Z miłością do książek

Styczniowe premiery książkowe

3 stycznia, wtorek

Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

Wydawnictwo Helion

W epoce infrastruktur chmurowych, mikrousług czy wysublimowanych wzorców projektowych architekt oprogramowania musi sobie radzić z trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiednich rozwiązań.

C++ Zbiór zadań z rozwiązaniami

Tomasz Jaśniewski
Wydawnictwo Helion

Hello world! ― i co dalej w C++? Autor tego zbioru zadań jest programistą i nauczycielem. To prawdziwy pasjonat programowania ― w tym w języku C++ ― które traktuje jak przedłużenie ludzkiej mowy.

Atlassian Jira Server & Data Center. Programowanie rozwiązań w projektach biznesowych

Jakub Kalinowski
Wydawnictwo Helion

To książka adresowana przede wszystkim do czytelników, którzy mają już doświadczenie w zarządzaniu projektami i instancjami Jira, jednak do tej pory nie zdecydowali się na pisanie skryptów automatyzujących.

4 stycznia, środa

Służące i służący. Literackie obrazy w polskiej prozie XIX i XX wieku

Emanuela Tatarkiewicz
Wydawnictwo PWN

Jakie były stanowiska służebne? Jakie warunki zatrudnienia miała służba folwarczna i domowa w XIX i XX wieku?

Życie w przybliżeniu

Janusz Osarczuk
Wydawnictwo PWN

Książka osnuta jest wokół zagadnień związanych z pewnością, a raczej niepewnością naszej wiedzy, a także granicami poznania. Opowiedziana w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak pięknie niedoskonały jest nasz świat.

5 stycznia, czwartek

Czy można ufać Wikipedii? Społeczności internetowe i konstrukcja wiedzy

Amy S. Bruckman
Wydawnictwo PWN

W dzisiejszych realiach głębokiego kryzysu zaufania, a jednocześnie coraz silniejszej zależności od Internetu jako najważniejszego medium informacyjnego to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów wiedzy i współczesności.

10 stycznia, wtorek

Odmawiam myślenia

Lotta Elstad
Wydawnictwo Pauza

Lotta Elstad twierdzi, że napisała tę powieść pod wpływem zaostrzenia przepisów aborcyjnych i opresji, jakiej doświadczają w związku z tym kobiety w Polsce.

Mezalians

Elżbieta Pytlarz
Wydawnictwo Prószyński

Warszawa końca XIX wieku. Miesza się ze sobą dawne ziemiaństwo, inteligencja, damy półświatka, Rosjanie i żydowska finansjera. Jedni tracą majątki i rozpamiętują nieudane powstanie styczniowe, inni się dorabiają. Jedni mozolnie wspinają się po drabinie społecznej, inni z niej spadają.

Mroczne miejsca

Greta Drawska
Wydawnictwo Prószyński

Kiedy Anna poznaje starszą od siebie Rebekę, czuje, że to początek inspirującej przyjaźni. To dla niej szczególny moment także dlatego, że ponownie spodziewa się dziecka i wie, że nikt nie zrozumie jej lepiej niż druga kobieta.
Rasowy thriller psychologiczny, którego nie da się odłożyć przed odkryciem prawdy.

Zaginiony arabski książę

Marcin Margielewski
Wydawnictwo Prószyński

Poruszająca historia kobiety, która straciła prawo do opieki nad swoimi dziećmi, a losu jednego z nich nigdy nie poznała…

Furtka do piekła

Eva Minge
Wydawnictwo Prószyński

Świat wielkich pieniędzy i międzynarodowych struktur przestępczych, gdzie nie istnieje żadne tabu.

Arystoteles i Dante przepadają w toni życia

Benjamin Alire Sáenz
Wydawnictwo We Need YA

Arystoteles i Dante zakochali się w sobie. Teraz muszą odkryć, co to właściwie znaczy budować związek w świecie, który zdaje się kwestionować ich istnienie.

11 stycznia, środa

Gangrena

Cilla i Rolf Börjlindowie
Wydawnictwo Sonia Draga

Tom Stilton, były policjant i dawny bezdomny, wyprawia się do północnej Tajlandii, aby na podstawie jednego niewielkiego zdjęcia odszukać pewnego mężczyznę o nieznanej tożsamości. W tym samym czasie Olivia Rönning i pani komisarz Mette Olsäter pracują nad wyjaśnieniem zamachu bombowego, który wstrząsa Szwecją.

Oliva Denaro

Viola Ardone
Wydawnictwo Sonia Draga

Rozdzierająco piękna powieść o zbrodni i pragnieniu wolności. O dziewczynie, która pragnie być wolna w czasach, kiedy urodzić się kobietą oznacza wyrok. O jej relacji z ojcem, delikatnej, głębokiej, wzruszającej. Oliva to bohaterka, której nie da się nie pokochać.

Chcę twojego życia

Amber Garza
Wydawnictwo Marginesy

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.

Ja śpiewam, a góry tańczą

Irene Solà
Wydawnictwo Czarne

Czerpiąc z historii i mitów, wiejskich ballad oraz literatury pięknej, Irene Solà tworzy literacką gawędę o poszukiwaniu bliskości, śmierci i celebracji życia.

Światełko w tunelu

Hanna Greń
Wydawnictwo Czwarta Strona

Policjant jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co nadawało jego życiu sens. Obyczajowo-kryminalna opowieść o zawiedzionym zaufaniu oraz ludziach, którzy błądzą w labiryncie niedopowiedzeń. I zamiast wspólnie szukać wyjścia, uparcie toczą samotną walkę.

Miłość

Ana Huang
Wydawnictwo Czwarta Strona

Ich miłość nigdy nie może się wydarzyć – ale jeśli się wydarzy, może ujawnić sekrety, które zniszczą nie tylko ich oboje, ale i… wszystko, co dla nich ważne.

Powiedziała, że nie żałuje

Tommi Kinnunen
Wydawnictwo Poznańskie

Opowieść o utracie domu, kraju i tożsamości. O tym, czy możliwe jest życie po klęsce, kiedy nie ma dokąd wracać i nie wiadomo, czy ci, których się kiedyś kochało, wciąż na nas czekają.

Serafina i zmiennokształtny kostur

Robert Beatty
Wydawnictwo Mamania

Powrót strażniczki Biltmore! Drugi tom przygód tajemniczej mieszkanki rezydencji Biltmore.

Jak wychować dziecko na fajnego człowieka

Kaija Puura
Wydawnictwo Luna

Ponieważ życie nie przebiega według podręcznikowego scenariusza, autorka uczy, jak możemy wspierać kompetencje emocjonalne naszego dziecka i jak pracować zespołowo w rodzinie.

Z pamiętnika babci

Ellen DeLange, Ilaria Zanellato
Wydawnictwo Kropka

Wzruszająca i ciepła opowieść o pielęgnowaniu wspomnień i przekazywaniu rodzinnych tradycji, a także o sile słowa, które może być ich nośnikiem i o pięknej relacji babci i wnuczki.

Chcę twojego życia

Amber Garza
Wydawnictwo Marginesy

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory.

Spaleni w ogniu

Jaume Cabré
Wydawnictwo Marginesy

Barcelończyk Ismael nie miał łatwego dzieciństwa, ale udało mu się zdobyć wykształcenie i podjąć pracę jako nauczyciel języka i literatury.

W daleki świat. Moje życie operowe w trzech aktach

Piotr Beczała
Wydawnictwo Poznańskie

Fascynująca opowieść Piotra Beczały o przebiegu swojej zapierającej dech w piersiach kariery.

Kłopoty filozoficzne

Saul Kripke
Wydawnictwo PWN

Zbiór trzynastu artykułów, które powstawały na przestrzeni czterdziestu lat. Niektóre z nich były wcześniej publikowane, a inne nie.

12 stycznia, czwartek

Zadziwiający kot Maurycy

Terry Pratchett
Wydawnictwo Prószyński

Nowe, filmowe wydanie Zadziwiającego Maurycego i jego edukowanych gryzoni – pierwszej historii ze Świata Dysku przeznaczonej dla młodszych czytelników.

15 stycznia, niedziela

Synu, jesteś kotem

Katarzyna Michalczak
Wydawnictwo Cyranka

To jest książka o relacji matki z synem, który, tak się zdarzyło, jest w spektrum autyzmu.

17 stycznia, wtorek

Nocny obserwator

Jeffery Deaver
Wydawnictwo Prószyński

Przychodzi w nocy. Patrzy, jak śpisz. I czeka… Lincoln Rhyme i Amelia Sachs powracają z kolejną mroczną sprawą.

Diuna. Bitwa pod Corrinem

Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Wydawnictwo Rebis

Trzecia część trylogii „Legendy Diuny” napisanej przez syna Franka Herberta, Briana, we współpracy z Kevinem J. Andersonem.

Automatyzacja w VBA dla Excela 2019. Receptury. Jak przyspieszać rutynowe zadania i zwiększać efektywność pracy

Mike Van Niekerk
Wydawnictwo Helion

Nauczysz się programować w języku VBA. Dowiesz się także, w jaki sposób można zautomatyzować wiele żmudnych czynności wykonywanych w Excelu i w innych aplikacjach MS Office.

Visual Studio 2022, C# i .NET. Programowanie kontrolek

Łukasz Sosna
Wydawnictwo Helion

Jeżeli już znasz Visual Studio i jesteś początkującym programistą korzystającym z tego oprogramowania, to propozycja właśnie dla Ciebie.

18 stycznia, środa

Czerwony lotos

Chris Bohjalian
Wydawnictwo Sonia Draga

Zagadkowe zniknięcie amerykańskiego turysty na wiejskich drogach Wietnamu. Nie mogąc się pogodzić ze stratą, Alexis zaczyna odkrywać serię dziwnych kłamstw, które tylko prowadzą do kolejnych pytań. Dokąd pojechał Austin? Dlaczego naprawdę przywiózł ją do Wietnamu? I jak wielkie grozi jej teraz niebezpieczeństwo?

Oskarżony

Karine Tuil
Wydawnictwo Sonia Draga

Seks i pokusa destrukcji, seks i jego dziki impuls są sercem tej potężnej powieści, w której Karine Tuil kwestionuje współczesny świat, rozkłada na czynniki pierwsze bezlitosną machinę prawną i konfrontuje nas z naszymi własnymi lękami.

Zakłamane życie dorosłych

Elena Ferrante
Wydawnictwo Sonia Draga

Niezwykła powieść o dojrzewaniu i towarzyszącym mu zagubieniu. Giovanna dorasta w szczęśliwym inteligenckim domu w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i krewnymi, z którymi rodzina nie utrzymuje kontaktu.

Milczenie Szeherezady

Defne Suman
Wydawnictwo Sonia Draga

Defne Suman w swojej powiesci Milczenie Szeherezady spaceruje ulicami dawnego Izmiru, bacznie mu się przyglądając i otwiera przed czytelnikami drzwi do starego świata wraz z wszystkimi jego możliwościami i cierpienia­mi.

Nawet jeśli wszystko się skończy

Jens Liljestrand
Wydawnictwo Sonia Draga

Książka skupia się w istocie wokół wielkiego dylematu kryzysu klimatycznego: ludzie mają tylko jedną planetę, ale każdy człowiek ma tylko jedno życie.

Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa, tom III

Zofia z Odrowąż-Pieniążków Skąpska
Wydawnictwo Czytelnik

Zarówno dwa tomy poprzednie, jak i ten wciąga czytelnika w prawdziwą historię prawdziwych ludzi, opisaną w dobrym literackim stylu. Warto czytać, warto zekranizować – Wiesław Myśliwski.

Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się

Weronika Murek
Wydawnictwo Czarne

Zbiór esejów, które wyzwalają tytułowe bohaterki z trujących kulturowych przekonań, że są niepoważne i nic nie znaczą. W błyskotliwej i niesfornej narracji autorka odzyskuje to, co w dziewczynkowatości najcenniejsze: marzenie, które jeszcze przed chwilą zdawało się tylko kaprysem.

Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych

Olivia Laing
Wydawnictwo Czarne

Samotnym można być wszędzie, ale w wielkim mieście, pośród milionów ludzi ma to szczególny charakter – sama fizyczna bliskość nie wystarczy, by rozproszyć poczucie izolacji.

Horyzont

Barry Lopez
Wydawnictwo Marginesy

Odkrywcze, epickie dzieło, które przepełniają zarazem troska i zawód, ale też nadzieja – to książka, która pozwala spojrzeć na świat inaczej.

Anne z Szumiących Wierzb

Lucy Maud Montgomery
Wydawnictwo Marginesy

Czwarta część przygód rudowłosej Anne Shirley w nowym – najbliższym oryginałowi – tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.

Bad Cruz

L.J. Shen
Wydawnictwo Luna

Historia, przy której padniesz z zachwytu… albo przynajmniej pękniesz się ze śmiechu.

Kobieta w deszczu

Dorota Milli
Wydawnictwo Luna

Klimatyczny Kołobrzeg i historia, która udowadnia, że dobre dni jeszcze przed nami, a wszystko, co złe, można przezwyciężyć, zostawiając za sobą.

Klub Opiekunek. Logan lubi Mary Anne

Ann M. Martin
Wydawnictwo Mamania

Poznajcie zekranizowaną przez Netflix kultową serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek.

Twoja misja. Średniowiecze

Emmanuelle Kecir-Lepetit
Wydawnictwo Mamania

Nowa seria paragrafowych książek przygodowych, w których czytelnik decyduje, co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów. Jesteś najmłodszym dzieckiem zubożałego szlachcica, który został porwany!

Porozumienie przez współpracę. Jak stworzyć partnerską relację ze swoim dzieckiem

Ross W. Greene
Wydawnictwo Mamania

Jak rozwiązywać problemy z dzieckiem w sposób oparty na komunikacji, wzajemnym szacunku i relacji? Poznaj trzy etapy porozumienia przez współpracę!

Pustelnia mordercy. Nieczystość

Anna Krystaszek
Wydawnictwo Muza

Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli. W lesie nieopodal pustelni św. Jana znaleziono okaleczone zwłoki mężczyzny. Ofiara to ksiądz Tomasz, dobry znajomy prokuratora Hejdy i policjantów z częstochowskiej komendy.

Va banque. Grzechy krwi

Magdalena Winnicka
Wydawnictwo Akurat

Gala charytatywna fundacji Tironów kończy się niespodziewanym zdarzeniem. Córka przyjaciela Kosty, Filomena Nastyńska, po stracie bliskiej osoby wpada w szał i popełnia poważny błąd – grozi rodzinie Jespera.

What Beauty There Is

Cory Anderson
Wydawnictwo You&YA

Jackowi Dahlowi nie zostało w życiu już nic. Nic z wyjątkiem młodszego brata, dla którego gotów jest zrobić wszystko.

Inne stany świadomości

Natalia Szymańczyk
Wydawnictwo Muza

Amelia Tudor prowadzi dwa życia. Jedno w nieustającym pędzie, w agencji PR, pod kontrolą opresyjnego szefa. Drugie refleksyjne, jako doktorantka znanego i ekscentrycznego Profesora.

Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

Ronja von Wurmb-Seibel
Wydawnictwo Muza

Jak odbierać wiadomości, by nie deformowały naszego postrzegania rzeczywistości? Jak pozbyć się balastu i zacząć żyć w sposób bardziej wolny, bezpieczny, zdrowy i samodzielny?

Tie me down. Bellamy Creek

Melanie Harlow
Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Kolejna gorąca historia osadzona w malowniczym miasteczku Bellamy Creek. Dwoje ludzi doświadczonych przez los wpada na siebie ponownie. Będą w stanie związać się na dłużej czy ich drogi niebawem znów rozejdą się na dobre?

Practice girl

Estelle Laure
Wydawnictwo Young

Jo nigdy nie słyszała o określeniu „dziewczyna do trenowania”, dopóki nie została tak nazwana.

Wiek czerwonych mrówek

Tania Pjankowa
Wydawnictwo Mova

Przejmująca powieść o jednym z najtrudniejszych momentów w historii Ukrainy – Wielkim Głodzie w latach 1932–1933.

Trauma: niewidzialna epidemia. Jak ją oswoić

Paul Conti, wprowadzenie Lady Gaga
Wydawnictwo Kobiece

Wyobraźmy sobie podstępną chorobę – taką, która ma tylko subtelne objawy zewnętrzne, ale może opanować całe ciało bez uprzedzenia; taką, która łatwo przenosi się między rodzicem a dzieckiem i która może trwać całe życie, jeśli nie jest leczona.

Misja na Wyspie Potworów. Poradnik łowczyni potworów

Joe Ballarini
Wydawnictwo Young

Trzecia część przygodowej dziecięcej serii Poradnik łowczyni potworów. Przezabawna historia o tajnym stowarzyszeniu babysitterek, które już dawno dały sobie spokój z normalnością.

19 stycznia, czwartek

Incydent

Piotr Borlik
Wydawnictwo Prószyński

W pociągu relacji Przemyśl–Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie czterdzieści pięć osób. Policja szybko trafia na trop pracownika obsługi, jedynego ocalałego z wagonu.

20 stycznia, piątek

Fungae

Wojtek Wawszczyk, Tomasz Leśniak
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Oto trwa wędrówka pewnej rodziny – ojca, matki i syna. To, co napotkają na swojej drodze, może być śmiertelnym zagrożeniem lub… upragnionym posiłkiem. Przetrwanie zależy od determinacji i wiary w cel. Co nim jest, że warto niestrudzenie przedzierać się przez gęstniejące mroki, by go osiągnąć?

Binio Bill. Nadal w siodle

Jarosław Wojtasiński
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Szeryf Binio Bill powraca i jest w świetnej formie. Nadal ma serce po właściwej stronie, a żaden bandyta nie jest w stanie go zaskoczyć.

Zawirowania

Walden Tillie
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Wczesne pobudki, wycieńczające treningi, chłód hal sportowych, dyscyplina i rywalizacja – tak wygląda dzieciństwo bohaterki. Z jednej strony pełne spektakularnych piruetów, medali i brokatu na strojach, z drugiej – nieustającej oceny, zdefiniowanych ról i wyobrażeń o wyglądzie czy karierze.

Zdarzenie. 1908

Jacek Świdziński
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Po niemal stu latach trafia wreszcie w ręce polskiego czytelnika słynny „manuskrypt Świdzińskiego” – dziennik z wyprawy na Syberię, która odbyła się w końcu pierwszej dekady XX stulecia.

Olimp

Dan Simmons
Wydawnictwo MAG

Już od miesięcy toczy się wojna między bogami i ludźmi wspieranymi przez morawce. Ofiarą pada Parys, zabity przez Apolla w pojedynku. Hera podstępem usypia Zeusa, aby nie mógł wpływać na bieg wydarzeń – wojna trojańska musi wrócić na dawne tory.

Droga bez znaczenia, Ekspres Ares

Ian McDonald
Wydawnictwo MAG

To wszystko zaczęło się trzydzieści lat temu na Marsie, od zielonej osoby. I zanim dobiegło końca, miasteczko Droga Bez Znaczenia przeżyło wszystkie wyobrażalne anomalie, począwszy od Objazdowej Edukacyjno-Rozrywkowej Ekstrawagancji Adama Blacka (z prawdziwym aniołem w klatce do kompletu) aż po Niesamowity Powietrzny Bazar Tatterdemalionów.

Stacje przypływu, Próżniowe kwiaty, opowiadania najlepsze

Michael Swanwick
Wydawnictwo MAG

Wyjątkowa książka, będąca przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści Michaela Swanwicka. Zawiera dwie powieści (Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu) oraz wybór opowiadań obejmujących prawie ćwierć wieku.

Sztuka zrywania

Diane Vaughan
Wydawnictwo Laurum

Mądra i głęboko poruszająca książka wyjaśniająca, co naprawdę dzieje się pod powierzchnią rozpadających się relacji.

Podręcznik Hardware Hackera

Jasper van Woudenberg, Colin O’Flynn
Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zabierze Cię w głąb różnych typów systemów wbudowanych, pokazując projekty, komponenty, ograniczenia bezpieczeństwa i wyzwania związane z inżynierią wsteczną, które musisz znać, aby przeprowadzać skuteczne ataki sprzętowe.

23 stycznia, poniedziałek

Wypadek na polowaniu

Wydawnictwo Lost in Time

Ojciec i syn siedzą w ciemnym pokoju, rozmawiając o sprawach, które już dawno powinni byli poruszyć. Jeden nie widzi, drugi nie słucha. Albo odwrotnie. Jeden kłamie, drugi nie rozumie, czym jest prawda. Albo odwrotnie. Jeden być może jest niewinny, drugi być może kocha. Obu zależy, by miało to znaczenie.

Świat Mroku. Szkarłatna odwilż

Wydawnictwo Lost in Time

Cecily Bain stała się kimś, kim nigdy nie chciała zostać: księciem Dwóch Miast, władczynią skłóconego, pełnego podstępów i zdrad wampirzego dworu. Wkrótce jednak w jej mieście pojawia się intruz – coś wielkiego, włochatego i zębatego.

Legendy Zachodu. Wyatt Earp, Billy Kid, Siedzący Byk

Wydawnictwo Lost in Time

Wydanie zawiera trzy odrębne opowieści.

Nasze wewnętrzne konflikty. Konstruktywna teoria nerwic

Karen Horney
Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda

Niemiecka psychiatra, psychoterapeutka, uznawana jest za najważniejszego przedstawiciela amerykańskiej szkoły psychoanalitycznej, blisko współpracowała z Erichem Frommem i podzielała znaczną część jego poglądów.

24 stycznia, wtorek

Elmet

Fiona Mozley
Wydawnictwo Pauza

Równie bogata, dzika, mroczna i piękna, jak otoczenie samotnego domu w Yorkshire, Elmet to wspaniała opowieść o lojalności rodzinnej, porywający debiut o życiu na marginesie i sile przetrwania.
Powieść była nominowana do wielu nagród literackich.

Cieszę się, że moja mama umarła

Jennette McCurdy
Wydawnictwo Prószyński

Poruszające wspomnienia jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek amerykańskich i pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało wrzucone w środek piekielnej machiny amerykańskiego show-biznesu.

Odyseja kosmiczna 2010

Arthur C. Clarke
Wydawnictwo Rebis

Dziewięć lat po katastrofalnej misji Discovery połączona ekspedycja amerykańsko-rosyjska wyrusza w kierunku Jowisza, by dotrzeć do statku i zasobów pamięci komputera pokładowego.

Marina

Angela Santini
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dziewczyna z dobrego domu i chłopak z ulicy. Co łączy tych dwoje? Nic. Co ich dzieli? Właściwie wszystko. A jednak oboje mają wrażenie, że bije w nich jedno serce.

AWS dla administratorów systemów. Tworzenie i utrzymywanie niezawodnych aplikacji chmurowych

Prashant Lakhera
Wydawnictwo Helion

W tej książce omówiono techniki wdrażania systemów na platformie AWS i zasady zarządzania nimi.

Kompetentny Scrum Master

Kate Hobler
Wydawnictwo Onepress

Przewodnik po rozwoju Scrum Masterów i Agile Coachów dla HR, zarządzających oraz samych zainteresowanych.

Lightning Network dla praktyków

Andreas M. Antonopoulos, Olaoluwa Osuntokun, René Pickhardt
Wydawnictwo Helion

Protokół drugiej warstwy i jego wykorzystanie do obsługi płatności bitcoinami.

Tajniki skutecznych dotcomów. Jak rozwijać firmę w internecie

Russell Brunson, Dan Kennedy
Wydawnictwo Onepress

Dzięki tej zrozumiale napisanej książce poznasz sekretną wiedzę, która sprawiła, że potężne dotcomy są liderami sprzedaży, mimo że startowały z bardzo skromnego poziomu.

Rówieśniczka diabła

Karolina Kołbuc vel. Caroline Angel
Wydawnictwo Editio Red

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale… Romeo i Julia wśród motocyklistów.

25 stycznia, środa

Tajemnica Lost Lake

Jacqueline West
Wydawnictwo Literackie

Dwie siostry, nieistniejąca książka i miasteczko na przedmieściach, które niczym pamiętne Twin Peaks skrywa upiorną tajemnicę…
Uznana pisarka wielokrotnie goszcząca na listach bestsellerów „New York Timesa”, snuje mrożącą krew w żyłach, magiczną opowieść dla młodzieży.

Orlando

Virginia Woolf
Wydawnictwo Literackie

Błyskotliwa i pełna humoru powieść rozpoczęta jako żart oraz pisarskie wakacje okazała się jednym z najważniejszych tekstów ruchu feministycznego. 

Niegodziwość ojców

Åsa Larsson
Wydawnictwo Literackie

Rebeka Martinsson powraca. Brawurowy finał bestsellerowej serii Åsy Larsson.

Platerówki? Boże broń!

Olga Wiechnik
Wydawnictwo Poznańskie

Ada, jak tysiące innych dziewcząt wywiezionych podczas II wojny światowej na Syberię, żeby wrócić do domu, zgłosiła się do tworzonej od 1943 roku w ZSRR armii Berlinga.

Szkoła magicznych zwierząt. Kamienny sen

Margit Auer
Wydawnictwo Debit

Dziewiąta część przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci.

Najdłuższa podróż

Oksana Zabużko
Wydawnictwo Agora

W tym pasjonującym i błyskotliwym eseju Zabużko przypomina, że jedynym źródłem władzy w Ukrainie jest lud, a „Ukraina wybrała być”. Pokazała to w ostatnich latach wielokrotnie.

Detektyw Wróbel i złamane pióro

Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Wydawnictwo Agora

Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!

Zemsta należy do mnie

Marie NDiaye
Wydawnictwo Filtry

Jej bohaterką jest adwokatka, która podejmuje się obrony morderczyni trojga własnych dzieci. Z jednej strony czyta się ją jak thriller, z drugiej jak traktat o społecznej hierarchii, męskiej dominacji i opresji kobiet. Nie jest to jednak w żaden sposób proza ideologiczna. Rządzą nią wieloznaczność i ambiwalencja.

Tygrys. Na tropie rosyjskiej bestii

John Vaillant
Wydawnictwo Czarne

Autor, cofając się w przeszłość, opisuje dawne dzieje tych ziem i pokazuje, jak przeszłość, zwłaszcza czasy Związku Radzieckiego i okres po jego upadku, ukształtowała mentalność ludzi i pośrednio doprowadziła do tragedii.

Śmiertelni. Wyzwania medycyny u schyłku życia

Atul Gawande
Wydawnictwo Czarne

W czasach, które niewielu z nas już pamięta, umieranie stanowiło nieodłączną część życia. Otaczały je rytuały mające pomóc tym, którzy odchodzili, i tym, którzy zostawali.

Zamknięte drzwi

Freida McFadden
Wydawnictwo Czwarta Strona

Podczas gdy jedenastoletnia Nora odrabiała lekcje w swoim pokoju, jej ojciec dokonywał w piwnicy koszmarnych zbrodni. Dramat mordowanych kobiet przerwało pojawienie się w domu policji. Mija dwadzieścia sześć lat.

Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu

Klaudia Stabach
Wydawnictwo Wielka Litera

Mniej lub bardziej wyniszczające głodówki, wymyślne diety, morderczy aerobik, siódme poty w siłowni albo w ostateczności dwa palce w gardle – oto główne filary tej filozofii, w której jednego brak najbardziej: głębokiego sensu życia.

Anna i Pan B.

Jakub Zając
Wydawnictwo Wielka Litera

Młody pisarz K. ma na koncie odwyk, świeże rozstanie z kobietą i rozpoczynane wciąż na nowo poszukiwania własnego miejsca.

Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924

Orlando Figes
Wydawnictwo Wielka Litera

Najlepsza książka o rewolucji rosyjskiej, jaką napisano! Orlando Figes jak nikt inny zna historię Rosji – ta książka jest tego dowodem.

Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji

Wendy Mitchell
Wydawnictwo Relacja

To z jednej strony niosące nadzieję zapiski z prób poukładania sobie życia na nowo, a z drugiej niezwykle wartościowa wiedza o demencji, która przyda się zarówno osobom chorym, jak i ich opiekunom, rodzinie, przyjaciołom, a także pracownikom ochrony zdrowia.

Matki i inni. Emocjonalna ewolucja człowieka

Sarah Blaffer Hrdy
Wydawnictwo Mamania

To szeroko zakrojona nowa wizja ewolucji emocjonalnej człowieka, która odkrywa, w jaki sposób rozwijały się poszczególne ludzkie zdolności i jak dzięki nim przetrwaliśmy przez tysiące pokoleń. To także fascynujący wgląd w to, jaki przebieg obrała ludzka ewolucja, choć sprawy mogły się potoczyć inaczej

Liczydło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liczb

Eugenia Wasylczenko
Wydawnictwo Mamania

Na każdej stronie widnieje jedna cyfra, na której przez dołączoną do książki lupę szukamy zabawnych obrazków – zastosowana technika graficzna sprawia, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Kształty pod lupą. Wielka wyprawa w świat kształtów

Eugenia Wasylczenko
Wydawnictwo Mamania

Książka do szukania, podglądania i rozpoznawania kształtów. Lupa w dłoń i szukamy! Co ma kształt koła?

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce

Adelina Sandecka
Wydawnictwo Marginesy

Kochasz rysować ale masz wrażenie, że nie zawsze ci to wychodzi? Uwielbiasz konie, kucyki i jednorożce oraz marzysz o tym, żeby umieć je narysować? Zatem do dzieła!

Roślinna uczta smaków

Magdalena Gembacka
Wydawnictwo Marginesy

Nowa książka autorki słynnego bloga AmMniam! Kulinarna podróż pełna pysznych i zaskakujących połączeń. Znajdziecie tu dania, które możecie przygotować zarówno dla siebie, jak i zaserwować gościom na wiele różnych sposobów: na niedzielny obiad, urodziny czy wystawną uroczystość.

Wrócimy po was. Historie alpejskie

Elżbieta Sieradzińska
Wydawnictwo Marginesy

Sześć dramatycznych historii, które w swoim czasie nie schodziły z pierwszych stron gazet we Francji, w Szwajcarii i we Włoszech.

Infekcja

Tess Gerritsen
Wydawnictwo Albatros

Trzymający w napięciu dreszczowiec autorki numer 1 na rynku thrillerów medycznych.

Epidemia czy zaplanowany przez kogoś zbrodniczy proceder?

Uwięziona

B.A. Paris
Wydawnictwo Albatros

Jest ciemno. Nie wiesz, gdzie jesteś. Słyszysz zbliżające się kroki.

A potem… krzyki swojego męża.

Misterna, porywająca fabuła pełna zwrotów akcji!

Poszukiwany ukochany

Beth O’Leary
Wydawnictwo Albatros

Inteligentna, genialnie zabawna, chwytająca za serce – nowa powieść Beth O’leary. Trwają już prace nad serialem na podstawie książki!

Grawitacja

Tess Gerritsen
Wydawnictwo Albatros

Najlepsza autorka thrillerów medycznych na świecie tym razem zabiera nas w przerażającą podróż… w kosmos.

Tajemniczy organizm atakuje pracowników stacji kosmicznej…

Bez tchu

Amy McCulloch
Wydawnictwo Luna

Sześcioro nieznajomych. Jeden morderca. I walka o przetrwanie. . . Dziennikarka Cecily Wong otrzymała życiową szansę – ma dołączyć do elitarnego zespołu, który chce zdobyć jeden z najwyższych szczytów świata.

Nastolatki na krawędzi

Krystyna Romanowska, Agnieszka Dąbrowska, Marta Niedźwiedzka
Wydawnictwo Muza

a książka zawiera praktyczny zestaw narzędzi, w które rodzic powinien wyposażyć swoje nastoletnie dziecko, by potrafiło radzić sobie z rzeczywistością i wiedziało, jak zbudować zdrową dorosłą tożsamość.

Zaufaj mi

Skokomanka Sophia Henderson
Wydawnictwo Akurat

Czy w dzisiejszych czasach można z dnia na dzień stać się księżniczką? Czy dwójka ludzi z zupełnie innych światów będzie w stanie nawiązać relację?

Wybacz mi

Eve Ensler
Wydawnictwo Świat Książki

Autorka Monologów waginy za sprawą tej książki pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy, uwolnić się od demonów przeszłości. Niezwykła i oryginalna książka „Wybacz mi” jest przejmująco wnikliwym spojrzeniem na to, jak, głęboko zranieni przemocą seksualną, możemy się odrodzić i ozdrowieć.

Życie nocne

Nora Roberts
Wydawnictwo Świat Książki

Harry Booth kradnie od dziewiątego roku życia, aby zapewnić matce dach nad głową. Wślizguje się nocami do pustych luksusowych domów i szuka przedmiotów, które mógłby wymienić na gotówkę. Kiedy u jego matki zostaje zdiagnozowany nowotwór, Harry opuszcza Chicago, ale dalej prowadzi życie nocne.

Zbrodnia i kara

Fiodor Dostojewski
Wydawnictwo Świat Książki

Książka wiecznie żywa, stale odczytywana na nowo, niedająca spokoju kolejnym pokoleniom czytelników.

Magiczna chwila

Kristin Hannah
Wydawnictwo Świat Książki

Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. Pewnego jesiennego dnia mieszkańców Rain Valley elektryzuje wiadomość o znalezieniu w parku dziwnego dziecka. Emocje sięgają zenitu, a plotki nie milkną, ponieważ okazuje się, że z kilkuletnią przerażoną dziewczynką nie sposób nawiązać kontaktu.

Nimona

N.D. Stevenson
Wydawnictwo We Need YA

Nimona jest młodą i porywczą zmiennokształtną. Marzy o zostaniu łotrzycą.
Lord Ballister Czarneserce to arcyłotr pragnący zemsty.
Oboje szykują potężną rozróbę. Zamierzają udowodnić mieszkańcom królestwa, że sir Ambrozjusz Złotobiodry i jego kamraci nie są tak szlachetni, jak się powszechnie wydaje.

Star Wars. Cień Królowej. Tom 1

E.K. Johnston
Wydawnictwo Olesiejuk

Gdy dobiegają końca jej rządy jako królowej Naboo, Padmé Amidala z chęcią odchodzi ze stanowiska i wycofuje się z życia publicznego, by powrócić do normalności. Jednak ku jej zdziwieniu nowa władczyni zwraca się do niej z prośbą, by nadal służyła swojemu ludowi – tym razem w Senacie Galaktycznym.

Światło, którego nie widać

Anthony Doerr
Wydawnictwo Poznańskie

Niewidoma Marie-Laure mieszka w Paryżu. Ma dwanaście lat, kiedy naziści okupują jej miasto i wraz z ojcem musi uciekać do Saint-Malo. Osierocony Werner Pfenning zostanie wcielony do elitarnej jednostki nazistowskiej. Ich losy przeplatają się.

Ludzie dla ludzi

Mateusz Rulski-Bożek
Wydawnictwo Świetlik

Piękna, podnosząca na duchu książka o sile wspólnoty oraz o tym, jak ważne w naszym życiu są relacje z innymi ludźmi.

Lucie Yi NIE jest romantyczką

Lauren Ho
Wydawnictwo Kobiece

Lucie Yi, konsultantka zarządzania, ma dosyć czekania na Tego Jedynego. Chce zostać mamą, jednak po dramatycznym zerwaniu, które doprowadziło ją na skraj załamania nerwowego w sklepie z artykułami dziecięcymi, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zabawna, oryginalna i (wbrew pozorom) bardzo romantyczna książka!

La Santa

Monika Czugała
Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Kontynuacja powieści El Diablo. To pełen zwrotów akcji ognisty romans, dla wszystkich czytelniczek, które szukają mocnych wrażeń.

Her Soul to Take. Przeklęte dusze, tom I

Harley Laroux
Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Pełna mroku i kontrowersji powieść z pogranicza horroru i erotyku. Uważaj, to podróż tylko dla odważnych.

Wszyscy jesteśmy łotrami. Villians

Amanda Foody, Christine Lynn Herman
Wydawnictwo Kobiece

Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego miasta Ilvernath wyznacza mistrza, który walczy w Turnieju na śmierć i życie. Nagroda? Wyłączna kontrola nad tajnym źródłem wysokiej magii.

Oszukać miliardera

Georgia Le Carre
Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Tajemniczy, bezlitosny i grzesznie przystojny miliarder, który zmieni jej życie. Czy jest zdolna poświęcić wszystko, aby ratować bliską osobę?

Republika Ptaków

Jessica Miller
Wydawnictwo Świetlik

Magia w Stolicy jest zabroniona. Każda dziewczyna wykazująca oznaki magii zostaje zabrana na Ponury Step – do życia, jak głoszą opowieści – w niewypowiedzianym horrorze.

Sacrificio. Pasierbica gangstera

Monika Magoska-Suchar
Wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Ostatni tom bestsellerowej mafijnej serii romansów Moniki Magoski-Suchar. Przygotuj się na emocjonujący finał!

Mniejsze zło

Olivier Norek
Wydawnictwo Mova

Virgil Solal, były policjant i żołnierz, nie ma już nic do stracenia. Kilka lat temu jego świat się skończył. Teraz stoi na czele radykalnej grupy Greenwar, której żądania są bardzo konkretne. Domaga się ona wstrzymania wszystkich nowych projektów wydobycia gazu i ropy, zaprzestania importowania gazu łupkowego i wcielenia w życie – mamiących oczy wyborców – projektów odnawialnych źródeł energii.

Odczytywanie aury dla początkujących

Richard Webster
Wydawnictwo Kobiece

Energia przepływająca przez aurę stanowi odbicie osobowości, stylu życia, myśli i emocji, a także zawiera pełny zapis przeszłości, teraźniejszości, a nawet przyszłości każdego człowieka.

Ministerstwo Prawdy

Carlos Augusto Casas
Wydawnictwo Mova

W społeczeństwie rozdartym różnicami klasowymi niemal każdy bez sprzeciwu akceptuje utratę wolności i wszechobecne zakazy. Nikt nie zadaje pytań, nie podważa oficjalnych informacji, nie kwestionuje działań władzy. Mało kto jeszcze pamięta, że kiedyś istniał lepszy świat.

Przebudzenie

Kate Oliver, Toby Oliver
Wydawnictwo Muza

Bardzo pozytywna książka, która powstała, by pomagać wznosić się ponad życiowe zawirowania i bez względu na okoliczności pozostawać zawsze najlepszą wersją siebie.

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Weronika Marczak
Wydawnictwo You&YA

Wydawałoby się, że życie Hailie nareszcie będzie prostsze. Nastolatka powoli oswaja się z nową sytuacją i przyzwyczaja do pięciu braci. Coraz odważniej walczy o swoje i korzysta z przywilejów związanych z przynależnością do rodziny Monet.

Dziennik Youtubera. Nie ma sprawye

Marcus Emerson
Wydawnictwo Muza

Cześć, oto ja, Davy Spencer! Jesteście gotowi na kolejną dawkę pożywnych treści dla waszych gałek ocznych? Trzymajcie się mocno, bo ruszamy do najbardziej odjechanego parku wodnego dla młodocianych piratów!

Więzy

Marcin Michał Wysocki
Wydawnictwo Harper Collins

W tym eleganckim erotyku czterdziestoczteroletnia Hanna relacjonuje pikantną historię swojego życia seksualnego.

Smyrna 1919-1922

Stanisław Rek
Wydawnictwo Bellona

Po I wojnie światowej Turcja znalazła się w gronie państw przegranych i miała zostać mocno okrojona terytorialnie. Władze Grecji ostrzyły sobie zęby na obszary Anatolii, które zamieszkiwała liczna mniejszość grecka.

Oravais 1808

Krzysztof Mazowski
Wydawnictwo Bellona

Miejscowość o historycznej nazwie Oravais (fin. Oravainen) leży w południowo-zachodniej Finlandii, nad Zatoką Botnicką. 14 września 1808 roku pod Oravais (będącym dziś częścią miasteczka Vöra) rozegrała się jedna z najważniejszych bitew w historii Szwecji.

Na dnie w Paryżu i w Londynie

George Orwell
Wydawnictwo Bellona

Znakomita książka, uchodząca za jedną z najlepszych w dorobku Orwella, tłumaczona na wiele języków świata, zaliczana do najlepszych utworów obyczajowych osadzonych w realiach Europy, w której za kilka lat wybuchnie wojna.

Brak tchu

George Orwell
Wydawnictwo Bellona

Powieść uznawana za najlepsze dzieło autora. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater –gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż.

Folwark zwierzęcy, Dziennik z folwarku

George Orwell
Wydawnictwo Bellona

Brytyjski Book Marketing Council zaliczył Folwark zwierzęcy do dwunastu najznakomitszych dzieł czasów współczesnych. Pochodząca zeń fraza „równi i równiejsi” weszła do powszechnego obiegu.

Nadzwyczajny sukces

Bernardo Stamateas
Wydawnictwo Bellona

Książka zawierająca proste techniki i strategie pomagające spełnić marzenia.

Słynna broń II

Leszek Erenfeicht
Wydawnictwo Bellona

Autor skupia się na broni, która go fascynuje, której historię zgłębia od wielu lat. Opisuje nie tylko konstrukcje, sposób funkcjonowania i historię rozwoju, przedstawia także szersze tło powstania czy użytkowania danego modelu.

Amethyst. Yes, please

FortunateEm
Wydawnictwo Editio Red

Kontynuacja bestsellerowej dylogii Amethyst!

Czym jest prawdziwa wolność? I co warto dla niej poświęcić?

Prawa na każdy dzień. 366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej

Robert Greene
Wydawnictwo Sensus

Aby spełnić te marzenia, musisz… przestać pogrążać się w marzeniach, ocknąć się z nich i wrócić do rzeczywistości.

26 stycznia, czwartek

Synowie wojny

Jagna Rolska
Wydawnictwo Prószyński

Poznajcie Warszawę podzieloną murem getta i usłyszcie krzyk niewinnych ofiar, zanim wielka pożoga bezlitośnie tłumionych przez okupantów powstań zmiecie z mapy Europy tętniące życiem wielokulturowe miasto.

Energetyka i ochrona środowiska

Ewa Klugmann-Radziemska (red.)
Wydawnictwo Naukowe PWN

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie aktualnej wiedzy na temat wytwarzania i magazynowania energii z uwzględnieniem odpadów i ich zagospodarowania. Książka zawiera praktyczny opis tych procesów i ich wpływu na środowisko.

Wspomnienia z dni polskiego buntu, 1830-1831

Jaakow Ha-Lewi Lewin
Wydawnictwo Naukowe PWN

Wspomnienia Jaakowa Ha-Lewiego Lewina stanowią zapis wydarzeń, których autor był uczestnikiem podczas trwania powstania listopadowego. Relacja pisana z perspektywy żydowskiej.

27 stycznia, piątek

Domy na dnie morza

Caitlin R. Kiernan
Wydawnictwo MAG

Nikt, absolutnie nikt, nie ma tak błyskotliwego i oryginalnego wkładu w mitologię Cthulhu jak Caitlin R. Kiernan.

Potwory północnoamerykańskich jezior

Nathan Ballingrud
Wydawnictwo MAG

Zbiór opowieści gotyckich i niesamowitych Ballingruda bada najmroczniejsze i najbardziej samotne zakamarki współczesnego amerykańskiego życia.

Marketing. Sztuka konkurowania i współpracy

Wydawnictwo Poltext

Podręcznik przedstawia przede wszystkim sposób kształtowania strategii marketingowej. Ukazano także zagadnienia związane ze stosowaniem marketingu w różnych sytuacjach rynkowych, zarządzaniem działalnością marketingową, skutecznością i efektywnością marketingu.

Bankowość w gospodarce cyfrowej

Wydawnictwo Poltext

Najnowsze i uaktualnione wydanie popularnego, znanego od lat, powszechnie wykorzystywanego przez wykładowców i studentów uczelni o profilu ekonomiczno-finansowym podręcznika bankowości.

Zbrodnia

Irvine Welsh
Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda

Komisarz Ray Lennox poleciał na Florydę, żeby uciec z Edynburga przed skutkami załamania nerwowego, wywołanego przez stres, nadużywanie kokainy i przerażającą sprawę zabójstwa dziecka wykorzystywanego seksualnie.

31 stycznia, wtorek

Spontaniczna kreatywność

Tenzin Wangyal
Wydawnictwo Rebis

W książce tej autor i mistrz medytacji czerpie z pradawnej buddyjskiej tradycji bon, aby prowadzić nas ku rozwijaniu twórczych mocy i dzieleniu się nimi dla dobra innych.

Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne

Julia E. Wahl
Wydawnictwo Sensus

Autorka książki podjęła się trudnego zadania: postanowiła przyjrzeć się miłości z różnych perspektyw i w rozmaitych kontekstach.

Styczeń

Prawdziwe życie. Pamięć operacyjna

Maiwenn Alix
Wydawnictwo Widnokrąg

Drugi tom bestsellerowej francuskiej trylogii. Uwaga! System wciąga od pierwszej strony!

Share This