Najciekawsze premiery książkowe sierpnia

9 sierpnia, środa

Awantura o Basię

Awantura o Basię

Kornel Makuszyński

Wydaje się, że pięcioletnia Basia w swoim krótkim życiu doświadczyła już wystarczająco dużo tragedii – a jednak niesprawiedliwy los odbiera jej jeszcze ukochaną mamę… Na szczęście dziewczynka spotyka na swojej drodze ludzi o wielkim sercu. Nie obędzie się jednak bez zabawnych perypetii.

On One Condition

On One Condition

K. Bromberg

Dwa miesiące spędzone w Cedar Falls, żeby dopilnować budowy luksusowego hotelu Sin International Network, a przy okazji podlizywać się upierdliwemu burmistrzowi, który stawia naszej firmie niedorzeczne warunki?

Pompeje

Pompeje

Robert Harris

Bogaci obywatele Imperium Rzymskiego ucztują i zażywają kąpieli w swoich willach nad Zatoką Neapolitańską. Nic nie mąci ich dobrego samopoczucia.

Nic tak nie rani jak miłość

Nic tak nie rani jak miłość

Paige Toon

Sekret, który wstrząśnie światem. Miłość, która odmieni życie.

Opowieść o wielkim uczuciu i przerażającej tajemnicy. I o tym, że czasem dla miłości warto zaryzykować wszystko.

Daisy Haites

Daisy Haites

Jessa Hastings

Druga część cyklu współczesnych gorących romansów, których akcja rozgrywa się w środowisku młodej londyńskiej elity – pięknych i bogatych dwudziestolatków, którzy mają u stóp cały świat i dostają wszystko, czego zapragną.

Burza kolorów

Burza kolorów

Damian Dibben

Oszałamiająca opowieść o sztuce i ambicji, miłości i zdradzie, o pasji i obsesji.

Szaleńczy wyścig, w którym biorą udział najsłynniejsi artyści epoki renesansu.

Wodnik

Wodnik

Jędrzej Pasierski

Czy mały chłopiec mógł być świadkiem zbrodni? Rodzice są zaniepokojeni wybuchami złości chłopca. Wkrótce okaże się, że według Michała jego brat nie zginął przypadkowo. Twierdzi, że zabrał go tajemniczy wodnik…

Śmierć przychodzi nawet latem

Śmierć przychodzi nawet latem

Zsuzsa Bánk

Lato atakuje słońcem, lecz Zsuzsa Bánk rozmawia z matką o zimie. W opowieści o śmierci dziadka chce znaleźć wskazówkę, jak oswoić pustkę, która niebawem nadejdzie. Słuchając rodzinnej historii, która była nagłym, prywatnym końcem świata, próbuje pogodzić się z chorobą ojca. Lato nie jest dobrą porą na umieranie, ale śmierć jest humorzasta, trzeba się z nią liczyć.

Cyberpunk 2077: Bez przypadku

Cyberpunk 2077: Bez przypadku

Rafał Kosik

Szóstka nieudaczników, na pozór zwykłych ludzi, zostaje zaszantażowana i zmuszona do przeprowadzenia napadu niemożliwego. Nie znają się nawzajem, nie wiedzą, co mają ukraść. Powoli odkrywamy, kim tak naprawdę są: były żołnierz, tancerka z nocnego klubu, korporatka negocjatorka, sześciopalczasty chirurg, marzący o życiu gangstera urzędnik i nastoletni nerd.

Six times we almost kissed (and one time we did)

Six times we almost kissed (and one time we did)

Tess Sharpe

Penny i Tate zawsze miały trochę na pieńku. Z kolei ich matki są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy matka Penny decyduje się zostać dawczynią wątroby dla mamy Tate, relacja córek przechodzi w kolejną fazę.

Żniwo. Żniwa śmierci, tom III

Żniwo. Żniwa śmierci, tom III

Neal Shusterman

Wyczekiwany! Pierwszy raz w polskim tłumaczeniu! Trzeci tom bestsellerowego cyklu Żniwa śmierci!

Najbardziej samotna dziewczyna we wszechświecie

Najbardziej samotna dziewczyna we wszechświecie

Lauren James

Zaskakujący i trzymający w napięciu thriller sci-fi z zabójczym zwrotem akcji.

Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi

Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi

Krzysztof Poznański

Porywająca, pełna faktów i ciekawostek opowieść o minionych dziejach, która pozwoli młodym czytelnikom poznać świat sprzed pojawienia się dinozaurów.

Ja, akcja. Księga działania

Ja, akcja. Księga działania

Susan Verde, Peter H. Reynolds

Czy jedna osoba może coś zmienić w świecie? Czy jedno dziecko może to zrobić?

16 sierpnia, środa

Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara

Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara

Edward Lear, Bohdan Butenko

Wiersze Leara powstały w XIX wieku, ilustracje Butenki mają już ponad 60 lat, ale Dong się nie starzeje – wciąż urzeka lekkością i świeżością.

Powiedz mi, kim jestem

Powiedz mi, kim jestem

Paola Mastrocola, Franco Matticchio

Kiedy się rodzimy, nie wiemy, kim jesteśmy. A gdy nie ma nikogo, kto mógłby nam to wyjaśnić, wszystko się komplikuje. Zabawna i pobudzająca do myślenia opowieść o pewnej… No właśnie, o kim?

Wasilewska. Czarno-biała

Wasilewska. Czarno-biała

Piotr Lipiński

Dla jednych renegatka, kolaborantka i zdrajczyni. Dla drugich – bohaterka, wybawicielka, dzielna przywódczyni Polaków w ZSRR. Opinie o Wandzie Wasilewskiej zawsze były skrajne, a jej zwolennikom i krytykom nigdy nie udało się dojść do porozumienia.

Jak kochać własną córkę

Jak kochać własną córkę

Hila Blum

Hipnotyzująca powieść o trudnej, nierozerwalnej, przytłaczającej więzi matki z córką. Realistyczny portret radości, smutków i niepewności wpisanych w macierzyństwo.

17 sierpnia, czwartek

Lew i jednorożec. Najlepsze eseje i felietony

Lew i jednorożec. Najlepsze eseje i felietony

George Orwell

George Orwell o polityce, literaturze i prostych przyjemnościach. Ten wybór esejów i felietonów brytyjskiego pisarza pozwala wreszcie docenić wielowymiarowość i wielowątkowość jego twórczości.

23 sierpnia, środa

Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji. Komiks

Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji. Komiks

James Davies

Żywa, uwspółcześniona i niezwykle zabawna wersja najsłynniejszych greckich mitów! Pełna humoru i szczegółów opowieść Jamesa Daviesa o greckich mitach zachwyci czytelników w każdym wieku.

Czwartkowy Klub Zbrodni

Czwartkowy Klub Zbrodni

Richard Osman

Na spokojnym osiedlu Coopers Chase co czwartek spotyka się grupa ekscentrycznych przyjaciół, którzy dla zabicia czasu rozwiązują zapomniane kryminalne zagadki.

Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta

Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta

Magda Omilianowicz

Nikt nie był w stanie go przekupić, bo pieniądze robił sobie sam. Król fałszerzy, więzienna arystokracja. Najlepszy z najlepszych. Potrafi podrobić wszystko. Po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć całą swoją historię i …podobno jej nie sfałszował. Setki godzin nagrań, rozmowy w więzieniu i na wolności.

Słodkich snów

Słodkich snów

Anders Roslund

Nowy porywający kryminał jednego z najbardziej cenionych szwedzkich pisarzy, laureata CWA International Dagger Award oraz Glass Key Award.

Siostry z Auschwitz

Siostry z Auschwitz

Roxane van Iperen

Opowieść o odwadze, zdradzie i człowieczeństwie w barbarzyńskich czasach, niezwykle plastycznie przedstawiająca nieznaną dotąd historię. Historię, która nigdy nie powinna zostać zapomniana.

Królowa

Królowa

Andrew Morton

Kompletna biografia Elżbiety II, napisana przez najbardziej znanego na świecie królewskiego biografa

Po śmierci królowej we wrześniu 2022 roku tłumy Brytyjczyków wyszły na ulice, by oddać cześć panującej przez siedem dekad matce narodu. Ten wylew uczuć był równie wzruszający co niezwykły.

Violeta

Violeta

Isabel Allende

Violeta przychodzi na świat pewnego burzowego dnia 1920 roku jako pierwsza dziewczynka w rodzinie obdarzonej pięcioma pełnymi wigoru synami. W tym samym czasie do kraju dociera grypa hiszpanka, ponadto społeczeństwo wciąż zmaga się ze skutkami Wielkiej Wojny.

Księga czasu

Księga czasu

Clive Gifford

Czy wiesz, jaka jest najkrótsza jednostka czasu, że Stany Zjednoczone miały kiedyś 144 strefy czasowe albo że przez całe życie spędzisz w łóżku około 33 lat?

Tajny Klub Nietypowych Czarownic

Tajny Klub Nietypowych Czarownic

Sangu Mandanna

Nominacja do Goodreads Choice Award 2022

Wypełniona magią, radością i miłością ciepła powieść fantasy o czarownicy poszukującej swojego miejsca w świecie.

Wielka Księga Tajemnic

Wielka Księga Tajemnic

Tom Adams

Czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje? Co się stało z załogą statku Mary Celeste? I gdzie właściwie znajdują się wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie?

Cuda

Cuda

Elena Medel

Jakie znaczenie ma w naszym życiu rodzina, a jakie pieniądze? Co się stanie, jeśli matka postanowi, że nie będzie opiekować się córką? Co kiedy córka podejmie taką decyzje w stosunku do matki?

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz, tom I

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz, tom I

Jakub Szamałek

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma jednak podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata.

Kolorowy potwór. Doktor od emocji

Kolorowy potwór. Doktor od emocji

Anna Llenas

Kolorowy potwór jest teraz lekarzem! Pomaga poradzić sobie z emocjami, które są tak wielkie, że aż boli od nich brzuch. Ma w swoim gabinecie specjalny zestaw do regulacji emocjonalnej, dzięki któremu można poznać i oswoić emocje, a także uporać się z tymi trudnymi.

Kucharka Fridy

Kucharka Fridy

Florencia Etcheves

Mocna opowieść o intrydze, przyjaźni, sile krwi i potędze sztuki, osnuta wokół postaci najsłynniejszej meksykańskiej artystki – Fridy Kahlo.

28 sierpnia, poniedziałek

Parking

Parking

Bryan Washington

Świat teksańskiego miasta wibruje podejrzaną energią i nieskończoną tęsknotą ludzi nieustannie poszukujących prawdziwego domu.

30 sierpnia, środa

Futerał. O urządzaniu mieszkań w PRL-u

Futerał. O urządzaniu mieszkań w PRL-u

Agata Szydłowska

Badaczka Agata Szydłowska wykonała tytaniczną pracę, poszukując odpowiedzi na pytanie: jak tak naprawdę urządzano się w PRL-u? Błyskotliwie łączy historię społeczną, opowieść o przemianach politycznych i kulturowych z bogactwem materiałów i świadectw.

Idzie tu wielki chłopak

Idzie tu wielki chłopak

Grzegorz Bogdał

W świecie opowiadań Grzegorza Bogdała groteska miesza się z brutalną rzeczywistością, powaga z czarnym humorem, a byt zwierzęcy z ludzkim żywotem.

Moja chińska babcia

Moja chińska babcia

Lars Saabye Christensen

Na początku 1906 roku Jørgen Christensen wypływa do Hongkongu, aby stacjonować tam w służbie przedsiębiorstwa ratowniczego Svitzer Bjærgnings-Entreprise. Parę miesięcy później dołącza do niego młoda norweska żona – Hulda.

Share This