Dom Paco Roci, czyli komiks o żałobie

utworzone przez | cze 2, 2022 | Recenzja

Dom Paco Roci to ciepła opowieść o trójce rodzeństwa, które porządkuje dom po śmierci ojca, aby sprzedać parcelę. Sprzątanie domostwa i odkrywanie kolejnych przedmiotów związanych z rodzicami zmuszają ich do rewizji podejścia do śmierci taty.

Pierwsze zdanie

Strasznie ciężko chodzi ten zamek.

Dom, Paco Roca

Paco Roca stworzył jeden z najbardziej wzruszających komiksów. Historia skupia się na żałobie i pożegnaniu, jednak każdy z rodzeństwa ma pewną rysę na relacji z ojcem i każdy z nich ją w pewien sposób przepracowuje. Podczas porządkowania domu i ogródka bohaterowie uświadamiają sobie, że rodzic ich kochał i dawał im 100% siebie. 

Graficznie komiks prezentuje się na naprawdę wysokim poziomie. Prostota rysunków idealnie współgra z podejmowaną tematyką. Autor skupia się bardzo mocno na małych detalach, na szczegółach, które budowują nie tylko klimat , ale także nadają pewną warstwę symboliczną.

Smutna i przygnębiająca, ale jednocześnie budująca oraz dająca nadzieję była to lektura. To książka niezwykle subtelna, oszczędna w środkach, a przy tym niesamowicie głęboka i zapewniająca rollercoster uczuć. Przepiękna rzecz, która powinna zostać przeczytana nie tylko przez fana komiksów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This