Skup się na 5 minut

utworzone przez | lis 12, 2021 | Recenzja

Coraz więcej ludzi cierpi na coś, co lubię nazywać problemem wiewiórek. Nawet osoby, które mają najlepsze intencje i potrafią wiele osiągnąć, są narażone na tego typu utratę skupienia. Zabieramy się do określonej pracy, ale różne czynniki rozpraszają naszą uwagę i dekoncentrują nas. Niestety sytuacja robi się coraz gorsza. Nasz średni czas skupienia uwagi jest krótszy niż u naszych przodków.

 

Skup się na 5 minut. Jak wyćwiczyć koncentrację i poprawić swoją wydajność, Tiffany Shelton Mariolle, Wydawnictwo Sensus

Coraz trudniej jest nam się skupić na pracy, czytaniu, nauce. Telefon, który jes t zawsze w pobliżu, to jeden z winowajców. Sama się na tym łapię. Chcę tylko na minutę wziąć go do ręki, a przepadam na kilkadziesiąt. Przecież to takie ważne, aby wiedzieć, jaka będzie pogoda, co się wydarzyło na świecie, co słychać u znajomych. A potem tracę czas na odzyskanie koncentracji. W tym zadaniu pomocna jest ta książka. Jest podzielona na 75 rozdziałów, które są lapidarne i przystępnie napisane.

Autorka proponuje metody, dzięki którym można skupić się na pracy w różnych stanach emocjonalnych i warunkach otoczenia. Często podkreślany jest cel pracy. Łatwiej zrealizować zadanie, jeśli wiemy, dlaczego się go podjęliśmy. Cenna wskazówka? Podzielenie całości na etapy, wtedy łatwiej osiągnąć małe sukcesy i osiągnąć zamierzony cel.

Mariolle podkreśla, że ważne są ćwiczenia fizyczne i prawidłowe oddychanie. Za ich sprawą będziemy tu i teraz, a tylko tak możemy się skupić. Istotne jest osiągnięcie stanu bycia obecnym w danym momencie, świadomym wykonywania codziennych czynności – sprzątania, gotowania, jedzenia.

Skup się na 5 minut sprawiło, że powróciłam do czytania dawno zarzuconej książki. Za radą autorki czytam ją rano, aby nie dopuścić, by przez cały dzień towarzyszył mi niepokój.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34