Kontakt

Jaki jest cel Premier Książkowych?

Nasz portal ma na celu sprawienie, aby żadnemu molowi książkowemu nie umknęła TA książka – ta wyczekiwana, ta idealnie trafiająca w czytelnicze gusta. A być na bieżąco nie było łatwo… tyle ciekawych wydawnictw! Aż do teraz 🙂

Dzięki zastosowaniu kalendarium żaden algorytm nie sprawi, że przeoczy się ważny post na portalu społecznościowym.

Wydawnictwa zapraszamy do współpracy, a czytelników do szukania ciekawych premier 🙂

Jak powstał portal?

Z rozpaczy! Czas nie jest jak z gumy, a akurat nie miałyśmy dużo czasu na śledzenia nowości każdego wydawnictwa, które nas interesowało. Dowiedziałyśmy się, że książka, na którą czekałyśmy, jest już na księgarskich półkach od ponad miesiąca! Coś z tym trzeba zrobić. A gdyby tak… założyć portal z kalendarium zapowiedzi? – padło w rozmowie.

O nas

Jesteśmy trójką przyjaciół, którzy przez lata pracowali na rynku książki – w księgarni, drukarni i wydawnictwie. Łączy nas mnóstwo, także miłość do literatury – chociaż każdy z nas ma inne preferencje, to i tak zawsze znajdą się książki, które pochłaniają całą naszą trójkę 🙂 W ciągu tych lat znajomości za nami (i przed nami) wiele wspólnych wieczorów przegadanych o tym, co przeczytaliśmy.

Olga

Od zawsze marzyła mi się praca w bibliotece. Uwielbiam zapach książek, a ich obecność to radość i szczęście. W moim domu są wszędzie! Marzenie zmieniło się w studia podyplomowe z księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracę w lokalnej poznańskiej księgarni, w której spędziłam ponad pięć lat i spotkałam pięknych ludzi, setki godzin rozmawiałam z czytelnikami i innymi księgarzami o literaturze. W księgarni zawsze dbaliśmy o to, aby perełki wydawnicze miały swoje zaszczytne miejsce. Chcieliśmy pokazać, jak bardzo szeroki jest rynek książki i jak wiele jest interesujących wydawców, tłumaczy, autorów. To był wspaniały czas!

Później na chwilę porzuciłam pracę w kulturze i przerzuciłam się na IT, ale nigdy nie przestałam czytać książek. Jak widać nic nie dzieje się przypadkiem – wiedza zdobyta w innej branży pozwoliła mi na założenie tego portalu 🙂 Dzięki temu też zdobyłam inną perspektywę i zobaczyłam, jak trudno jest, nie żyjąc na co dzień w księgarni, być na bieżąco z nowościami, mieć inne zainteresowania i zmagać się z wyzwaniami, jakie niesie życie. W tym czasie napisałam kilka książek, między innymi Trening innowacyjnego myślenia. Pozwoliło mi to uzyskać jeszcze inną perspektywę na świat literatury.

Magda

 

Tomek

 

Share This