„Zaginiony van Gogh” Jonathana Santlofera (Wydawnictwo LeTra) objęty naszym patronatem

utworzone przez | cze 20, 2024 | Najciekawsze premiery książkowe, Newsy, Patronat

Z wielką radością informujemy, że objęliśmy patronatem książkę Zaginiony van Gogh Jonathana Santlofera, wydaną przez imprint LeTra (Arkady). Jest to druga powieść tego bestsellerowego autora (jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, zdobył także Nero Award), której głównymi bohaterami są Luke Perrone oraz Alexis Verde.

Poprzedni tytuł to Ostatnia Mona Lisa. Oprócz bohaterów (i autora) łączy je dualizm opowieści, która łączy przeszłość z teraźniejszością. Chociaż książki można czytać osobno, to… i tak czytelnik będzie chciał sięgnąć po tę drugą historię. Z czystej ciekawości i radości czytania, jaką zapewnia proza Jonathana Santlofera.

Pisarz jest malarzem i wykładowcą historii sztuki, więc nic dziwnego, że jego książki, skupione wokół obrazów, tak świetnie się czyta! Zawierają wiele smaczków o pracy artystycznej i o sztuce w ogóle, także pod kątem rynku. Między innymi ta perspektywa skłoniła nas do polecenia Wam, drodzy czytelnicy, tej zacnej powieści. 

Trudno byłoby nie wspomnieć także o tym, że to lektura idealna na wakacje (choć nie tylko!). Rozkosznie wciąga i doprawiona jest odrobiną dobrego poczucia humoru. Jako premierowe króliki doświadczalne możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że to działa. Gorąco polecamy!

PS Zaginiony van Gogh zawiera kilka dodatków. Na końcu książki czytelnik znajdzie szkice autora oraz wywiad z nim.

Przez lata krążyła plotka, że przed śmiercią van Gogh zdążył ukończyć swój ostatni autoportret. Historycy sztuki mieli nadzieję, że dzieło to będzie w stanie wyjaśnić niektóre z wielu tajemnic artysty, ale nawet oni musieli przyznać, że autoportret prawdopodobnie zaginął na zawsze.

Na trop zaginionego obrazu trafiają Luke Perrone, artysta i prawnuk człowieka, który ukradł Monę Lisę, i Alexis Verde, córka znanego złodzieja dzieł sztuki. Jednak zaledwie kilka dni później obraz ponownie znika, a do akcji wkracza agent INTERPOLU John Washington Smith. Rozpoczynają się  śmiertelnie niebezpieczne poszukiwania, które nie tylko ujawnią sekrety ostatnich dni artysty, ale także wciągną bohaterów powieści w jedną z najmroczniejszych historii.

Jonathan Santlofer jest pisarzem i malarzem. Jego debiutancka powieść, The Death Artist, stała się międzynarodowym bestsellerem, a Anatomy of Fear zdobyła Nero Award za najlepszą powieść kryminalną 2009 roku. W 2022 roku w polskim tłumaczeniu, wydanym pod imprintem LeTra pojawiła się powieść autora Ostatnia Mona Lisa (tytuł oryg. The Last Mona Lisa). Jonathan uczył zarówno historii sztuki, jak i pisarstwa. Jego dzieła znajdują się w licznych muzeach i w zbiorach wielu kolekcjonerów. Równolegle z pisaniem tworzy od dwudziestu lat legalne „fałszerstwa” sławnych obrazów dla prywatnych kolekcjonerów.

(Opis wydawcy)

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This