Z miłością do książek

Majowe premiery książkowe

4 maja, czwartek

Inżynieria oprogramowania według Google

Titus Winters, Tom Manshreck, Hyrum Wright

Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania. Inżynieria oprogramowania jest pojęciem znacznie szerszym od kodowania: oznacza wszystkie niezbędne narzędzia i procesy stosowane przez organizację do tworzenia oprogramowania.

5 maja, piątek

Fatum i furia

Lauren Groff

Wielowątkowa powieść Lauren Groff trafia do rąk polskich czytelników w nowym przekładzie Jerzego Kozłowskiego.

8 maja, poniedziałek

Kołysanki

Ewelina Kowalczyk-Kurzaj, Ola Szwajda, Ania Szukała

Kołysanki to tradycyjny element wieczornego rytuału. Śpiewanie, recytowanie, czytanie pogłębia więź rodzica i dziecka. To moment bliskości, wzajemnego zaufania, intymności.

9 maja, wtorek

Terraform. Tworzenie infrastruktury za pomocą kodu

Yevgeniy Brikman

Jeszcze do niedawna praca administratora systemu polegała na ręcznym przygotowywaniu infrastruktury do działania. Mozolne konfigurowanie serwerów, baz danych i elementów sieci niosło za sobą ryzyko przestojów środowiska produkcyjnego i wprowadzenia błędnych ustawień, a wdrożenia przebiegały powoli i łączyły się z nieuchronnym poszukiwaniem błędów.

The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod

Christian Mayer

Wielu adeptów kodowania ulega złudnemu przekonaniu, że opanowanie jakiegoś języka programowania wystarczy, aby być programistą.

10 maja, środa

Babilon

Yasmina Reza

Nominowana do Nagrody Goncourtów, prawdziwie oryginalna i mistrzowska powieść jednej z najbardziej pomysłowych i odważnych twórczyń na świecie.

Cztery strony drzewa

Izabela Klementowska

Polska szeptucha, szamanka z Mozambiku, norweski strażnik Yggdrasila, pół Komancz, pół Aztek z Kalifornii, para z indyjskiej komuny w Auroville, a także babcia autorki – dzieli ich cały świat, ale łączy jedno: miłość do drzew i niemal symbiotyczny z nimi związek.

Moja ukochana i ja

Renata Lis

Intymna, intelektualna i interwencyjna książka, po którą powinna sięgnąć każda lesbijka w Polsce. Autorka nominowanego do Nagrody Nike eseju Lesbos szczerze przygląda się również swojemu dorastaniu w centrum patriarchalnej i często homofobicznej społeczności w okresie PRL-u, a także chorobie i śmierci matki.

Złodzieje żarówek

Tomasz Różycki

Pod doskonałym piórem Tomasza Różyckiego wielka płyta przeistacza się w wielopiętrową opowieść o życiu bloku i jego mieszkańcach, splecioną z sąsiedzkich plotek i osiedlowych legend.

Miłość to cała moja wina. O kobietach z byłego Związku Radzieckiego

Małgorzata Nocuń

Poruszający i niezwykle bogaty portret kobiet, które doświadczyły niepojętej utraty. Przede wszystkim jednak: kobiet, które potrafią przetrwać wbrew wszystkiemu.

Poniedziałkowe dzieci

Patti Smith

Książka zaczyna się jako historia miłosna, a kończy jako elegia. To także hołd złożony Nowemu Jorkowi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego pięknu i jego demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych artystów w przededniu sławy.

100 dzieci

Christoph Drösser

Na 100 dzieci tylko 6 mieszka w Europie, a 56 w Azji. 48 dzieci żyje w mieście, 85 ma dostęp do czystej wody, a 21 nie ma w domu prądu.

Wnętrza zwierząt

Barbara Taylor, Margaux Carpentier

Czy wiesz, że serce żaby przestaje bić, gdy zapada ona w zimowe odrętwienie? Ząb trzonowy słonia waży więcej od cegły, a mózg strusia jest mniejszy od jego gałki ocznej?

To jest Maks

Patryk Pufelski, Justyna Sokołowska

Ślimak, pies, gekon, żółw i człowiek. Co ich łączy? Wzruszająca, ujmująca prostotą opowieść o tym, czym jest dom – i o tym, co jest w nim najważniejsze.

Borgiowie i ich wrogowie

Christopher Hibbert

Barwna historia potężnej rodziny, spisana piórem Christophera Hibberta, wskrzesza świat, w którym żyli — pełen blichtru Rzym włoskiego renesansu. Tej książki nie da się odłożyć!

Mamo, opowiedz o sobie

Elma van Vliet

Wręczając ten wyjątkowy i oryginalny pamiętnik, podarowujesz nie tylko pięknie wydaną książkę, ale przede wszystkim poczucie, że twoja mama jest dla ciebie niezwykle ważną osobą.

DevOps dla bystrzaków

Emily Freeman

Dzięki DevOps możesz przyspieszyć cykl życia związany z dostarczaniem oprogramowania, jeśli tylko poznasz procesy, narzędzia i sposób myślenia będący podstawą kultury DevOps.

Potrafię rysować

Jessie Arnold

Jessie Arnold nauczyła rysować już tysiące dzieci. Nauczy także ciebie!

15 maja, poniedziałek

Sztuka wojny cyfrowej

Jon DiMaggio

Przewodnik dla śledczego po szpiegostwie, oprogramowaniu ransomware i cyberprzestępczości zorganizowanej

Dywan z wkładką

Marta Kisiel

Komedia rodzinna z udziałem nieboszczyka

Po nie do końca planowanej przeprowadzce Tereska Trawna próbuje cieszyć się zaletami cichej wiejskiej okolicy. Niestety, niezapowiedziany przyjazd Miry, jej energicznej teściowej, kładzie kres tej krótkiej sielance.

16 maja, wtorek

Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia

Christine Bresnahan, Richard Blum

Odkąd systemy linuksowe mają atrakcyjne interfejsy graficzne, wielu administratorów wykonuje swoje zadania za pomocą myszy.

Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych

Brendan Burns, Joe Beda, Kelsey Hightower, Lachlan Evenson

Kubernetes jest ważnym narzędziem do tworzenia, wdrażania i utrzymywania aplikacji w chmurze.

Cyberbezpieczeństwo dla bystrzaków

Joseph Steinberg

Nowe, zaktualizowane wydanie Cyberbezpieczeństwa dla bystrzaków pomoże Ci chronić osobiste informacje i zabezpieczyć dane biznesowe.

Pani w jeziorze

Raymond Chandler

Raymond Chandler, mistrz melancholii i sardonicznego humoru, powraca w najbardziej kameralnej ze swoich powieści.

17 maja, środa

Dziwna myśl w mej głowie

Orhan Pamuk

Epicka opowieść (700 stron!) o Stambule i jego mieszkańcach, ich miłościach, troskach i marzeniach. Uczta dla tych, którzy kochają dobrą literaturę i zatęsknili za dziełami tureckiego noblisty.

Noce zarazy

Orhan Pamuk

Mała wyspa i wielka polityka. Pandemia i propaganda. Miłość i śmierć. Z przymrużeniem oka i wielkim narracyjnym kunsztem Orhan Pamuk wciąga nas w świat wielkiej literatury i całkiem współczesnych konfliktów.

Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej

Anna Bikont, Joanna Szczęsna

Pierwsza, pełna biografia poetki, jest soczystą, pisaną z brawurą, lekkością i poczuciem humoru podróżą przez przygody Szymborskiej z historią, literaturą, mężczyznami i dokuczliwą sławą.

Piękna córka kata. Opowiadania zebrane

Angela Carter

Pisarstwo Carter, które było niesłychaną eksplozją kreatywnej i intelektualnej energii, to bezkompromisowa próba przemyślenia i przedefiniowania zasad, według których żyjemy, dokonywana z bezlitosnej i radykalnie prawdomównej perspektywy kobiety, ateistki, materialistki i socjalistki.

Wszystkie me daremne żale

Miriam Toews

Poruszająca autobiograficzna powieść o sile siostrzanej miłości. Walka o życie ukochanej osoby, próba ratowania rodziny, ucieczka z surowej religijnej wspólnoty – wszystko to w zestawieniu z codzienną próbą poskładania własnego życia wywołuje śmiech przez łzy.

Fjaka. Sezon na Chorwację

Aleksandra Wojtaszek

Niepodległa Chorwacja urodziła się ponad trzydzieści lat temu. To młode państwo o ponadtysiącletniej historii, pełne sprzeczności i niedopowiedzeń. Powstało na gruzach Jugosławii, która rozpadła się z hukiem, zostawiając po sobie traumy, niezałatwione sprawy i niewyrównane rachunki.

Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet

Angela Saini

Choć mogłoby się wydawać, że na temat różnic między płciami powiedziano już dość, Saini udowadnia, że jest inaczej. Opisuje teorie, analizuje badania, dawnych i współczesnych, rozmawia z naukowcami i naukowczyniami. Niczego z góry nie zakłada, niczego nie odrzuca i często dochodzi do całkiem nieoczekiwanych wniosków.

Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej

Roman Husarski

To państwo, w którym ludzie żyją najdłużej na świecie, wielkie bogactwo spotyka się ze skrajnym ubóstwem, religie konkurują ze sobą niczym firmy, a wojny toczą nie tylko partie, lecz także regiony, pokolenia oraz płcie.

Dziennik 1953–1956. Pisma zebrane

Witold Gombrowicz

Seria pism zebranych Witolda Gombrowicza, powstająca pod redakcją prof. Włodzimierza Boleckiego i honorowym patronatem Rity Gombrowicz, powiększa się o trzy kolejne tomy.

Dziennik 1957–1961. Pisma zebrane

Witold Gombrowicz

To właśnie Dziennik Gombrowicza stworzył normę powojennej polszczyzny literackiej, stał się wademekum stylu bycia i stylu pisania, specyficznego humoru, tragizmu, dawał lekcję stosunku do Polski i fundamentalnych zagadnień ontologicznych.

Dziennik 1961–1969. Pisma zebrane

Witold Gombrowicz

Na tom 12. serii składają się dzienniki Gombrowicza z lat 1961–1969, posłowie prof. Tomasza Bocheńskiego, opracowanie odmian tekstu, nota wydawcy, bibliografie przedmiotowa i podmiotowa oraz bibliografia przedstawień teatralnych i telewizyjnych.
Każdy z tomów wzbogacony jest o przypisy objaśniające kontekst biograficzny i literacki Dziennika.

Kobieta kanibal

Ryan Green

Prawdziwa historia okaleczenia, kanibalizmu i morderstwa. John Price już nie chce być z Katherine Knight. Boi się jej. Sąd właśnie wydał wobec niej zakaz zbliżania się do mężczyzny. John następnego dnia nie pojawia się w pracy.

Ogród zła

Graham Masterton

Powieść z Jimem Rookiem, bohaterem ośmiu powieści brytyjskiego mistrza horrorów.

Jim Rook, nauczyciel w college’u w Los Angeles, potrafi nawiązywać kontakt nie tylko ze swoimi uczniami, ale też… ze zmarłymi.

Matki chrzestne. Kobiety mafii, które sięgały po władzę

Barbie Latza Nadeau

Mafijne interesy, zabójstwa, wendety i kobiety.

Historie kobiet, które zdobyły wysoką pozycję w zdominowanej przez mężczyzn zbrodniczej kulturze włoskiej mafii.

Nelly Rapp i nawiedzona szkoła

Martin Widmark

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna. Nelly Rapp i Walle wybierają się na biwak w pobliżu starej, opuszczonej szkoły. Okazuje się, że nie do końca jest opuszczona, bo prowadzone są w niej dziwaczne lekcje.

Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni

Toshikazu Kawaguchi

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera sprzedanego w trzech milionach egzemplarzy. W Opowieściach z kawiarni spotkamy zarówno bohaterów Zanim wystygnie kawa, jak i zupełnie nowe osoby.

Prawie perfekcyjny Kociorożec

Shannon Hale, LeUyen Pham

Nowa zachwycająca książka autorek „Kici tyci Kociorożca”, która celebruje magię przyjaźni i piękno niedoskonałości.

Mocarne dinozaury

Line Halsnes

W roli głównej: dinozaury! Mnóstwo bardzo szczegółowej wiedzy o życiu i budowie pradawnych stworzeń, w sam raz dla młodocianych paleontologów.

Tajemniczy nieznajomy

Mark Twain, ATAK

Jedna z najbardziej bezkompromisowych książek Marka Twaina w efektownej, ekspresyjnej oprawie graficznej i nowym przekładzie.

Studentka

Tess Gerritsen, Gary Braver

Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.

Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Frankie Loomis, detektyw bostońskiej policji, poznała już wszystkie.

Atlas. Historia Pa Salta

Lucinda Riley, Harry Whittaker

Długo wyczekiwany finał najpopularniejszej na świecie serii obyczajowej „SIEDEM SIÓSTR”!

Bez przebaczenia

Grzegorz Kapla

Historia obciążonego politycznym uwikłaniem dochodzenia w sprawie nagłych i niespodziewanych śmierci ludzi powiązanych z zakupem Pegasusa przez Polskę.

Najwspanialsze widowisko świata

Mini Grey

Usiądź wygodnie i poznaj CAŁĄ historię naszej planety podczas niesamowitej wycieczki w przeszłość – od powstania Ziemi przez erę bakterii, erę dinozaurów… aż po erę ludzi (krótką niczym mgnienie oka).

Atlas kosmosu

Tom Jackson, Ana Djordjevic

Jak żyje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czy możemy przetrwać na Marsie? Dlaczego Pluton nie jest już planetą? I w ogóle jak wielki jest Wszechświat?

Pudełko z pojazdem. Pociągi

Pudełko z książeczką oraz drewnianym pojazdem – lokomotywą! Fantastyczny zestaw, który zapewni świetną zabawę na długi czas.

Wisząca małpa

Juliusz Machulski

Przezabawna czarna komedia retro. Jeremi Felicki właśnie zaczął pracę jako kierowca w II Departamencie MSW. W niedzielę 13 sierpnia 1961 roku zawozi ministerialną delegację do siedliska Gadastruga na Kaszubach.

Ptaśka

Joana Estrela

Urzekająca powieść graficzna, w której ilustracje i tekst doskonale się uzupełniają. Autorka z subtelnością i szczerością odmalowuje czas dorastania, budzących się pragnień i nowych uczuć.

W pogoni za sztuką

Thé Tjong-Khing

Szaleńcza pogoń za złodziejem dzieł sztuki w malarskiej wyszukiwance ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli.

Przygoda z tortem

Thé Tjong-Khing

Jak tu świętować urodziny, kiedy wszystko idzie na opak? Brawurowa wyszukiwanka ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli.

Historia cywilizacji żydowskiej

Meredith MacArdle

Długa podróż patriarchy Abrahama z Ur w Mezopotamii do Kanaan (obecnie Palestyna oraz państwo Izrael) była wydarzeniem, które zmieniło historię świata i wywarło głęboki wpływ na rozwój większości głównych religii.

Piotr Jaroszewicz

Andrzej Jaroszewicz, Alicja Grzybowska

Piotr Jaroszewicz (1909–1992) zrobił błyskotliwą karierę w ludowym Wojsku Polskim a następnie w PRL. Pełnił wiele ważnych funkcji w rządzącej partii i strukturach państwa. Odegrał też znaczną rolę na arenie międzynarodowej jako ekspert w sprawach gospodarczych.

Czuła jest noc

Francis Scott Fitzgerald

Bohaterami są psychiatra Dick Diver i jego żona Nicole, która choruje na schizofrenię. Para wraz z dwójką dzieci spędza lato 1925 roku w swej willi w południowej Francji w otoczeniu zamożnych Amerykanów.

Wszystkie żony Henryka VIII

Iwona Kienzler

Podczas swojego długiego, przeszło trzydziestosiedmioletniego panowania, król przeobraził się z obiecującego i urodziwego młodzieńca w krwawego tyrana, rozprawiającego się z przeciwnikami politycznymi i wszelkiej maści heretykami.

Na początku była Mein Kampf

Eugeniusz Cezary Król

Zbiór esejów prof. Eugeniusza Cezarego Króla, znawcy dziejów niemieckiego narodowego socjalizmu z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Gwiazd naszych wina

John Green

Nastoletnia Hazel, odkąd zdiagnozowano u niej nowotwór, nie chodzi do szkoły. Spędza czas w domu, bez przyjaciół, w towarzystwie aparatu tlenowego.

W służbie Hitlera

Steve Matthews

Rok 1938. Gdy świat powoli pogrąża się w wojnie, dwudziestodwuletnia Klara Koch zostaje zatrudniona przez Adolfa Hitlera na stanowisku jego osobistej kucharki.

Totentanz

Mieczysław Gorzka

Śmierć objęła rządy w mieście. Wśród młodzieży mnożą się samobójstwa, wrocławska policja znajduje zwłoki zamordowanych młodych kobiet, płatny zabójca rozwiązuje problemy w światku handlarzy narkotyków.

Martwy sad

Mieczysław Gorzka

Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia.

Zakładnicy piekła

Marcin Szymański

Historia jest oparta na doświadczeniach autora zdobytych w Afganistanie i stanowi swego rodzaju kontynuację „Na sprzedanej wojnie”.

Konsekwencje

Yrsa Sigurdardóttir

Zamordowana kobieta, uprowadzone niemowlę i ojciec pragnący zemsty za śmierć córki.

Żuchwa Kaina

Edward Powys Mathers

Książka, która ponownie odkryta po latach, stała się sensacją i zachwyciła czytelników na całym świecie!

Oto łamigłówka prawie niemożliwa do rozwiązania!

Ta dziewczyna

Ruth Ware

April Clarke-Cliveden to TA DZIEWCZYNA. Żywiołowa, błyskotliwa, czasami złośliwa, ale przede wszystkim podziwiana przez każdego, szybko wciągnęła Hannah do swego studenckiego kręgu na Oksfordzie. Od początku pierwszego semestru wraz z grupą przyjaciół – Willem, Hugh, Ryanem i Emily – tworzyli zgraną paczkę. Pod koniec drugiego April już nie żyła.

Skandar i widmowy jeździec

A.F. Steadman

Bohaterowie i jednorożce, jakich nigdy przedtem nie widzieliście! Jeszcze więcej magii żywiołów, powietrznych bitew i niesamowitych przygód w odlotowej kontynuacji światowego bestsellera.

Ballada o nieszczęśliwej miłości

Stephanie Garber

Evangelina i Książę Serc powracają, a z nimi oszałamiająca kraina Cudownej Północy. Przygotuj się na wyskokową mieszankę zakazanej magii i namiętności!

Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę

Jessie Inchauspé

Nawet dziewięćdziesiąt procent z nas doświadcza gwałtownych skoków glukozy – i nie ma o tym pojęcia. Symptomy?

Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Joanna Kuciel-Frydryszak

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki.

Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu

Tina Brown

„Nigdy więcej” – te słowa stały się mantrą królowej Elżbiety II po tragicznej śmierci księżnej Diany. Nigdy więcej nie można było dopuścić, by w brytyjskiej rodzinie królewskiej pojawiła się osoba, której popularność zagroziłaby monarchii.

Dom Versace. Nieznana prawda o geniuszu, morderstwie i przetrwaniu

Deborah Ball

Marka Versace to także dziedzictwo pochodzącego z biednego regionu na południu Włoch geniusza, który odmienił oblicze branży modowej dzięki niebywałej intuicji i głębokiemu zrozumieniu kobiet oraz zachodzących zmian kulturowych.

Jak nie lubić Żyda?

Jacek Tacik

Kontrowersyjny i rzetelny reportaż obnażający cynizm i krótkowzroczność tych, którzy uwierzyli, że uda się usunąć szarości i plamy z polsko-żydowskiej historii.

Zawsze coś

Marta Kisiel

Podobno koniec to dopiero początek. Zwłaszcza jeśli Tereska wybiera się na pogrzeb.

Jedziemy z matką na północ

Karin Smirnoff

W drugim tomie swojej trylogii Karin Smirnoff portretuje świat bez nakładania filtrów, pozwalając nam przejrzeć się w historiach bohaterów jak w lustrze.

Zawsze coś

Marta Kisiel

Podobno koniec to dopiero początek. Zwłaszcza jeśli Tereska wybiera się na pogrzeb.

18 maja, czwartek

Rytuały

Álvaro Ortiz

Mieszkanie na dole miało być magazynem pewnego antykwariusza, ale Manuel i Lorenzo, którzy niedawno przyjechali do Barcelony, przez kilka pierwszych miesięcy nigdy nikogo tam nie widzieli.

Owoc poznania

Liv Strömquist

Owoc poznania – najpopularniejszy album komiksowy Liv Strömquist – bierze pod lupę tak zwane żeńskie narządy płciowe. Czym one w rzeczywistości są?

IHS. In Hollandia Suburbia

Guido van Driel

Członkowie garażowej kapeli In Hollandia Suburbia wracają do domu z próby, gdy z nieba nadlatuje metalowy dysk i ucina ramię klawiszowcowi.

Trzy siostry

Anna Poszepczyńska

W małym miasteczku mieszkają trzy siostry. Najmłodsza z nich – Dominika – jest ciężko chora. Nie mówi, nie chodzi i wymaga pomocy w każdym aspekcie życia.

Dziadostwo 4

Jakub Topor

„Dziadostwo” powraca z nowym, czwartym tomem, przynosząc nowe troski i nadzieje bohaterów – tak stałych, jak i zupełnie nowych.

Cudotwórca

Tajemnicza śmierć Cyrila sprawia, że jego siostra, Aya, rzuca wyzwanie najpotężniejszej i najmroczniejszej organizacji świata. Chce znać prawdę. Napędzana siłą swojej odwagi i z pomocą Herona, zawodowego zabójcy, który jedną nogą jest już na emeryturze, schodzi do Piekła… aby na własnej skórze poczuć, czy cuda się zdarzają.

20 maja, sobota

Lekcje aktorstwa

Nick Drnaso

Kilka przypadkowych osób postanawia sprawdzić, czy darmowe lekcje aktorstwa to dobry sposób na spędzenie wolnych wieczorów. Może uda się im doświadczyć czegoś ciekawego, znaleźć nowe hobby?

Festiwal

Jacek Świdziński

Niewiele było w historii Polski Ludowej tak wielkich ekscesów jak Festiwal Młodzieży w 1955 roku. Na fali tego święta na moment uchyliła się szczelina na świat, który z impetem wdarł się na ulice Warszawy i wymknął spod kontroli rządzących.

Jeż Jerzy #1

Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak

Wielki powrót jednego z legendarnych bohaterów polskiego komiksu – Jeża Jerzego!

Vahanara!

Ryszard Siwanowicz, Mieczysław Derbień, Andrzej Sawicki, Jerzy Wróblewski, Grzegorz Rosiński, Bogusław Polch, Krzysztof Owedyk

Wielki powrót komiksowej legendy!

Detektyw Miś Zbyś na tropie. Wielka draka w szkockim zamczysku

Maciej Jasiński, Piotr Nowacki, Tomasz Kaczkowski

Kolejna trudna sprawa dla detektywa Misia Zbysia i jego asystenta Borsuka Mruka! Tym razem nasi bohaterowie zajmą się sprawą kradzieży słynnego obrazu „Dama z pluszowym misiem” pędzla wybitnego malarza Leoparda da Vinci.

23 maja, wtorek

Potoki danych

James Densmore

Leksykon kieszonkowy. Przenoszenie i przetwarzanie danych na potrzeby ich analizy. Poprawnie zaprojektowane i wdrożone potoki danych mają kluczowe znaczenie dla pomyślnej analizy danych, a także w trakcie uczenia maszynowego.

Język C w programowaniu urządzeń

Stephen Oualline

Praktyczna nauka tworzenia kodu dla systemów wbudowanych

24 maja, środa

Rośliny. Cuda natury na wyjątkowych ażurowych rycinach

Helene Druvert, Juliette Einhorn

Czym jest fotosynteza? Czy istnieje leśny internet i czy drzewa mogą być nieśmiałe?

Morze małej białej rybki

Guido van Genechten

Co jest najpiękniejsze w morzu małej białej rybki? Kałamarnica twierdzi, że ukwiały. Żółw najbardziej lubi perły, a złota rybka koralowce. A co najbardziej lubi mała biała rybka?

Nautilus. Tom 3: Dziedzictwo kapitana Nemo

Mathieu Mariolle, Guénaël Grabowski, Denis Béchu

Czy Kimowi uda się uniknąć ofiar cywilnych i ponownie zobaczyć syna? Czy już zawsze będzie uważany za zdrajcę? „Dziedzictwo kapitana Nemo” to ostatni tom przygodowej trylogii z wątkami szpiegowskimi.

Legenda o Szkarłatnych Obłokach. Wydanie zbiorcze

Saverio Tenuta

Średniowieczna Japonia, w której wciąż panują duchy natury. Jadowite wilki, wrogie bóstwa, samurajowie podążający drogą miecza…

Hawkmoon. Tom 1: Czarny klejnot / Bitwa pod Kamargiem

Jérôme Le Gris, Benoît Dellac, Didier Poli, Bruno Tatti, Angélina Rodrigues

Adaptacja wielkiej sagi fantasy pióra Michaela Moorcocka, mrocznego dzieła przepełnionego prymitywną nauką i futurystyczną magią.

Czarna Dalia. Prawdziwa historia Elizabeth Short

Florent Maudoux, RUN, Hadrien Yannou

Los Angeles, styczeń 1947 roku. Na niezabudowanej działce zostają znalezione okrutnie okaleczone zwłoki młodej kobiety. Zbrodnia, do dziś niewyjaśniona, poruszyła całą Amerykę, rozpalając zbiorową wyobraźnię.

Arka

Romain Benassaya, Joann Urgell

Eryk Rives budzi się po długiej podróży statkiem kosmicznym, który miał zabrać jego i innych pasażerów na Lwi Pazur – ziemię obiecaną, gdzie czekały ich lepsze warunki do życia niż na zdegradowanej orbicie Ziemi.

Zrozumieć transformację energetyczną

Marcin Popkiewicz

To, jak podejść do budowania systemu energetycznego przyszłości bez paliw kopalnych i emisji zanieczyszczeń, jest sprawą wykraczającą poza wąskie grono ekspertów i polityków. Książka nie tylko dla specjalistów.

Nocny portret

Laura Morelli

W trakcie II wojny światowej na terenach polskich masowo rabowane były cenne dzieła sztuki i zabytki. Wśród nich znalazła się także Dama z gronostajem pędzla Leonarda da Vinci. Książka włoskiej badaczki sztuki przedstawia niezwykłe losy tego słynnego obrazu w dwóch kluczowych dla niego momentach.

25 maja, czwartek

Opowieści grozy

Dino Battaglia

Mistrz włoskiego komiksu, niezrównany specjalista od adaptacji klasyki światowej literatury, wreszcie pojawi się na polskim rynku księgarskim.

Diuna: Wody kanly

Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Massimo Carnevale

Opowieść zarówno dla fanów książkowego cyklu, jak i niedawnego hitu filmowego.

W głowie Sherlocka Holmesa: Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2

Cyryl Liéron, Benoit Dahan

Podczas gdy Sherlock Holmes i dr Watson są na tropie chińskiego magika Wu-Jinga, celem ataku staje się minister kolonii brytyjskich.

Plot Holes

Sean Murphy

Jeden z najambitniejszych projektów scenariuszowych Seana Murphy’ego.

Sweet Paprika, tom 2

Mirka Andolfo

Diaboliczna Paprika próbuje lawirować między zawodowymi obowiązkami, a życiowymi napięciami, zwłaszcza tym seksualnym.

Monstressa, tom 7: Pożeraczka

Marjorie Liu, Sana Takeda

Trwają przygotowania do kolejnej wojny, ale to bitwy toczone o serca i dusze są najbardziej niebezpieczne.

Mamy do pogadania

Anna Pamuła

Matki świata o miłości, sile i trudnych wyborach. Głosy i historie matek ze wszystkich kontynentów, z ponad 90 krajów na świecie.

26 maja, piątek

Bromba i polityka

Maciej Wojtyszko

– Dużo mówiliśmy o demokracji – powiedział smutno wampir – i o trójpodziale władzy.

29 maja, poniedziałek

Twarz

Peter Milligan, Duncan Fegredo

Najsłynniejszy artysta świata wynajmuje niezwykle sprawnego chirurga i sprowadza go na odludną wyspę w celu wykonania specyficznego zadania.

Marsz

Marcin Bałczewski, Herzyk

28 lutego 1981 roku Rada Ministrów ogłosiła uchwałę w sprawie reglamentacji mięsa i jego przetworów. Sprzedaż mięsa na “kartki” weszło w życie 1 kwietnia.

31 maja, środa

Złoty dom

Jessie Burton

Kontynuacja sprzedanej w milionie egzemplarzy powieści Miniaturzystka. Nowy międzynarodowy bestseller autorki przenosi nas do pełnego tajemnic domu Nelli w XVIII-wiecznym Amsterdamie i opowiada historię o miłości i przeznaczeniu.

Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz

Maz Evans

Autorka Kto wypuścił bogów? i Po prostu misja znowu rozśmieszy was i wyciśnie łzy wzruszenia. Po brawurowej opowieści o tym, jak olimpijscy bogowie, gwiezdna konstelacja i pewien demon namieszali w życiu nastolatka z południowej Anglii, czas na intrygę szpiegowską!

Abakanowicz. Trauma i sława

Paweł Kowal

Pierwsza biografia Magdaleny Abakanowicz. Artystka zrewolucjonizowała sztukę, nie tylko polską. Zmieniła tkaninę artystyczną w dzieło bliższe rzeźbie i architekturze niż tkactwu. Jednak zarówno historię swojego życia, jak i interpretacje swojej sztuki trzymała pod ścisłą kontrolą.

Siłowanki. Dzikie harce, których potrzebuje każda rodzina

Lawrence J. Cohen, Anthony T. DeBenedet

Nowe zaktualizowane wydanie bestsellera!
Gdzie nie spojrzeć, tam zabawy fizyczne tracą na znaczeniu. Ćwiczeń gimnastycznych w szkołach coraz mniej, przerwy między lekcjami coraz krótsze, a niektóre szkoły nie mają nawet placu zabaw!

Całkiem nieźle, dzięki

Monica Heisey

Przezabawny debiut powieściowy o spłukanej młodej kobiecie poszukującej radości i sensu w życiu po nieoczekiwanym rozstaniu, autorstwa komiczki, eseistki i wielokrotnie nagradzanej scenarzystki Moniki Heisey.

Rodzina Borgiów

Mario Puzo

Ostatnie wybitne dzieło Maria Puzo i prawdziwa perła w koronie autora Ojca Chrzestnego.

Lekcje

Ian McEwan

Epicka, a jednocześnie kameralna historia życia pewnego mężczyzny, rozpięta na kilka pokoleń i z historycznymi zawirowaniami w tle.

Dziesiąta Aleja

Mario Puzo

Najbardziej osobista powieść Puzo z licznymi wątkami autobiograficznymi.

Most diabła. Niemieckie zwycięstwo pod Arnhem 1944

Anthony Tucker-Jones

17 września 1944 roku około godziny 13 feldmarszałek Walter Model, nowy dowódca niemieckiej Grupy Armii „B”, zasiadł do obiadu w hotelu Tafelberg w holenderskim miasteczku Oosterbeek niedaleko Arnhem.

Wiwat aspidistra!

George Orwell

Główny bohater Gordon Comstock jest młodym, ambitnym poetą mieszkającym w Londynie. Pogardza żądzą bogactwa i powszechnym kultem pieniądza. Zamiast dobrze płatnej posady wybiera pracę w małym antykwariacie, która nie zapewnia mu minimum niezbędnego do egzystencji.

Za granicą

Wojciech Chmielarz

Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem.

Purpurowa Sieć

Carmen Mola

Kolejny tom uwielbianej przez czytelników serii z inspektor Eleną Blanco w roli głównej, autorstwa Carmen Moli, największego odkrycia w dziedzinie hiszpańskiego czarnego kryminału ostatnich lat.

Skrzydlate książki

Anna Sakowicz

Porywająca historia czwórki dzieci, które odkrywają alternatywny magiczny świat, pełen dziwnych istot, przerażających niebezpieczeństw i latających książek.

Cykl Wiecznego Cesarza

Laura Gallego

Nowa książka Laury Gallego, autorki niezwykłej trylogii fantasy „Strażnicy Cytadeli”. To historia Vintanelalandali, siedemnastego wcielenia Wiecznego Cesarza, wychowywanej od dziecka do objęcia rządów w cesarstwie, gdy tylko obudzą się w niej moce. Lecz to także historia Kelana, chłopca pochodzącego z odległego zakątka Akidawii.

Ostatni sen

Pedro Almodovar

Najbardziej osobista książka Pedra Almodovara. Autoportret rozpisany na dwanaście historii, które ujawniają mniej znane oblicze i pasję pisarską popularnego reżysera.

Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty

Kamil Janicki

Bezkompromisowe, krytyczne spojrzenie na warstwę społeczną, która przejęła pełną kontrolę nad dawną Rzeczpospolitą, stworzyła unikalny system wartości i obyczajów, a potem – z coraz bardziej zacietrzewionym oglądem świata – przyczyniła się do anarchii i upadku kraju.

Star Trek. Stacja kosmiczna: Serce zbyt długo składane w ofierze

David Tipton, Scott Tipton, Greg Scott

W popularnej jadłodajni na stacji dochodzi do wybuchu, w wyniku którego ginie kilka osób. Prawdopodobnie był to zamach. Szef ochrony stacji, konstabl Odo, rozpoczyna śledztwo.

Amerykański Wampir 1976. Tom 9

Scott Snyder, Rafael Albuqerque

Dziewiąty i ostatni tom serii o Amerykańskim Wampirze. Jest rok 1976 i Ameryka chwieje się w posadach.

Avengers. Era Khonshu

Jason Aaron, Javier Garrón, Ed McGuinness

Siódmy tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Tony Stark, uwięziony w epoce lodowcowej, traci nie tylko swoje cudowne wynalazki, ale i zmysły.

Amazing Spider-Man. Dranie i łajdacy

Nick Spencer, Ryan Ottley, Iban Coello, Zé Carlos, Francesco Mobili

Ósmy tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Spider-Man nie może być w czterech miejscach naraz… A może jednak?!

Tajna inwazja

Brian Michael Bendis, Leinil Francis Yu

Jeden z najgłośniejszych komiksowych crossoverów Marvela ostatnich dekad! Zmiennokształtni obcy z kosmosu, zwani Skrullami, podstępem przeniknęli do najpotężniejszych organizacji chroniących bezpieczeństwo Ziemi.

Far Cry: Rytuał przejścia

Bryan Edward Hill, Geraldo Borges

Młody Diego Castillo skończył właśnie trzynaście lat, ale te urodziny to coś więcej niż święto – dla młodego syna El Presidente, Antóna Castillo, to rytuał przejścia.

Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun. Chiny

Minoji Kurata

Drugi tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China” firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun.

Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki

Claudia Gray, Haruichi

Drugi tom mangi o przygodach młodej księżniczki Lei Organy. Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…. Na planecie Crait Leia niespodziewanie spotyka zbrojną organizację.

Star Wars. Szkarłatne rządy

Charles Soule, Marco Castiello, Phil Noto, Will Sliney, Ramon Rosanas, Daniele Orlandini

Tom czwarty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach rebeliantów, rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium.

Star Wars. Darth Vader. Szkarłatne rządy

Greg Pak, Leonard Kirk, Guiu Vilanova, Raffaele Ienco

Czwarty tom serii „Darth Vader”, wydawanej w USA od 2020 roku i opowiadającej o losach tytułowego Mrocznego Lorda Sithów. Lady Qi’ra nie tylko znieważyła Imperium, ale też rzuciła mu wyzwanie. W odpowiedzi Darth Vader pokazał jej, że nie można igrać z Imperium.

Delisie. Apetyt na sukces

Maciej Kur, Magdalena „Meago” Kania

W Delilandzie wszyscy chcą posmakować sukcesu! Pod nieobecność Spaghetti, która postanowiła wziąć sobie zasłużony dzień wolnego, Pho staje na czele Pasta Cafe. Nie obędzie się bez wpadek.

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Początek wszystkiego

Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji! Czy superbohaterom wystarczy sił, żeby stanąć do walki z nowymi złoczyńcami?

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Życie

Seria o tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników.

Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu

Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić!

Homar Johnson

Mike Mignola, John Arcudi, Tonči Zonjić, Kevin Nowlan, Joe Querio, Sebastian Fiumara, Wilfredo Torres

Kolejna znakomita seria Mike’a Mignoli umieszczona w świecie Hellboya! Tom pierwszy zbierający opowieści o Homarze Johnsonie, samozwańczym obrońcy sprawiedliwości, który działa w okresie międzywojennym.

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H.

Dziewiąty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! W Kondrakarze zachodzą wielkie zmiany. Orube dostaje od Wyroczni zwierzątko imieniem We, które mocno daje się we znaki naszym bohaterkom.

Świat Akwilonu. Krasnoludy. Redwin z Bractwa Kuźni

Nicolas Jarry, Pierre-Denis Goux

Kolejna z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy.

Świat Akwilonu. Elfy. Kryształ Niebieskich Elfów

Jean-Luc Istin, Kyko Duarte

„Elfy” to początek pierwszej z pięciu bestsellerowych na rynku francuskim serii, które rozgrywają się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy.

Adaptacje literatury. W 80 dni dookoła świata

Chrys Millien

W 1872 roku okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni, czyli 1920 godzin, czyli 15 200 minut, było niezwykłym wyzwaniem. Podjął je angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakładając się z innymi członkami londyńskiego klubu „Reform”, że dokona tego wyczynu.

Adaptacje literatury. Wehikuł czasu.

Dobbs, Mathieu Moreau

Londyn, koniec XIX wieku. Grupa przyjaciół spotyka się na kolacji u mężczyzny, który twierdzi, że jest pierwszym podróżnikiem w czasie. Pokazuje on zgromadzonym skonstruowany przez siebie wehikuł czasu i opowiada historię swojej pierwszej podróży – do roku 802 701.

Najwybitniejsi Naukowcy. Kopernik. Centrum wszechświata

Jordi Bayarri

Komiks w przystępny sposób przedstawia jego życie, zainteresowania i drogę, która doprowadziła go do dokonania jednego z największych odkryć astronomicznych w dziejach.

Ostatni diament

Karolina Głogowska

Młoda dziennikarka Izabela przeżywa osobistą tragedię, po której stacza się w alkoholizm. Wkrótce dostaje jednak od losu drugą szansę: nową pracę, miłość i życie w luksusie. Sielankę i planowanie przyszłości przerywa pewna informacja.

Przeprowadzę cię na drugi brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu

Justyna Dąbrowska

Aby każda kobieta mogła doświadczyć swojego porodu tak, by stał się dla niej źródłem siły, radości i mocy. I dla wszystkich kobiet, które nie znajdują słów dla opisania ran zadanych im, gdy rodziły. Drugą część książki stanowią rozmowy z położnymi.

Maj

Ćwirowidło

Damian Kowal

Powieść o końcu świata, jaki znaliśmy, katastrofie klimatycznej i moralnym niepokoju, który dopada w momencie, kiedy akurat jesteśmy bez pieniędzy, pracy i perspektyw.

Prawdziwe życie. Tom 3. Restart

Maiwenn Alix

Wielki finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Czasem trzeba się cofnąć, aby dotrzeć do celu…
Lani musi ponownie zintegrować się z Systemem, by zapobiec całkowitej zagładzie wysp rebeliantów.

Godność proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei

Maja Heban

Z czym na co dzień mierzą się osoby transpłciowe? Jakie prawne, społeczne, medyczne aspekty wpływają na ich codzienne życie? Jak media piszą o ludziach transpłciowych i jakie oczekiwania są im stawiane?

Ekonomia na talerzu

Ha-Joon Chang

To nie jest książka o „ekonomii jedzenia”, ani książka zestawiająca ekonomię i żywność. To książka o globalizacji, zmianach klimatycznych, migracji, niedostatku, automatyzacji i wielu innych istotnych tematach podanych w lekkostrawnej formie.

Moc wysokiej wrażliwości. Wykorzystaj swój ukryty potencjał

Amanda Cassil

Wsparcie we wszystkich obszarach życia — poszczególne rozdziały i ćwiczenia dotyczą sytuacji społecznych, relacji międzyludzkich, pracy i zdrowia, więc możesz od razu wybrać to, czego potrzebujesz.

Kreatywne metody w terapii schematów. Innowacje w praktyce klinicznej

Gillian Heath, Helen Startup

W książce przedstawiono bieżące trendy i nowości w terapii schematów, bogato ilustrując je szczegółami i przykładami z praktyki klinicznej.

Dzień z przyjaciółmi

Philip Waechter

Opowiadanie o piątce przyjaciół, którzy spędzają razem spokojny i przyjemny dzień. Relaksująca, pogodna i poetycka książka obrazkowa o uważności i cieszeniu się chwilą.

Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa

Cezary Łazarewicz

Protokoły i notatki SB, milicji, prokuratury, a także relacje i wspomnienia uczestników i świadków krakowskich wydarzeń posłużyły autorowi do skrupulatnego odtworzenia przebiegu i tła śledztw w sprawie tragicznej śmierci Stanisława Pyjasa.

Share This