytułem Walden, czyli życie w lesie. Co wyszło z spotkania świata komiksu oraz beletrystyki? Zapraszamy do recenzji!Komiks opowiada o podróży starego...

Yves Saint Laurent. Historia kultowego domu mody, czyli o śmiałości tworzenia

Wydawnictwo Arkady wydaje serię Historia kultowego domu mody, w której ukazują się opowieści o twórcach ze świata odzieży, którzy znacząco wpłynęli na kulturę i ich nazwiska są powszechnie znane. Co za tym idzie? Potrafią cały czas wzbudzać kontrowersje, a z pewnością...

Kopernik. Centrum wszechświata, czyli o odwadze naukowca (recenzja przedpremierowa)

Już 31 maja w Polsce swoją światową premierę będzie miał komiks Kopernik. Centrum wszechświata. Album został stworzony przez Jordiego Bayarriego na specjalne zamówienie Story House Egmont.  Wydawnictwo chce w ten sposób uczcić Rok Mikołaja Kopernika oraz 550. rocznicę...

Hoka Hey!, czyli historia o odnalezieniu swojej drogi

Hoka Hey! autorstwa Neyefa jest kolejnym westernem w katalogu wydawnictwa Lost in Time. Tytuł został zaczerpnięty z języka rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i oznacza nic więcej jak Naprzód. I o tym właśnie opowiada ten tytuł.Georges jest młodym Dakotą żyjącym w...

Przedpremierowy fragment powieści Nocny portret

Nocny portret Laury Morelli, włoskiej badaczki sztuki, już niedługo będzie można odnaleźć na półkach księgarni, a my już dzisiaj publikujemy przedpremierowy fragment tej jakże dobrze zapowiadającej się powieści o jednym z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie....

Z całej pety! Daniela Warrena Johnsona, czyli walka o rodzinę

Lona Steelrose marzy o karierze wrestlerki. Żyje w cieniu swojej matki, która umarła na scenie podczas walki. Pewnego dnia przybywa do niej tajemniczy nekromanta, proponując udział w największym turnieju wresterskich wszechgalaktyk. Jeśli zwycięży: ów tajemniczy adept...

Ta, która mówi, czyli dwie strony kontrowersji zapomnianej bohaterki

Ta, która mówi Alicii Jaraba opowiada historię z szesnastowiecznej Ameryki Południowej. Główną bohaterką jest Malinalli, córka miejscowego kacyka. Po śmierci swojego ojca zostaje sprzedana jako niewolnica do innego plemienia. Tam, by przeżyć, zaczyna się uczyć...

Dzisiaj rusza festiwal Poznań Poetów

Poznań Poetów to najciekawszy festiwal poezji współczesnej, organizowany przez CK Zamek. Pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. W ramach festiwalu odbywa się konkurs na książkę poetycką im. Klemensa Janickiego. Co roku zapraszani są goście prezentujący różnorodną...
Share This