Mrok w różu, czyli nastolatki, erotyka i komiks

utworzone przez | maj 24, 2022 | Recenzja

Komiks Mrok w różu jest alegoryczną opowiastką o dojrzewaniu oraz szukaniu swojego miejsca w świecie. To bardzo ciekawa oraz przemyślana mieszanka przeróżnych archetypów oraz motywów.

Pierwsze zdanie

To idealne miejsce, żeby się trochę odprężyć.

Mrok w różu,Tony Sandoval

Główną bohaterką komiksu meksykańskiego twórcy Tony’ego Sandovala jest nastoletnia Gloria. Podczas słonecznego lata, szukając relaksu nasza protagonistka zapada w sen, gdzie uprawia seks z tajemniczym albinosem. Okazuje się, że niewinny nastoletni sen zostawia realne zmiany w ciele dziewczyny…

Mamy tutaj przyrodę, która pobudza erotycznie młodą dziewczynę. Ponadto mamy poszukiwanie swojej seksualności, ale i także samego siebie. Przez to, że komiks ma swego rodzaju pierwotną naturę, jest podany mitologizacji. Mitologizacji poddana jest nie tylko natura, ale i inicjacja seksualna. I jest to naprawdę ciekawe oraz intrygujące spojrzenie, choć nie odkrywcze. 

Komiks trochę bawi się konwencją i jest miszmaszem różnych archetypów oraz pomysłów. Mamy tutaj nawiązania do Biblii (wąż pojawiający się podczas orgazmu Glorii) jak i greckiej mitologii (Gloria jak Afrodyta). Mamy tutaj także typową teen dramę, gdzie Virginio, cichy adorator Glorii, próbuje do niej zagadać. Komiks pokazuje także pierwotną siłę natury, która wpływa na bohaterów i ich otoczenie. Podczas lektury bardzo często zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością, co tworzy bardzo oniryczny, mistyczny wręcz klimat.

Idealnym dopełnieniem tego klimatu są oniryczne, cieszące oko rysunki Sandovala. Pastelowe kolory, specyficznie rysowani ludzie oraz przepięknie ukazanie przyrody tworzy naprawdę niezwykły klimat. Widać również, że Sandoval bardzo dobrze czuje się tematyce erotycznej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This