Kicia Kocia i święta. Świętowanie w różnych kulturach, czyli oswajanie z różnorodnością

utworzone przez | gru 6, 2023 | Recenzja

Kicia Kocia i święta. Świętowanie w różnych kulturach to książeczka z ćwiczeniami o tym, jak spędza Gwiazdkę rodzina najpopularniejszej w Polsce bohaterki będącej przedstawicielką kotowatych. Słynna Kicia Kocia, posiadająca spore grono fanów, tym razem oswaja dzieci z kulturową różnorodnością.

Opowiastka z ćwiczeniami (typu pokoloruj, dokończ rysunek, połącz kropki) najwięcej ciekawostek zawiera na temat tego, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Polsce w rodzinach o tradycjach katolickich, ale spojrzenie jest bardziej wszechstronne: Kicia Kocia ma przyjaciół, którzy mają inne zwyczaje i religie, więc jednocześnie chce cieszyć się swoim świętem razem z nimi, ale też pamięta o ich obyczajach.

Wiedzą tą dzieli się z małymi czytelnikami. Dzieci dowiedzą się też, czym te święta mogą być dla niechrześcijan, którzy je jednak obchodzą. Książeczka stanowi miły sposób na oswojenie dzieci z różnorodnością w lekko edukacyjnym tonie (dowie się, skąd się wzięła nazwa pierogi, co to Ramadan czy Chanuka). Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej urozmaicone pod względem wiary/niewiary, więc pomysł jest godny uznania. Informacji nie jest za dużo, więc w sam raz dla młodszych dzieci, wszak dla nich jest ta książka i elaboraty byłyby tu zbędne. 

Kartki z ćwiczeniami można spokojnie wyrwać bez niszczenia historyjki (jedna kartka jest z ćwiczeniami, a druga z opowieścią, więc ta pozostanie w całości). 

Fajny dodatek na prezent pod choinkę dla fanów Kici Koci!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This