Wojny Lucasa, czyli jak toczyć bitwy o spełnienie marzeń

utworzone przez | sty 26, 2024 | Recenzja

Gwiezdne wojny to jedna z najważniejszych marek popkulturowych w dziejach świata. Któż z nas nie zna słynnego motywu muzycznego skomponowanego przez Johna Williamsa, charakterystycznych żółtych napisów na początku filmów czy dźwięku miecza świetlnego. Wszystkie te elementy świata Star Wars zostały wymyślone i stworzone przez jedną osobę – George’a Lucasa. O procesie powstawania jednej z najważniejszych franczyz popkultury opowiada komiks wydany przez wydawnictwo Lost in Time: Wojny Lucasa autorstwa Laurenta Hopmana i Renauda Roche’a.

Komiks Wojny Lucasa opowiada o powstawaniu Gwiezdnych wojen z perspektywy jego twórcy, George’a Lucasa. Poznajemy dziecięce fascynacje, które ukształtowały jego wrażliwość oraz wyobraźnię. Ponadto przyglądamy się, z jakimi problemami musiał zmierzyć się twórca podczas realizacji swojego opus magnum. Cała historia powstawania Gwiezdnych wojen to jedna wielka batalia, którą musiał stoczyć ten młody, obiecujący reżyser. 

Główną osią fabularną są poczynania George’a Lucasa. Poznajemy go jako wycofanego introwertyka żyjącego w świecie wyobraźni. W komiksie przelatuje plejada przyszłych mistrzów hollywoodzkiego kina, takich jak Francis Ford Coppola czy Steven Spielberg, którzy obserwują dziwaczną batalię Lucasa o zrealizowanie filmu swojego życia. Fascynujące jest to, z jaką determinacją działa twórca Gwiezdnych wojen. W komiksie praktycznie nikt, oprócz Lucasa, nie wierzył w sukces. Osoby, które pracowały przy filmie oraz wytwórnia byli raczej skłonni twierdzić, że historia o gwiezdnych konfliktach będzie gigantyczną klapą. Jest to idealna nauka dla nas samych: jeśli wierzymy, że nasze poczynania mają słuszność, to warto o nie walczyć do końca. Historia Lucasa opowiada o problemach, z jakimi musiał mierzyć się, ale jest też niezwykle optymistyczna i pokazuje, jak pójściem pod prąd można zawojować świat i wyobraźnię milionów ludzi na całej Ziemi.

Kreska, za którą odpowiada  Renaud Roche jest niezwykle prosta, ale idealnie podkreśla niezwykłe walory scenariusza. Całość rysunków utrzymana jest w odcieniach szarości. Gdzieniegdzie rysownik pokusił się o nałożenie kolorów, by lepiej podkreślić narrację.

Komiks Wojny Lucasa autorstwa Laurenta Hopmana i Renauda Roche’a pokazuje, jak wyboistą drogę musiał przejść Lucas, by zapisać się na stałe w historii światowego kina. Historia snuta przez Hopmana i Roche’a fascynuje i przyciąga od pierwszej do ostatniej strony, udowadniając po raz kolejny, że aby zmieniać świat trzeba iść pod prąd. Fascynująca rzecz nie tylko dla fanów gwiezdnej sagi Skywalkerów!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarzy recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This