Z miłością do książek

Wrześniowe premiery książkowe

1 września, czwartek

Wędrowiec

Peter Van den Ende

Wydawnictwo Mandioca

Morskie fantasy albo zestaw przygód niesamowitych baśń o stworach i potworach z głębin mórz i oceanów, które na swej drodze spotkał pewien wędrowiec.

6 września, wtorek

Mikrokontrolery dla hobbystów. Projekty DIY w języku C i C++

Miguel Angel Garcia-Ruiz, Pedro Cesar Santana Mancilla

Wydawnictwo Helion

Umiejętność programowania mikrokontrolerów jest wysoce pożądana na rynku pracy i daje szerokie perspektywy zawodowe, a nauczyć się jej można dzięki tej książce.

Jakościowe metody badań społecznych. Podejście aplikacyjne

Dominika Maison

Wydawnictwo Naukowe PWN

Kompleksowy przewodnik po tym jak planować i prowadzić badania jakościowe w obszarze nauk społecznych, a także jak wyciągać z nich prawidłowe wnioski i przekładać je na praktyczne rozwiązania problemów społecznych.

Jesteśmy inni

Małgorzata Koch

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ona - architekt, samotnie wychowuje synka. On - elektroautomatyk, nocami pracujący na zlecenie pomorskiego gangstera.
Ścieżki tych dwojga przetną się w miejscu, w którym oboje znaleźli się przez przypadek.

Czarny Flaming

Dean Atta

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Czarny Flaming to oryginalna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna powieść, która zachwyca prostotą i wdziękiem.

Sieci widmo

praca zbiorowa

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ta książka zachęca zarówno do działań na rzecz klimatu i środowiska, jak i budowania potrzebnej do tego siły charakteru.

Latający talerz

praca zbiorowa

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ta książka zachęca zarówno do działań na rzecz klimatu i środowiska, jak i budowania potrzebnej do tego siły charakteru.

Oddech smoka

praca zbiorowa

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ta książka zachęca zarówno do działań na rzecz klimatu i środowiska, jak i budowania potrzebnej do tego siły charakteru.

7 września, środa

Korona Diabła

Monica James

Wydawnictwo Kobiece

Druga część serii Korona diabła, przedstawiająca dalsze losy jednego z bohaterów All The Pretty Things – Alekseia Popova.

Rana pełna ryb

Lorena Salazar Masso

Wydawnictwo Kobiece

W swoim debiucie Lorena Salazar Masso przenosi czytelnika do czasem onirycznego, a czasem rażąco realistycznego świata, w którym rozbrzmiewają czułość i piękno. Snuje uniwersalną historię o brutalności i agresji będącymi znakiem naszych czasów, nad którymi zatriumfować może tylko miłość.

Sekretny język twojego ciała. Kompletny przewodnik po samouzdrawianiu

Inna Segal

Wydawnictwo Kobiece

Naucz się wykorzystywać potencjał do regeneracji, który drzemie w organizmie każdego człowieka, i zyskaj świadomość wpływu emocji na swoje zdrowie oraz życie.

Szklany dom

Eve Chase

Wydawnictwo Kobiece

Pełna emocji, porywająca powieść o przynależności oraz rodzinnych tajemnicach. To również historia o tym, jak odnajdujemy siebie, gdy jesteśmy najbardziej zagubieni.

Zew Kalahari

Mark James Owens, Delia Owens

Wydawnictwo Świat Książki

Para młodych amerykańskich zoologów, Delia i Mark Owensowie, w 1974 roku wsiada na pokład samolotu do RPA, mając przy sobie niewiele ponad zmianę ubrania i lornetkę. Kupują land rovera z trzeciej ręki i jadą w głąb pustyni Kalahari.

Nieprawdopodobna ucieczka Uriasza Heepa

H.G. Parry

Wydawnictwo Świat Książki

Charley Sutherland przez całe życie ukrywał niezwykłą umiejętność, nad którą nie w pełni panuje: potrafi sprowadzać postacie z książek do rzeczywistości.

Chłopiec

Lawrence Ferlinghetii

Wydawnictwo Świat Książki

Lawrence Ferlinghetii, duchowy ojciec takich geniuszy jak Tom Waits, Bob Dylan czy Michael Stipe i Patti Smith, ostatni żyjący przedstawiciel beat generation. Ta powieść biograficzna jest, jak sam pisze, poszukiwaniem fabuły własnego życia.

Gottland

Mariusz Szczygieł

Wydawnictwo Czarne

Książka może pisarza dręczyć. Może też – i w tym przypadku to jest lepsze słowo – uwierać. Drobnym szczegółem - Mariusz Szczygieł.

Dolina kwiatów

Niviaq Korneliussen

Wydawnictwo Czarne

Korneliussen przejmująco pisze o masowych samobójstwach na Grenlandii, z empatią podejmuje temat cielesności i tożsamości płciowej, błyskotliwie punktuje złożone grenlandzko-duńskie relacje, ale przede wszystkim daje głos młodym ludziom, którzy na zawsze zostawili puste krzesło przy rodzinnym stole i niewypowiedzianą ciszę na cmentarzu w Dolinie Kwiatów.

Autopsja

Tess Gerritsen

Wydawnictwo Albatros

Następna odsłona bestsellerowego cyklu z detektyw Jane Rizzoli i doktor Laurą Isles w rolach głównych!

Sabat czarownic

Graham Masterton

Wydawnictwo Albatros

Długo wyczekiwana kontynuacja Szkarłatnej wdowy nareszcie w Polsce!

Klub Mefista

Tess Gerritsen

Wydawnictwo Albatros

Detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles – bohaterki cyklu zekranizowanego w formie serialu przez telewizję TNT – powracają z kolejną mrożącą krew w żyłach sprawą do rozwiązania.

HEX

Thomas Olde Heuvelt

Wydawnictwo Albatros

Miasteczko Black Spring w malowniczej dolinie rzeki Hudson mogłoby być nie lada atrakcją turystyczną, gdyby nie to, że nocami nawiedza je upiorne widmo. To wiedźma Black Rock, siedemnastowieczne truchło kobiety, której oczy i usta zaszyto.

Baśniowa opowieść

Stephen King

Wydawnictwo Albatros

Nowa, fantastyczna powieść Stephena Kinga!
Opowieść o zwyczajnym chłopcu, któremu pisane są bohaterskie czyny. Historia klasyczna jak baśń czy mit. Zaskakująca i świeża, lecz jednocześnie pełna motywów, które w twórczości Stephena Kinga lubimy najbardziej.

Ziemniak. Wyznanie miłości

Ina-Janine Johnsen

Wydawnictwo Wielka Litera

Czy można nie kochać ziemniaków? To jedno z najbardziej dostępnych, przyjaznych dla środowiska, niedrogich i uniwersalnych warzyw. Nuda? Nic podobnego! Wystarczy zajrzeć do książki.

Dlaczego marzyciele uratują świat, czyli co nauka o mózgu mówi na temat kreatywności

Hilde Østby

Wydawnictwo Marginesy

To książka o nieposkromionej wyobraźni i chęci tworzenia, o pomysłach – dobrych i złych – oraz ich wpływie na otaczający świat. Bo jeśli mamy przetrwać jako gatunek, musimy chronić tę jedną z naszych najbardziej ludzkich cech – kreatywność.

Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń

Irena Wielocha

Wydawnictwo Agora

Irena Wielocha, która influencerką została po 65. urodzinach, a trzy lata później zadebiutowała jako modelka, pokazuje, że młodość to stan umysłu, a aktywność sportową można rozpocząć w każdym wieku.

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie

Yvette Żółtowska-Darska

Wydawnictwo Agora

Poznajcie 40 niezwykłych postaci – zarówno tych z pierwszych stron gazet, jak i działających w swojej branżowej niszy. Czy każda z tych osób od razu wiedziała, kim chce być?

Jak zapobiec kolejnej pandemii

Bill Gates

Wydawnictwo Agora

Bill Gates wierzy, że odpowiedź brzmi „tak”. Jego książka w jasny i przekonujący sposób mówi, jakie lekcje świat powinien wyciągnąć z pandemii wirusa COVID-19, i sugeruje, co każdy z nas może zrobić, aby zapobiec podobnej katastrofie.

GOPR. Na każde wezwanie

Wojciech Fusek, Jerzy Porębski

Wydawnictwo Agora

Książka ukazuje się na rynku w 70 roku istnienia GOPRu. Pokazuje fascynującą historię tej organizacji przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych, czasem mniej znanych akcji ratunkowych w wielu polskich górach.

Wielkie eksperymenty dla małych ludzi

Wojciech Mikołuszko

Wydawnictwo Agora

Ach, co to była za praca! Dziennikarz naukowy i autor książek dla dzieci Wojciech Mikołuszko, biorąc się za pisanie Wielkich eksperymentów dla małych ludzi, nie miał pojęcia, co go czeka.

Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim

Maciej Kraszewski

Wydawnictwo Agora

Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje.

Blondynka

Joyce Carol Oates

Wydawnictwo Marginesy

Joyce Carol Oates przedstawia dramatyczne losy Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki – którą świat poznał jako Marilyn Monroe.

Lekcje chemii

Bonnie Garmus

Wydawnictwo Marginesy

Elizabeth Zott jest chemiczką i kobietą daleką od przeciętności. Byłaby zresztą gotowa jako pierwsza wytknąć rozmówcy, że coś takiego jak przeciętna kobieta nie istnieje.

W imię wiecznej przyjaźni

Nele Neuhaus

Wydawnictwo Media Rodzina

Nowa powieść Nele Neuhaus – królowej kryminału i najchętniej kupowanej autorki w Niemczech. To już dziesiąty tom bestsellerowej serii z parą komisarzy Pią Sander i Oliverem von Bodensteinem.

Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki

Monika Skikiewicz

Wydawnictwo Media Rodzina

Poznajcie ciekawe historyjki z ich życia i przyłączcie się do wspólnego śpiewania, rysowania, zgadywania i pokazywania w książce Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki!

Żubr Pompik. Odkrycia. Z górki i pod górkę

Tomasz Samojlik

Wydawnictwo Media Rodzina

Pompik z rodziną wspinają się na wzgórze, aby odkryć, co znajduje się na szczycie. Z góry przecież lepiej widać, jak ciekawie potrafi być ukształtowany teren.

Żubr Pompik. Odkrycia. Sekrety drzewa

Tomasz Samojlik

Wydawnictwo Media Rodzina

Pewnego dnia Pompik postanawia odkryć tajemnice, które skrywają drzewa. Długo i cierpliwie obserwuje jedno z nich.

Wyspa zaginionych drzew

Elif Shafak

Wydawnictwo Poznańskie

Zachwycająca opowieść o tożsamości, przynależności i magicznej mocy natury, która pomaga oswoić traumę.

Leksykon logików polskich 1900-1939

Andrzej Dąbrowski, Magdalena Hoły-Łuczaj, Andrew Schumann, Konrad Szocik, Jan Woleński

Wydawnictwo Copernicus Center PRESS

Uwzględnione zostały nie tylko osoby koncentrujące się na badaniach logicznych, głównie matematycy i filozofowie, ale i takie, dla których logika była pobocznym polem zainteresowań, na przykład językoznawcy, filologowie, socjologowie i psychologowie.

Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwa

Helen Scales

Wydawnictwo Copernicus Center PRESS

Staniemy tam oko w oko ze zwierzętami o najczarniejszej na świecie skórze i wabiącymi swe ofiary oszałamiająco kolorowym pokazem świetlnym.

Przetrwają najżyczliwsi. Jak ewolucja wyjaśnia istotę człowieczeństwa?

Brian Hare, Vanessa Woods

Wydawnictwo Copernicus Center PRESS

Autorzy rozprawiają się z błędnym rozumieniem myśli Darwina. Wyjaśniają, że z ewolucyjnego punktu widzenia najkorzystniejszą strategią jest przyjaźń. zainteresowań, na przykład językoznawcy, filologowie, socjologowie i psychologowie.

Okrutny rycerz

Ashley Jade

Wydawnictwo Muza

Druga część serii Royal Hearts Academy autorstwa Ashley Jade.

Miasto Wyrzutków. Grobowiec Olbrzyma

Julien Lambert

Wydawnictwo Non Stop Comics

Mówi się, że pięćdziesiąt lat wcześniej w Mieście Wyrzutków z cyrku uciekł olbrzym i popełnił niewyobrażalne zbrodnie.

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Halszka Witkowska

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Halszka Witkowska, znana polska specjalistka w dziedzinie suicydologii, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oraz garść statystyk, wyjaśnia, co kryje się za słowem samobójstwo.

Trudna radość

Magdalena Kawka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Czwarty, po książkach Pora westchnień, pora burz, Powrót z piekła i Nowy początek, tom Lwowskiej odysei.

Piękne dni mojej młodości

Ana Novac

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Piękne dni mojej młodości Any Novac - niezwykły dokument, pamiętnik piętnastoletniej Żydówki, więzionej w Auschwitz, Płaszowie i innych obozach.

8 września, czwartek

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Halszka Witkowska

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Czy zastanawiałeś się, o czym myśli człowiek na chwilę przed targnięciem się na swoje życie? A może sam stanąłeś kiedyś na krawędzi i wiesz to z doświadczenia?

9 września, piątek

Dawaj innym szczęście. Ścieżka pasji, zysku i celu

Tony Hsieh

Wydawnictwo MT Biznes

Dyrektor generalny Zappos, Tony Hsieh, dzieli się z czytelnikami różnymi lekcjami, jakie odebrał w biznesie i w życiu, poczynając od założenia farmy robaków przez prowadzenie pizzerii po założenie LinkExchange, prowadzenie Zappos i jeszcze więcej.

Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak

Jakub Bojanowski

Wydawnictwo MT Biznes

Cyberatak to dzisiaj jedno z poważniejszych zagrożeń dla biznesu, a przygotowanie firmy do ataku hakerów, który nieuchronnie nastąpi, to jedno z największych wyzwań dla kadry zarządzającej.

10 września, sobota

Szkolenie psów dla bystrzaków

Wendy Volhard, Mary Ann Rombold-Zeigenfuse

Wydawnictwo Helion

Ćwicz psi umysł! Wykorzystaj pozytywną motywację. Skuteczne i przyjemne techniki szkoleniowe!

12 września, poniedziałek

Piszemy poprawnie

Aleksandra Kubiak-Sokół

Wydawnictwo Naukowe PWN

Poradnik językowy PWN, który zawiera 326 pytań i odpowiedzi, bardzo różnorodnych, w znacznej mierze z ostatnich lat pracy internetowej Poradni Językowej PWN.

13 września, wtorek

Do rodziców

Maria Montessori

Wydawnictwo Naukowe PWN

Wybór krótkich, skłaniających do refleksji tekstów, które w prosty sposób przybliżają najważniejsze idee dotyczące rozwoju i wychowania dzieci, będące zarazem podstawą pedagogiki Montessori.

Poradnictwo i terapia w żałobie

J. William Worden

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka J. Williama Wordena od lat 80. ubiegłego wieku jest ważnym podręcznikiem pracy z osobami przeżywającymi żałobę – doczekała się pięciu oryginalnych wydań, dotychczas przetłumaczono ja na osiem języków.

Wydajna praca z MySQL. Efektywne i bezpieczne zarządzanie bazami danych

Daniel Nichter

Wydawnictwo Helion

To książka skierowana do programistów, którzy znają podstawy MySQL, choć niekoniecznie na zaawansowanym poziomie, i chcą zgłębić wiedzę na temat tej technologii, aby móc z niej korzystać w maksymalnie wydajny sposób.

SEO dla początkujących

Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński

Wydawnictwo Helion

Poznasz najważniejsze czynniki wpływające na pozycje stron w wynikach wyszukiwania Google. Nauczysz się też technik, które pomogą tak wypozycjonować stronę, by zajmowała wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania.

Informatyka śledcza. Gromadzenie, analiza i zabezpieczanie dowodów elektronicznych dla początkujących

William Oettinger

Wydawnictwo Helion

Zadaniem śledczego jest nie tylko przeprowadzenie badań, ale również zabezpieczenie i analiza dowodów, wreszcie - przedstawienie wyników swojej pracy tak, aby można ich było użyć w postępowaniu sądowym.

Algorytmy w Pythonie. Techniki programowania dla praktyków

Piotr Wróblewski

Wydawnictwo Helion

Konwencja przyjęta przez autora opiera się na zasadzie "minimum teorii, maksimum praktyki". Pracę z podręcznikiem ułatwiają liczne zadania, definicje, listingi, uwagi, rysunki, tabele i ostrzeżenia; nie brak tu także humoru.

Mamo, tato, chcę psa. Jak wspólnie wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi

Kornelia Zielińska

Wydawnictwo Sensus

Łapa w łapę i rączka w rączkę! Masz psa i spodziewasz się dziecka? Twoja pociecha marzy o czworonożnym przyjacielu i codziennie zasypia z wizją rozkosznego szczeniaczka?

Szachy w godzinę. Podręcznik dla początkujących

Michał Kanarkiewicz

Wydawnictwo Septem

Idealny pierwszy przewodnik po świecie szachów, niezależnie od tego, czy zamierzasz zostać prawdziwym graczem, czy graniem chcesz tylko uprzyjemnić sobie i Twoim bliskim długie wieczory.

Sansara, nirwana i natura Buddy

His Holiness the Dalai Lama, Thubten Chodron

Wydawnictwo Editio

Tradycyjne nauki buddyjskie są zaskakująco aktualne w naszym nowoczesnym świecie. Także dziś potrzebujemy jasnej ścieżki, by zrobić właściwy użytek ze swojego życia.

14 września, środa

Fabryka splendoru. Światowe festiwale filmowe

Ewa Szponar

Wydawnictwo Czarne

Ewa Szponar, która przez wiele lat obserwowała i opisywała najważniejsze festiwale filmowe, opowiada w książce ich historię, odkrywa niepisane zasady działania, dzieli się doświadczeniami ze spotkań z gwiazdami, wreszcie – pisze o polityce, która tym wszystkim rządzi.

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera

Daniel Tammet

Wydawnictwo Czarne

Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu, a także problemach, z którymi styka się na co dzień jako dorosły.

Big Mac

Serhij Żadan

Wydawnictwo Czarne

Historie z życia outsiderów, wiernych kompanów narratora, kumpli od meczów, wódki, szaleństwa i porno. Razem z nimi przemierzamy Europę, podróżujemy samochodem, pociągami i autostopem.

Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą

Nedra Glover Tawwab

Wydawnictwo Muza

Nowojorski bestseller jednej z najbardziej wpływowych psychoterapeutek w Stanach Zjednoczonych.

Giant Days. Mną się nie przejmujcie

John Allison, AMax Sarin

Wydawnictwo Non Stop Comics

John Allison jest mistrzem małego realizmu. A Giant Days, jego sztandarowe dzieło.

Maska. Przysięga wierności

Christopher Cantwell, Patric Reynolds

Wydawnictwo Non Stop Comics

Przed laty tajemniczą maskę niewiadomego pochodzenia i o nieograniczonej mocy zakopano w piwnicy bloku mieszkalnego.

Nikt cię nie odnajdzie

Tove Alsterdal

Wydawnictwo Sonia Draga

Kontynuacja święcącej sukcesy powieści Wiemy, że pamiętasz, okrzykniętej najlepszym szwedzkim kryminałem 2020 roku oraz laureatki nagrody Szklanego Klucza 2021, przyznawanej pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną.

15 września, czwartek

Blast

Manu Larcenet

Wydawnictwo Mandioca

Blast uznawany za opus magnum Larceneta - nagradzany we Francji, Włoszech, wybierany komiksem roku przez niemiecki Der Tagesspiegel w Polsce zostanie wydany w unikatowej formule dwóch tomów łączących po dwa tomy z oryginalnego, francuskiego wydania.

Zaginiony klejnot Ferrary

Greg Krupa

Wydawnictwo LeTra

W malowniczej Ferrarze heretycy okazują się świętymi, femme fatale aniołami, a przestępcy dobroczyńcami, ponieważ w tym niezwykłym miejscu wyobrażenia rzeczy, które uznajemy za prawdziwe, od wieków okazują się zdradliwe.

16 września, piątek

Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy

Reid Hoffman, June Cohen, Deron Triff

Wydawnictwo MT Biznes

Czego możesz się nauczyć od prawdziwej legendy Doliny Krzemowej i całego panteonu kultowych liderów?

Humanokracja. Jak uwolnić potencjał pracowników i budować innowacyjne i zwinne firmy

Gary Hamel, Michele Zanini

Wydawnictwo MT Biznes

W świecie nieustających zmian i bezprecedensowych wyzwań potrzeba firm śmiałych i odpornych na przeciwności losu.

Słownik języka polskiego PWN

Lidia Drabik

Wydawnictwo Naukowe PWN

Słownik opisuje ok. 40 000 znaczeń najczęściej używanych wyrazów we współczesnym języku polskim. Polecany jest przede wszystkim uczniom starszych klas szkół podstawowych oraz licealistom.

20 września, wtorek

Sedno rzeczy

Natsume Sōseki

Wydawnictwo Czytelnik

Jedno z najważniejszych dzieł Natsume Sōsekiego. Jej narrator, student uniwersytetu w Tokio, wspomina swą znajomość ze starszym od siebie, zagadkowym mężczyzną, którego tytułuje mianem Sensei (Mistrz).

Dziennikarstwo danych i data storytelling

Łukasz Żyła

Wydawnictwo Onepress

Bez danych jesteś jedynie kolejną osobą z opinią...

Dziennikarstwo danych przeżywa dziś prawdziwy rozkwit. Dzieje się tak dlatego, że nasze życie w dużej mierze przeniosło się do internetu, a internet to... dane.

Rzemiosło w czystej formie. Standardy i etyka rzetelnych programistów

Robert C. Martin

Wydawnictwo Helion

Zebrano w niej procedury, standardy i normy etyczne, dzięki którym tworzony kod będzie niezawodny i efektywny, a całe oprogramowanie stanie się powodem do dumy.

Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu

Paweł Rygielski, Patryk Rygielski

Wydawnictwo Arkady

Pełne ciekawostek i humoru rozmowy ojca z synem o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu.

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Nie wszystko zostaje w rodzinie to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą.

Dzieci fortuny

Jagna Rolska

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Warszawa, rok 1938. Gazety nieustannie ostrzegają przed rychłym wybuchem wojny, lecz zajęci swoimi sprawami ludzie nie myślą o zagrożeniu.

Hoxha. Żelazna pięść Albanii

Blendi Fevziu

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Książka Blendiego Fevziu to nie tylko biografia albańskiego dyktatora, ale dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu.

21 września, środa

Moja żona nie tańczy. Opowiadania wybrane

Tove Ditlevsen

Wydawnictwo Czarne

Z zaledwie kilku słów Ditlevsen tworzy skomplikowany świat pełen zależności, trudnych decyzji i emocji buzujących pod powierzchnią. Świat, w którym to, co wypowiedziane na głos, jest dużo mniej istotne od tego, co przemilczane.

Las zbliża się powoli. Kto po wojnie mordował w Dębrzynie

Rafał Hetman

Wydawnictwo Czarne

Rafał Hetman, skupiając się na losach pokoleń dwóch polskich rodzin, opowiada splątaną niczym system leśnych korzeni historię, w której rzeczywistość przeplata się z mitem, pamięć kroczy pod rękę z zapomnieniem, a reporter staje się częścią historii, którą opisuje.

Dzienniki kołymskie

Jacek Hugo-Bader

Wydawnictwo Czarne

Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: WITAJCIE NA KOŁYMIE – W ZŁOTYM SERCU ROSJI.

Minuty. Reportaże o starości

Iza Klementowska

Wydawnictwo Marginesy

Ta książka pomaga oswoić starość, ale pokazuje też, że wbrew pozorom może tętnić życiem bardziej niż za młodu. I że właśnie wtedy można poczuć wolność.

Rio

Louise Garcia, Corentin Rouge

Wydawnictwo Non Stop Comics

Dręczony przez wizję morderstwa matki, a teraz odpowiedzialny za swoją młodszą siostrę, Rubeus przejdzie od nędzy ulic do wyższej klasy średniej i odkryje różne strony mieszanego, brutalnego i nierównego społeczeństwa Brazylii.

iuna: Opowieści z Arrakin

Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Adam Gorham, Jakub Rebelka

Wydawnictwo Non Stop Comics

Dwie potężne i dotąd nieznane historie rozgrywające się podczas kluczowej bitwy o Arrakin, której szczegóły poznaliśmy w oryginalnej Diunie Franka Herberta.

Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

Michaeleen Doucleff

Wydawnictwo Non Stop Comics

Książka wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami, dając rodzicowi nadzieję na wychowanie bez krzyków i agresji współpracującego dziecka.

22 września, czwartek

Arawn. Wydanie zbiorcze #1

Ronan Le Breton, Sébastien Grenier

Wydawnictwo Lost In Time

Opowieść o człowieku, który stał się wojownikiem, bohaterem i królem, o czasach jego dzieciństwa i okrutnej przepowiedni czyniącej z jego braci najgorszych wrogów.

Maska Fudo

Saverio Tenuta

Wydawnictwo Lost In Time

Młody hinin Shinnosuke marzy o zostaniu potężnym samurajem. Tymczasem żyje w biedzie wraz z matką, która go odtrąca, oraz młodszą siostrą, którą próbuje chronić.

Contrapaso. Dzieci innych

Teresa Valero

Wydawnictwo Lost In Time

Madryt, zima 1956 roku. Faszystowska dyktatura kontroluje wszystkie media i utrzymuje ułudę idyllicznego narodu.

Oleńka. Panienka z Białego Dworu

Wioletta Sawicka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów.
Pierwszy tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną codziennością.

23 września, piątek

Bezdomne wampiry o zmroku

Tadeusz Baranowski, Tomasz Piorunowski, Natalia Baranowska, Mirosław Korkus

Wydawnictwo Kultura Gniewu

Nowe wydanie klasyki polskiego komiksu - przygód Szlurpa i Burpa, wampirów stworzonych przez Mistrza Tadeusza Baranowskiego!

Jeż Jerzy. Dzieła zebrane,

Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak

Wydawnictwo Kultura Gniewu

Czwarty tom zbiorczego i kompletnego wydania przygód Jeża Jerzego, jednego z najpopularniejszych bohaterów współczesnego komiksu polskiego!

Proces

Franz Kafka

Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda

Zaletą tego wydania jest doskonale przygotowany przekład autorstwa Jerzego Korpantego przekład oparty na krytycznym wydaniu Procesu z 1990 roku. Wcześniejszy przekład Brunona Schulza oparty był na tekście przygotowanym przez Maxa Broda a kolejny - Jakuba Ekiera oparty na tym samym niemieckim krytycznym wydaniu co przekład Korpantego jest niewątpliwie rzetelny.

24 września, sobota

Męska skóra

Hubert, Zanzim

Wydawnictwo Kultura Gniewu

Rzecz dzieje się w renesansowych Włoszech. W męskiej skórze Bianka uwalnia się od ograniczeń narzucanych kobietom, może odkryć nie tylko swoją seksualność, ale i miłość.

25 września, niedziela

Retro

Łukasz Ryłko

Wydawnictwo Kultura Gniewu

Retro Łukasza Ryłko to nowe wydanie jego Śmiercionośnych z roku 2007. Nie tylko w większym formacie, ale również poszerzone o wcześniej niepublikowane historie Zimny drań, Opowieść wigilijna oraz .... Kara, komiks który rozpoczyna album, zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2005 roku.

26 września, poniedziałek

Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie

Tom Wolfe

Wydawnictwo Dowody na Istnienie

Ta książka w równym stopniu może kogoś zachwycić i zbrzydzić. Przez wielu czytelników została odebrana jako apoteoza ruchu hipisowskiego i ucieczki od dominującej kultury. Przez innych – jako krytyka nadmiernej wolności i grozy, które niesie narkotyk.

Pętla

Dominik Szcześniak, Grzegorz Pawlak, Marcin Rustecki, Rafał Trejnis

Wydawnictwo Timof

Coś niepokojącego pojawia się w przedpokoju.
Nie, zaraz.
Ktoś krzyczy.
Tak.
Teraz.

Papa Zoglu

Simon Spruyt

Wydawnictwo Timof

Dawno, dawno temu żył sobie mały chłopiec z wąsami, zwany Zoglu, którego wychowała stara starucha.

Epilog

Pablo Velarde

Wydawnictwo Timof

Oto historia o detektywach, którzy nie noszą ani prochowców, ani broni. Nie ma tu śledczych i nie ma morderstwa, ale za to wiele istnień ludzkich wisi na włosku.

Przygody Stacha i Janka: Skarb Amazonki

Marcin Bałczewski, Grzegorz Weigt

Wydawnictwo Timof

Doskonale pamiętamy przygody dwójki marynarzy: Gucka i Rocha, którzy podróżowali po świecie wzorem swoich poprzedników – Kajtka i Koka.

Dziadostwo 3

Jakub Topor

Wydawnictwo Timof

Pierwszy tom serii był nominowany do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy w kategorii „komiks i powieść graficzna”.

Nowy Jork, 11 września 2001

JD Morvan, Séverine Tréfouël. Kim Jung Gi

Wydawnictwo Timof

We wtorek , 11 września 2001 roku, Steve McCurry znajdował się w Nowym Jorku. Manhattan jest jego przystanią, do której powraca w przerwach między reportażami tworzonymi na drugim krańcu kuli ziemskiej.

Kong the King 2

Osvaldo Medina

Wydawnictwo Timof

Pamiętacie sympatycznego Konga? Nie? To jest szansa zapoznać się z nim i jego całą rodzinką.

27 września, wtorek

Z dzieciństwa w dorosłość

Maria Montessori

Wydawnictwo Naukowe PWN

Koncepcja Marii Montessori przyczyniła się do zmiany tego, w jaki sposób pojmujemy dzieciństwo, jaką rolę w społeczeństwie przypisujemy dzieciom i jaką odpowiedzialność za ich kształtowanie – rodzicom.

C# 10. Leksykon kieszonkowy

Joseph Albahari, Ben Albahari

Wydawnictwo Helion

Ta książka ma pełnić funkcję użytecznej ściągawki zawierającej wszystko, co potrzebne do pracy z C#. Została pomyślana tak, aby maksymalnie ułatwić przeglądanie i odnajdywanie potrzebnych treści.

Zrównoważony kod. Dobre praktyki i heurystyki dla inżynierów oprogramowania

Mark Seemann

Wydawnictwo Helion

Ta książka jest przeznaczona dla doświadczonych programistów, którzy chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę o metodologiach i dobrych praktykach tworzenia złożonego oprogramowania.

Moja Grace. Dziedzictwo #1

Melanie Moreland

Wydawnictwo Editio

Oboje zmierzali tam, skąd nie było powrotu. Prosto ku katastrofie…

Jak bardzo zakazana jest twoja namiętność?

Zrób porządek z pocztą elektroniczną. 9 skutecznych sposobów ograniczających nadmiar maili

S.J. Scott

Wydawnictwo Sensus

Nieumiejętne korzystanie z poczty elektronicznej przynosi więcej szkody niż pożytku: zabiera mnóstwo czasu, obniża wydajność pracy i podnosi poziom stresu.

Za kratami

Artur Górski

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Niecenzurowana opowieść o polskich więzieniach.

Żony Konstancina

Ewelina Ślotała

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ewelina Ślotała odczarowuje mit życia ludzi z pierwszych stron gazet i list najbogatszych Polaków.

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Tanya Valko

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Książka to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

Dallas ’63

Stephen King

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Zdrajca

Geraint Jones

Wydawnictwo Rebis

W górach Panonii Rzymianie tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci towarzyszy. Zdradza go też najlepszy przyjaciel. Mając dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu.

Smak trucizny

Neil A. Bradbury

Wydawnictwo Rebis

Błyskotliwie łącząc tematy nauki i zbrodni, Smak trucizny ujawnia, jak jedenaście znanych substancji wpływa na organizm człowieka – na kanwie morderstw, w których ich użyto.

Fall Rot. Upadek Francji 1940

Robert Forczyk

Wydawnictwo Rebis

Nawet po legendarnej ewakuacji z Dunkierki we Francji w czerwcu 1940 roku nadal przebywały znaczne siły brytyjskie, które walczyły razem z sojusznikiem. Aby przypieczętować zwycięstwo, Niemcy przeprowadzili Fall Rot. Ofensywa doprowadziła do całkowitego załamania alianckiego oporu.

Czarodziej

Colm Toibin

Wydawnictwo Rebis

Czarodziej to intymny i subtelny, a jednocześnie pełen humoru portret Thomasa Manna, wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla, autora Czarodziejskiej góry.

Amazonki Mosadu

Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal

Wydawnictwo Rebis

Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez wiele lat była utajniona. Mimo że wiele z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. Autorzy opisali burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet.

28 września, środa

Zagrajmy w butelkę

Ian Rankin

Wydawnictwo Albatros

Czwarta powieść z inspektorem Johnem Rebusem.

Seks może zniszczyć nawet najbardziej obiecującego polityka. A polityka może być zabójcza.

Mumia

Tess Gerritsen

Wydawnictwo Albatros

Detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles w kolejnej, pełnej zwrotów akcji odsłonie bestsellerowego cyklu!

Dolina umarłych

Tess Gerritsen

Wydawnictwo Albatros

Najbardziej przerażająca część zekranizowanego przez telewizję TNT cyklu o detektyw Jane Rizzoli i doktor Maurze Isles!

Milczące bliźniaczki

Marjorie Wallace

Wydawnictwo Czarne

June i Jennifer Gibbons jako małe dzieci były otwarte, pełne życia, zdrowe i radosne. Jednak w wieku kilku lat zaczęły coraz bardziej oddalać się od swoich rodziców i trójki rodzeństwa. W końcu całkiem przestały odzywać się do dorosłych. Zamknęły się w świecie fantazji i rojeń, które z upływem lat stawały się coraz bardziej mroczne.

Gambit orangutana. Opowieść o polskich szachach

Kasper Bajon

Wydawnictwo Czarne

Szachy to gra, którą inspiruje życie – i która bywa inspiracją. Dla laików pozostają intrygujące i tajemnicze, dla graczy – są ich światem. Kasper Bajon pisze przede wszystkim o złotej epoce polskich szachów.

Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii

Norman Lewis

Wydawnictwo Czarne

Opowieść o Hiszpanii z czasów, nim stała się turystyczną mekką. To też opowieść o zmianach, które dotknęły ten kraj bardziej niż poprzednie stulecia i odebrały mu jego unikatowy charakter.

Kobieta osobna i miasto

Vivian Gornick

Wydawnictwo Filtry

Wielkość amerykańskiej pisarki tkwi w jej umiejętności do przekształcania osobistej historii w dramat, w którym niejedna i niejeden z nas łatwo się rozpoznają. A także w jej talencie do łączenia bezlitosnej przenikliwości z empatią, ironii z czułością.

Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej

Ewa Wanat

Wydawnictwo Filtry

W tej pierwszej, napisanej po polsku historii rewolucji seksualnej Ewa Wanat z właściwą dla siebie swadą pokazuje, jak zdobycze roku 68 zmieniły zachodnie społeczeństwa, i jak fakt, że Polska leżała wtedy za żelazną kurtyną odbija się na naszym dzisiejszym obyczajowym zacofaniu.

Spooky love

Anna Langner

Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Polski romans idealny na Halloween! Miłosna historia z dreszczykiem – czy to nie brzmi ekscytująco? Pełna emocji opowieść o uczuciu, które rodzi się w niespodziewanych okolicznościach. Dla tych, którzy lubią zarówno gorące romanse, jak i mroczne historie o duchach.

Manipulacja

Klaudia Muniak

Wydawnictwo Kobiece

Anna ma trzydzieści trzy lata, pracę, którą lubi, i ukochanego męża Olafa. Do szczęścia brakuje jej tylko dziecka. Po kolejnym poronieniu szuka pomocy u znanej psychoterapeutki, Irminy. Kobieta leczy za pomocą nowoczesnej metody – ukierunkowanej inkubacji snów. W tym samym czasie Anna zaczyna otrzymywać dziwne wiadomości na Instagramie i Facebooku.

Królowa balu

Nana Bekher

Wydawnictwo Kobiece

Scarlett McGrass była kiedyś gwiazdą szkoły średniej. Jako atrakcyjna kapitanka drużyny cheerleaderek i coroczna królowa balu zawsze zdobywała to, czego chciała.

Fall in love

Marika Krajniewska

Wydawnictwo Kobiece

Urzekająca niezwykłym klimatem opowieść o miłości z dużą dawką wypieków (cukierniczych). Przekonaj się, czy prawdziwe uczucie zapuka do drzwi jesienią!

After

Anna Todd

Wydawnictwo Kobiece

Zawarta przypadkowo znajomość może całkowicie odmienić nasze życie… After to światowy fenomen – teraz w formie powieści graficznej!

Autyzm. Przełom w podejściu

Raun K. Kaufman

Wydawnictwo Kobiece

Gdy był małym chłopcem, Raun Kaufman został zdiagnozowany przez ekspertów jako dziecko w spektrum autyzmu, o IQ poniżej 30. Lata później ukończył studia z zakresu Etyki Biomedycznej , stał się znanym i cenionym ekspertem od zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Dziedzictwo Orquídei Diviny

Zoraida Córdova

Wydawnictwo Kobiece

Wciągającą opowieść o tajemniczym dziedzictwie i sile drzemiącej w rodzinie. Głęboko ukrywany sekret oraz zagadka, której rozwiązanie prowadzi do Ekwadoru, sprawiają, że Dziedzictwo Orquídei Diviny pochłonie miłośników historii o współczesnych wiedźmach.

Powiedz pszczołom, że odszedłem

Diana Gabaldon

Wydawnictwo Świat Książki

Dziewiąty tom fascynującej sagi Obca o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki.

Wyśnione szczęście

Kristin Hannah

Wydawnictwo Świat Książki

Pełna ciepła opowieść, która podnosi na duchu i pozwala uwierzyć, że warto marzyć i szukać miłości.

Ocalona z Auschwitz. Pójdę za Tobą na koniec świata

Nina Majewska-Brown

Wydawnictwo Świat Książki

Do obozu trafia Franciszka w dziewiątym miesiącu ciąży, jej siostra Stefania i kilka innych osób. By ocalić ukochaną żonę, zrozpaczony Wawrzyniec podejmuje najtrudniejszą z decyzji: pójdzie do obozu by, zamienić się z Franciszką na życie.

Anioł życia z Auschwitz

Nina Majewska-Brown

Wydawnictwo Świat Książki

Tu przychodziły na świat noworodki, bezbronne, bez szans na przeżycie.
Na szczęście w tym piekle pojawiły się anioły: pielęgniarki, lekarki i kobiety, które robiły wszystko by je ocalić.

Tajemnica z Auschwitz

Nina Majewska-Brown

Wydawnictwo Świat Książki

Nowe wydanie bestsellerowej książki!
Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara „męskiej” wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią.

Miłość dla dorosłych

Anna Ekberg

Wydawnictwo Świat Książki

Miłość dla dorosłych to trzymający w napięciu thriller o wielkiej namiętności i rodzinnej tragedii, która od wszystkich wymaga poświęcenia. Ekranizacja powieści cieszy się popularnością na platformie Netflix.

Moc przyciągania bogactwa

Joseph Murphy

Wydawnictwo Świat Książki

Każdy chce być bogaty. Joseph Murphy opisuje prawdziwe źródła bogactwa i obfitości. Dostatek każdy nosi w sobie, nieważne czy w dobrych, czy złych czasach. Okoliczności życia nie mają na to wpływu.

Bajka o Lęku

Agnieszka Jucewicz, Marianna Sztyma

Wydawnictwo Agora

W niedużym miasteczku mieszkała rodzina Człowieczyńskich: mama, tata oraz piątka wyjątkowych dzieci: Radość, Złość, Smutek, Wstręt i Lęk. Każde z nich było zupełnie inne i każde równie mocno kochane…

Babilon. Kryminalna historia kościoła

Artur Nowak, Stanisław Obirek

Wydawnictwo Agora

O ile Sodoma i Gomora to miasta zepsucia i moralnej degrengolady, Babilon to symbol zniewolenia. Na kartach tej książki, trzymając się przerażających faktów, autorzy kreślą kryminalną historię kościoła, który łupił i mordował ofiary kolonialnej opresji w Kanadzie.

Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy

Marcin Matych

Wydawnictwo Agora

25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn.

Będę tobą

Janelle Brown

Wydawnictwo Agora

Pewnego dnia Elli nagle znika, zostawiając pod opieką Sam dopiero co adoptowaną córeczkę. Trop wiedzie do podejrzanej organizacji coachingowej, na której czele stoi tajemnicza dr Cindy.

Jan Borysewicz. Mniej obcy

Jan Borysewicz, Marcin Prokop

Wydawnictwo Agora

Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce.

Walka naszego życia. Moja praca z Zełenskim, ukraińskie zmagania o demokrację i co to wszystko znaczy dla świata

Julia Mendel

Wydawnictwo Agora

Kiedy ukraińska dziennikarka Julia Mendel otrzymała telefon z propozycją pracy dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, nie miała pojęcia, co ją czeka.

Głowaccy. Arka na Manhattanie

Ewa Zadrzyńska-Głowacka

Wydawnictwo Marginesy

Opowieść o życiu autorki wśród elit intelektualnych i bezdomnych, wśród kolekcji Metropolitan Museum i skarbów znalezionych na ulicy. To również opowieść o kłopotach i sukcesach, o małżeństwie i jego rozpadzie.

Ciocia Jadzia w PRL-u

Eliza Piotrowska

Wydawnictwo Media Rodzina

W dziewiątej książce z serii Ciocia Jadzia opowiada historie ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u.

Ona i ona

Rachael Lippincott, Alyson Derrick

Wydawnictwo Media Rodzina

Alex i Molly pochodzą z zupełnie różnych światów, a kampus uniwersytecki dla każdej z nich oznacza co innego. Jednak gdy tuż po nieprzyjemnym rozstaniu ze swoją partnerką Alex odkrywa sekretny obiekt westchnień Molly, obie dochodzą do wniosku, że mimo wszystko może je łączyć wspólny cel.

Pan Kuleczka. Niespodzianki!

Wojciech Widłak

Wydawnictwo Media Rodzina

Pan Kuleczka nigdy nie zawodzi. Swoim podopiecznym stwarza dom pełen ciepła, miłości i szacunku. Pozwala im w bezpiecznych warunkach odkrywać świat na własną rękę i samodzielnie wyciągać wnioski.

Tamtej nocy nadeszła zima

Anna Elina Isoaro, Mira Mallius

Wydawnictwo Media Rodzina

Pięknie ilustrowana książka podejmuje z perspektywy dziecka temat śmierci niemowlęcia i żałoby przeżywanej przez całą rodzinę.

Albania. W szponach czarnego orła

Izabela Nowek

Wydawnictwo Poznańskie

Autorka zabiera nas w podróż po mozaikowej rzeczywistości Albanii. Oprowadza po historycznej Krui i zatłoczonym centrum Tirany, wśród jej rozmówców są bywalcy barów, aktywistki i ci, którzy przetrwali czasy komunizmu.

Broad Peak. Niebo i piekło

Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński

Wydawnictwo Poznańskie

Autorzy wracają do tragicznych wydarzeń z 2013 roku. Zgłębiają również etykę polskiego himalaizmu i zastanawiają się nad granicami pasji.

Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem

Yuval Noah Harari, Ricard Zaplana Ruiz

Wydawnictwo Literackie

Spider-Man, Wonder Woman, Superman, Batman? Nie. Prawdziwym bohaterem jesteś ty i posiadasz fantastyczną supermoc! Żeby zrozumieć, jaka może być potężna i niebezpieczna, musisz przeczytać tę książkę!

Naprawić przyszłość Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat

Marcin Napiórkowski

Wydawnictwo Literackie

To nie tylko fascynująca lektura o opowieściach, ale też praktyczna instrukcja tego, jak nie dać się złapać w pułapki przebrzmiałych sposobów tłumaczenia świata. I jak opowiadać o nim tak, aby ludzkość miała szanse na przetrwanie.

Lodołamaczka. Swiatłana Cichanouska

Rusłan Szoszyn

Wydawnictwo Literackie

Pierwsza książka o liderce białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej!

Węch. Co nos mówi umysłowi

Ann-Sophie Barwich

Wydawnictwo Copernicus Center PRESS

Bezkompromisowe wyznanie miłości do świata zapachów i zaproszenie do dalszych badań tego niezwykłego, wciąż kryjącego przed nami wiele tajemnic zmysłu.

Asteroidy. Jak miłość, strach i chciwość zadecydują o naszej przyszłości w kosmosie

Martin Elvis

Wydawnictwo Copernicus Center PRESS

Rozmiłowanie w odkrywaniu oraz obawa przed zabójczym uderzeniem asteroid podsycane żądzą zysku dadzą początek projektowi kosmicznego górnictwa – biznesu na skalę Układu Słonecznego albo i większą.

Mroczne wyznania

Lisa Unger

Wydawnictwo Muza

Lisa Unger, wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów „New York Timesa”, niczym Alfred Hitchcock po mistrzowsku buduje napięcie.
W planach Netflixa serial, w którym w główną bohaterkę wcieli się Jessica Alba.

Nie daj sobie wejść na głowę. Jak pozostać sobą w kulturze zapier**lu

Jarosław Gibas

Wydawnictwo Onepress

Mamy wierzyć, że wartość leży w wysiłku włożonym w pracę, a nie w jej efektach. W to, że niezależnie od okoliczności powinniśmy być zawsze pogodni, uśmiechnięci, pełni pozytywnych myśli i oczywiście hiperaktywni.

Burn the Hell. Runda trzecia

Katarzyna Barlińska vel P.S. HERYTIERA – „Pizgacz”

Wydawnictwo beYA

Kiedy Nate nagle, po pięciu miesiącach rozłąki, staje na drodze dziewczyny, płomień, który cały czas się tlił, rozpala się na nowo. Piękny i niszczycielski.

Wspaniała śmierć

Emma Ångström

Wydawnictwo Arkady

Pozornie idealne życie z mężem i dziećmi z dnia na dzień okazuje się tylko iluzją, kiedy partner Julii, Henrik, znika bez śladu.

Nobel. Wybuchowy pacyfista

Ingrid Carlberg

Wydawnictwo Poznańskie

Król dynamitu, o którego bogactwie krążyły legendy. Zbił fortunę na wojnie, ale pragnął pokoju. Pracowity wynalazca, który napisał więcej wierszy niż dzieł naukowych. Przedsiębiorczy biznesmen, który marzył o literackiej sławie, ale nigdy nie odważył się wydać książki. Alfred Nobel.

Zapiski ze zwierzyńca

Gerald Durrell

Wydawnictwo Oficyna Noir sur Blanc

Książka to pełna humoru opowieść o początkach pracy młodego Geralda Durrella w Whipsnade Zoo, gdzie wkrótce po zakończeniu drugiej wojny światowej znalazł posadę jako młodszy opiekun, spełniając swoje dziecięce marzenie.

Cesarzowa. Pierwsze lata Sisi na wiedeńskim dworze

Martina Winkelhofer

Wydawnictwo Marginesy

Winkelhofer przekonująco i z zamiłowaniem do detali ukazuje cesarzową Austrii z zupełnie innej strony: Sisi jako osobę prywatną na tle dziewiętnastego wieku. Centralny punkt tej książki stanowi nie władczyni, nie ikona – lecz młoda kobieta.

29 września, czwartek

Ojcze nasz

Grzegorz Janusz Ostrowski

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tomik poezji Grzegorza Janusza Ostrowskiego, lekarza nefrologa, wykładowcy akademickiego.

Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów

Andrzej Bieńkowski

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

To książka kochającego wieś nadwrażliwca.

30 września, piątek

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Joel L. Schiff

Wydawnictwo Naukowe PWN

Dzięki tej książce Czytelnicy poznają matematyczne piękno wszechświata. Zrozumieją, że światem biologii, chemii i astronomii rządzą prawa matematyczne.

Wrzesień

Najskrytsza pamięć ludzi

Mohamed Mbougar Sarr

Wydawnictwo Cyranka

Przemierzamy więc czasy i kontynenty – jest to podróż fascynująca, straszna i pouczająca zarazem. Lecz czy dotarcie do sedna jest w ogóle możliwe?

Share This