Lutowe premiery książkowe

W tym tygodniu:

1 lutego, środa

Jej szef

Katarzyna Rzepecka

Igor, niezwykle zdolny przedsiębiorca, w przeciwieństwie do swoich braci nie jest miłośnikiem gór. Niestety wypadek Tobiasza zmusza go do powrotu do rodzinnego miasta.

Sprawdź, gdzie kupić

Złudne marzenia. Dziedzictwo

Alicja Skirgajłło

Już raz ją ocalił. Teraz znowu jest jej potrzebny. Kontynuacja przebojowej powieści Brudna gra!

Sprawdź, gdzie kupić

Powrót do Brideshead

Evelyn Waugh

Jedna z najsłynniejszych brytyjskich powieści, a Evelyn Waugh to klasyk uznawany ze jednego z najznakomitszych literackich stylistów XX wieku. Choć opisuje świat, którego już nie ma, to snuje przede wszystkim ponadczasową opowieść o ludziach wplątanych w wielką machinę losu i dylematy wiary.

Sprawdź, gdzie kupić

2 lutego, czwartek

Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety

Dagmara Gmitrzak

Autorka książki poprowadzi Cię krok po kroku i pomoże Ci rozpocząć praktykę kochania siebie.

Sprawdź, gdzie kupić

3 lutego, piątek

Gigantozaur. Miłka daje radę! Czytaj, rozwiązuj, naklejaj

Harriet Paul

Czy istnieją książki o dinozaurach idealne dla czterolatka?

Sprawdź, gdzie kupić
Sprawdź, gdzie kupić

Czytanki naklejanki. Na ratunek Gru. Minionki. Wejście Gru

Steve Behling

Nagła daleka podróż, nauka kung-fu, pogoń za zaginionym skarbem, narażenie się na niebezpieczeństwo. Kto jak kto, ale minionki zrobią wiele, aby uratować Gru, udowadniając tym samym, że dla przyjaźni można zrobić wszystko.

Czytanki naklejanki. Przygoda na budowie. Marvel Spidey i Super-kumple

David Lewman

Kolejna książka z bestsellerowej serii dla najmłodszych czytelników, której bohaterami są Spidey i jego superkumple.

Sprawdź, gdzie kupić

6 lutego, poniedziałek

Visa tranzytowa

Nicolas de Crécy

Latem 1986 roku, kilka miesięcy po katastrofie jądrowej w Czarnobylu, Nicolas de Crécy i jego kuzyn mają zaledwie dwadzieścia lat. Wypełniają samochód książkami, których ostatecznie nie przeczytają, dorzucają dwa śpiwory, papierosy… i wyruszają w drogę.

Sprawdź, gdzie kupić

Gore Cop 1

Jan Kabaciński

Tajna agencja rządowa namierza i zabija najlepszych wojowników na świecie, po czym zamienia ich w bezlitosne maszyny do zabijania. Jaki ma cel?

Sprawdź, gdzie kupić

Duży problem

Davide Calì, Marco Somà

Książka uzmysławia, że brak uprzedzeń i ciekawość świata bardzo pomagają w rozwiązywaniu życiowych problemów. Lektura wzbogacająca czytelników w każdym wieku.

Sprawdź, gdzie kupić

7 lutego, wtorek

Protektor

Conn Iggulden

Drugi tom Ateńczyka – nowego cyklu autora bestsellerowych powieści o Juliuszu Cezarze z serii Imperator oraz Sokoła spartańskiego!

Sprawdź, gdzie kupić

Był sobie psiak

Lizzie Shane

Prawnik Connor Wyeth jest świetnie zorganizowany. Ale kiedy adoptuje krnąbrnego Maxa, okazuje się, że ma do czynienia z niszczycielskim żywiołem.

Sprawdź, gdzie kupić

Wadliwy klient

Olga Rudnicka

Detektyw Dominiczak jedzie na spotkanie z kolejnym zleceniodawcą. Sytuacja nie należy do przyjemnych, jako że szoferem Matyldy jest grabarz.

Sprawdź, gdzie kupić

Z tej strony Sam

Dustin Thao

Siedemnastoletnia Julie Clarke ma wielki apetyt na życie i pełne nadziei marzenia: wyprowadzić się z małego miasteczka, studiować w college’u, spędzić lato w Japonii… A to wszystko razem z jej wspaniałym chłopakiem Samem.

Sprawdź, gdzie kupić

Mleko krew żar

Dantiel W. Moniz

Ten literacki debiut to zbiór jedenastu opowiadań o życiu mieszkańców Florydy. W międzypokoleniowych historiach poznajemy zawiłości relacji partnerskich, problemy rasowe, intymność i sekrety kobiet, kwestie trudnego dziedzictwa i mroczną stronę natury ludzkiej.

Sprawdź, gdzie kupić

Blaga

Kinga Wójcik

Komisarz Lena Rudnicka powraca do Łodzi. Naczelnik wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji prosi komisarz Rudnicką o pomoc. W mieście doszło do tajemniczych zaginięć dzieci.

Sprawdź, gdzie kupić

Jesteś tutaj *teraz

Adam J. Kurtz

Poradnik dla wszystkich, którzy chcą podążać drogą osobistego rozwoju. Książka obfituje w pełne życzliwości rady, subtelnie sformułowane prawdy i odniesienia do przeżyć i przemyśleń autora, którego droga nie zawsze była prosta i łatwa.

Sprawdź, gdzie kupić

8 lutego, środa

Radziwiłłowie

Witold Banach

Zajrzyjcie do świata przepychu, skandali i ogromnych majątków ziemskich. Radziwiłłowie – ród, który trząsł dawną Rzeczpospolitą, opisany w Sienkiewiczowskiej Trylogii, przedstawiony w filmach i serialach historycznych.

Wielka Piramida

Szymon Zdziebłowski

Zajrzymy w głąb Wielkiej Piramidy: historię jej badań oraz najnowsze odkrycia z nią związane, i postaramy się poznać skrywane tajemnice.

Dookoła. Pieszo po obrzeżach Berlina

Paul Scraton

Mijane „skrajobrazy” prowokują do pytań – czym tak naprawdę są podmiejskie blokowiska? Kim byli ludzie próbujący nielegalnie przekroczyć mur berliński? Jakie legendy kryją w sobie podberlińskie lasy? I dlaczego tak trudno jednoznacznie opisać przedmieścia?

Sprawdź, gdzie kupić

Moja autobiografia Carson McCullers

Jenn Shaplan

Pełna buntu i niepozbawiona humoru kronika poszukiwania prawdy i wypełniania luk w pamięci, języku i tożsamości. Z migotliwych odłamków życia swojej ukochanej pisarki Jenn Shapland buduje intymny i zarazem odważny pamiętnik własnego coming outu.

Sprawdź, gdzie kupić

Król Kier

Ludka Skrzydlewska

Oto czwarta powieść z serii Królowie Vegas, w której sensacja miesza się z romansem w prawdziwie wybuchowym koktajlu. Przygotuj się na zarwaną noc!

Sprawdź, gdzie kupić

Zmory przeszłości

Ann Cleeves

Lizzie Bartholomew nie wie nic o swoim pochodzeniu. Jest podrzutkiem, jako niemowlę została znaleziona w kruchcie kościoła. Dzieciństwo spędziła w różnych instytucjach wychowawczych, daremnie marząc o rodzinie, która by ją przygarnęła.

Sprawdź, gdzie kupić

Naznaczone złotem

Namina Forna

Szesnastoletnia Deka musi przejść Rytuał Czystości, który zadecyduje, czy zostanie prawowitą członkinią swojej wioski. Świadoma, że wyróżnia się wśród innych, Deka modli się, aby jej krew była czerwona, a ona wreszcie mogła poczuć, że gdzieś przynależy.

Sprawdź, gdzie kupić

W przeklęta godzinę

Adam Faber

Babkę Agreę zaczyna prześladować miłość. Aż trudno uwierzyć, prawda? Jak na osobę, która miała tylu mężów, uczucie to nie powinno być jej obce. Tyle że tym razem nadciąga ono zza grobu! A to już nie przelewki. Po raz kolejny zaczyna się akcja ratowania własnej skóry…

Sprawdź, gdzie kupić

Emocjonalna ruletka

B. A. Feder

Mężczyzna bez duszy, kobieta o dobrym sercu oraz uczucie, które nie miało prawa zaistnieć. Życie Claire zmienia się bezpowrotnie, gdy dowiaduje się, że traci wszystkie oszczędności, i to nie ze swojej winy. Widmo utraty dachu nad głową zbiega się w czasie z zaskakującą ofertą pracy.

Dyrektor generalny

K. N. Haner

Pełna seksualnego napięcia i niepożądanych emocji relacja nieomal doprowadza do szaleństwa. Zakazana namiętność ma jednak swoją cenę. Romans, seks, pieniądze, intrygi – mieszanka wybuchowa!

Sprawdź, gdzie kupić

Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym

Cleo Ćwiek, Agata Trzebuchowska

Cleo Ćwiek, popularna modelka, opowiada Agacie Trzebuchowskiej o życiu z chorobą afektywno dwubiegunową i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Sprawdź, gdzie kupić

W domu kłamstw

Ian Rankin

Wieloletni czytelnicy książek Rankina znajdą tu wszystko, co sprawiło, że tak długo pozostali mu wierni. Nowym spodoba się oldskulowy detektyw, który w błyskawicznie zmieniającym się świecie pozostaje sobą, nawet jeśli rzuca palenie, odstawia alkohol i przygarnia psa.

Sprawdź, gdzie kupić

Ptaki i inne opowiadania

Daphne du Maurier

Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie tytułowe zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka.

Sprawdź, gdzie kupić

Zaginiona

Lisa Gardner

Gdy ktoś, kogo kochasz, znika bez śladu – jak daleko się posuniesz, by odzyskać ukochaną osobę?

Sprawdź, gdzie kupić

Zima lwów

Stefania Auci

Porywająca historia pełna wzlotów i upadków, w której miłość przeplata się ze zdradą, życzliwość z zawiścią, uczciwość z przebiegłością… A wszystko to na tle intrygujących burzliwych dziejów Włoch.

Sprawdź, gdzie kupić

Naklejam i odkrywam. Dworzec kolejowy

Gdzie kupić bilet na pociąg? Jakie zadania ma konduktor? Jak czytać rozkład jazdy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce.

Sprawdź, gdzie kupić

Książkożercy. Hipopotam na palmie

Małgorzata Korbiel

Hipopotam Waldek ma pewien kłopot. Uwielbia swoje sadełko, ale marzy też o tym, aby… skakać po palmach jak jego przyjaciółka małpka.

Sprawdź, gdzie kupić

Żniwa śmierci. Kosiarze

Neal Shusterman

Świat bez głodu, bez chorób, bez wojen i biedy. Ludzkość pokonała nawet śmierć. O zakończeniu czyjegoś życia mogą zadecydować jedynie kosiarze. To oni kontrolują wielkość populacji.

Sprawdź, gdzie kupić

Spotkania i sprzeczki małej Śmieciareczki

Marcin Przewoźniak

Śmieciareczka podczas swojej codziennej pracy spotyka wielu przyjaciół: Kontener z elektrośmieciami, Szambiarkę, Polewaczkę, Cysternę i Wóz Ogrodniczy.

Sprawdź, gdzie kupić

Kamerdyner świata

Oliver Bullough

Jak Wielka Brytania wstąpiła na służbę u oligarchów, kleptokratów i kombinatorów

Sprawdź, gdzie kupić

Naklejam i odkrywam. Restauracja

Kto pracuje w restauracji? Jak wygląda szef kuchni? Czego nie wypada robić przy stole?

Sprawdź, gdzie kupić

Książkożercy. Jak zostałem piratem

Małgorzata Korbiel

Jacek pragnie zostać piratem. Ma już statek i arę, ale… nie potrafi poprawnie wymówić pirackiego okrzyku: Arrrr! A bez tego ani rusz. Czy istnieje ktoś, kto pomoże chłopcu spełnić jego wielkie marzenie?

Sprawdź, gdzie kupić

Akademia jednorożców. Iga i Jaskier, tom XII

Julie Sykes

Iga i Jaskier uwielbiają wspólnie spędzać czas w Akademii Jednorożców. Zła pani Wierzba wyciąga magię z Wyspy Jednorożców i gromadzi ją w Lodowej Lagunie.

Sprawdź, gdzie kupić

Naklejam i odkrywam. Lotnisko

Jak wygląda hala odlotów? Kto przewozi bagaże do samolotu? Do czego służy karta pokładowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce.

Sprawdź, gdzie kupić

Kiedy ślub?

Natasza Socha

Słodko-gorzka opowieść o spełnianiu swoich i nie swoich marzeń.

Sprawdź, gdzie kupić

Naklejam i odkrywam. Kino

Ile sal jest w kinie? Kto wyświetla filmy? Co to jest dubbing?

Sprawdź, gdzie kupić

Pan Pies i lisek urwisek

Ben Fogle

Pan Pies to niezwykły pies! Zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy!

Sprawdź, gdzie kupić

Po prostu posadź. Twój domowy ogród warzywny

Joanna Żytkowska

Praktyczny poradnik dla tych, którzy chcieliby zacząć hodować swoje własne warzywa.

Sprawdź, gdzie kupić

Veronica i pingwiny

Hazel Prior

Podnosząca na duchu i pełna ciepła historia o odnalezionej rodzinie, miłości i… uroczej gromadce pingwinów. Powieść do przeczytania pod ciepłym kocykiem w jeden zimowy wieczór!

Sprawdź, gdzie kupić

Głębia Challengera

Neal Shusterman

Caden Bosch jest członkiem załogi statku żeglującego w stronę Głębi Challengera – najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego.

Sprawdź, gdzie kupić

Perfect Day

Romy Hausmann

Od czternastu lat w okolicach Berlina giną małe dziewczynki – drogę do ich zwłok wskazują czerwone wstążki.

Sprawdź, gdzie kupić

Wycieczki Śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko

Marcin Przewoźniak

W pierwszym tomie poznajemy pracowitą Śmieciareczkę oraz czym się na co dzień zajmuje. Jej obowiązki przerywa złośliwy wiatr.

Sprawdź, gdzie kupić

Adżami. Opowieści z Jafy

Yossi Granovski

Opowiadania te, rozgrywające się głównie w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, podobnie jak u popularnego wśród polskich czytelników Etgara Kereta, wyrastają z tradycji oralnej, z kawiarnianej gawędy.

Sprawdź, gdzie kupić

Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R

Anna Skiba

Poznajcie zwierzęta, które pomogą w nauce wymowy głoski R! Do zabawy zapraszają parskająca orka Wiktoria, kangury zajadające trawę i morsy kruszące lód oraz bobry i renifer.

Sprawdź, gdzie kupić

Play therapy

Melissa LaVigne

101 zabaw terapeutycznych wspierających rozwiązywanie problemów z zachowaniem i wzmacniających relację.

Sprawdź, gdzie kupić

Nowe ojcostwo. Jak być feministycznym tatą

Jordan Shapiro

Autor opieraja się na badaniach z zakresu socjologii, ekonomii, filozofii, gender studies i własnych doświadczeniach. Eksploruje psychologię ojcostwa i podważa znane założenia dotyczące pochodzenia tak zwanych tradycyjnych ról rodzicielskich.

Sprawdź, gdzie kupić

9 lutego, czwartek

Czarna walizka. Porwie nas wiatr

Katarzyna Ryrych

Finałowy tom sagi Czarna walizka.

Sprawdź, gdzie kupić

Sekrety letniej nocy

Lisa Kleypas

Wydaje się, że piękna i dumna Annabelle Peyton ma wszelkie powody, by móc przebierać w zalotnikach. Do szczęścia brakuje jej jednak najważniejszego: posagu.

Sprawdź, gdzie kupić

Miłość i wojna

John Jakes

Powieść, która zachwyci fanów trylogii Stulecie Kena Folletta, a także miłośników Przeminęło z wiatrem.

Losy dwóch dynastii na przestrzeni trzech pokoleń.

Saga rodzinna, na podstawie której nakręcono głośny serial Północ–Południe z Patrickiem Swayzem.

Sprawdź, gdzie kupić

13 lutego, poniedziałek

Na lewo od Oriona

Guy Consolmagno, Dan M. Davis

Amatorski teleskop to cudowne narzędzie zbliżające nas do niesamowitego świata kosmosu. Książka zawiera listę najciekawszych obiektów do obserwacji za pomocą małego teleskopu, ułożoną według miesięcy, w których są one najlepiej widoczne, oraz ich lokalizacji.

Sprawdź, gdzie kupić

Pełna MOC możliwości

Jacek Walkiewicz

Spełnione życie nie jest dziełem przypadku. Gdy do odwagi i marzeń dodamy dążenie do sukcesu, pasję i pracę, przed naszymi oczami pojawi się pełny obraz. Pełna MOC możliwości.

Sprawdź, gdzie kupić

Niuniuś i niemiły pan

Aga Nuckowski, Ola Szwajda

Niuniuś pierwszy raz idzie do prawdziwego muzeum i zobaczy prawdziwe dinozaury, a co ważniejsze: prawdziwe kości dinozaurów! Niestety pan strażnik ciągle tylko mówi, czego nie wolno, a co trzeba, krzywo patrzy i ucisza dzieci.

14 lutego, wtorek

Chłopak z drugiego planu

Mikołaj Milcke

Czy miłość ma szansę wygrać ze światłami reflektorów?

Sprawdź, gdzie kupić

Słodki obłęd

Anna Bellon

Nie jest łatwo wrócić do życia po wielkiej tragedii. Weronika Adamczyk przeżyła coś, czego nie życzy się najgorszemu wrogowi. Straciła ukochanego. I może załamałaby się zupełnie, gdyby nie praca.

Sprawdź, gdzie kupić

Judas

K. C. Hiddenstorm

Miłość, pieniądze, nielegalne interesy i… jeszcze raz miłość. Gdy Layne Morgan decydowała się wyjść za mąż, najwyraźniej myliła pożądanie z miłością. Gwałtowne uczucie przyćmiło zdrowy rozsądek, choć w głębi duszy czuła, że będzie miała kłopoty.

Sprawdź, gdzie kupić

Przeciw interpretacji i inne eseje

Susan Sontag

Ten zbiór głośnych esejów opublikowany w 1966 roku szybko stał się pozycją klasyczną i wywarł wielki wpływ na myślenie o współczesnej sztuce i kulturze.

Sprawdź, gdzie kupić

Pod znakiem Saturna

Susan Sontag

Pierwsze polskie wydanie słynnego zbioru esejów Susan Sontag. Amerykańska autorka kreśli sylwetki kilku twórców, m.in.: Waltera Benjamina, Eliasa Canettiego, Antonina Artauda, zastanawia się nad źródłami popkulturowej fascynacji faszyzmem i przygląda się kolejnym mistyfikacjom Leni Riefenstahl.

Sprawdź, gdzie kupić

Widok cudzego cierpienia

Susan Sontag

Rozwinięcie i uzupełnienie O fotografii. Autorka powraca do wielu kwestii poruszanych wcześniej, skupiając się jednak na zagadnieniu przedstawiania obrazów cierpienia w mediach, zwłaszcza w fotografii wojennej.

Sprawdź, gdzie kupić

15 lutego, środa

Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce

Łukasz Drozda

Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”.

Sprawdź, gdzie kupić

Plon

Tara June Winch

Dwudziestokilkuletnia August wraca po latach z Wielkiej Brytanii do Australii na pogrzeb dziadka. Albert Gondiwindi wychował się w domu dla aborygeńskich chłopców założonym przez chrześcijańską misję.

Sprawdź, gdzie kupić

Ruth i Pen

Emilie Pine

Przypadek sprawia, że Ruth i Pen, dwie nieznajome kobiety, stają przed kluczowym wyborem tego samego dnia. Jeden dzień, jedno miasto (Dublin), dwa różne charaktery i dwa możliwe rozwiązania.

Sprawdź, gdzie kupić

Prawda i Sokrates

Duane Armitage, Maureen McQuerry

Ta książka przybliża jego filozofię najmłodszym myślicielom i zainspiruje do rozmów na temat uczciwości, szczerości i ciekawości świata.

Sprawdź, gdzie kupić

Ślad po mamie

Marta Dzido

Spojrzenie na aborcję z perspektywy pojedynczej kobiety, bez uwikłania w polityczny kontekst.

Sprawdź, gdzie kupić

Szczęście i Arystoteles

Duane Armitage, Maureen McQuerry

Ta książka zachęci dzieci do skoncentrowania się na tym, co je uszczęśliwia i jak mogą zaprzyjaźnić się z sobą i z innymi.

Sprawdź, gdzie kupić

16 lutego, czwartek

Sekretne schronisko

Agnieszka Olszanowska

Pierwsza część czterotomowej serii o polskich babkach wiejskich, akuszerkach i położnych. Świat dawno już zapomniany, w którym gusła i zabobony walczą z postępem medycyny, a kobiety wszystkich klas społecznych są równe w obliczu cudu narodzin, przeplatającego się z dramatem śmierci.

Sprawdź, gdzie kupić

17 lutego, piątek

Jak widzę świat… Kubuś okazuje życzliwość

Aleksandra Górska, Magdalena Dej

Kubuś Puchatek to najsympatyczniejszy miś na świecie. Jest bardzo życzliwy i uczynny. Pomagając innym, odkrywa, że spełnianie dobrych uczynków to najlepsza recepta na szczęście, i swoją mądrością dzieli się z przyjaciółmi.

Sprawdź, gdzie kupić

Jak widzę świat… Kubuś okazuje życzliwość

Aleksandra Górska, Magdalena Dej

Kubuś Puchatek to najsympatyczniejszy miś na świecie. Jest bardzo życzliwy i uczynny. Pomagając innym, odkrywa, że spełnianie dobrych uczynków to najlepsza recepta na szczęście, i swoją mądrością dzieli się z przyjaciółmi.

Sprawdź, gdzie kupić

20 lutego, poniedziałek

Długi żywot

Stanislas Moussé

Dawno, dawno temu istniał spokojny świat, w którym ludzie żyli w zgodzie z naturą i zwierzętami. Pewnego pięknego dnia przybyła armada pół-ludzi, pół-bestii, plądrująca wszystko na swojej drodze.

Sprawdź, gdzie kupić

21 lutego, wtorek

Lucia

Bernard Minier

Grupa doktorantów Uniwersytetu w Salamance odkrywa istnienie mordercy, który przez trzydzieści lat wymykał się organom ścigania. Zabójca aranżuje miejsca zbrodni na wzór scen z barokowych obrazów.

Sprawdź, gdzie kupić

Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe

Garrett Ryan

Odpowiedzi na często zadawane pytania na temat starożytnych Greków i Rzymian.

Sprawdź, gdzie kupić

Wikingowie. Wężowe Oko

Sara Weber

Drugi tom przygód nieustraszonych wikingów z Trondheim przeniesie czytelnika do krainy pełnej tajemnic, tęsknot i zakazanego uczucia, a wszystko to w scenerii ośnieżonych fiordów średniowiecznej Norwegii.

Sprawdź, gdzie kupić

22 lutego, środa

Wiersze przychodzą późno

Margaret Atwood

Najnowszy tom poezji znanej w świecie, wielokrotnie nagradzanej autorki bestsellerów Margaret Atwood, w przekładzie laureata Nagrody Literackiej NIKE profesora Jerzego Jarniewicza.

Sprawdź, gdzie kupić

Potem

Kristin Harmel

Poruszająca historia przyjaźni, straty i mocy miłości, która pozwala przetrwać najmroczniejsze chwile.

Sprawdź, gdzie kupić

Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej

Joseph Murphy

Każdy z nas dysponuje wyjątkową wewnętrzną mocą, która pozwala mu na postrzeganie wydarzeń i doświadczeń nie tylko za pomocą pięciu zmysłów.

Sprawdź, gdzie kupić

Zwiastun mroku

J.L. Drake

Niepokojąca, budząca zarówno grozę, jak i pożądanie historia miłosna autorki międzynarodowych bestsellerów. Ekscytująca fabuła o starciu miłości ze złem.

Sprawdź, gdzie kupić

Miłość aptekarki

Iny Lorentz

Druga część nowej historycznej sagi o przygodach wędrownej aptekarki uznanego duetu pisarskiego występującego pod pseudonimem Iny Lorentz!

Zanim dojrzeją granaty

Rene Karabasz

Hipnotyzująca, transowa opowieść o poszukiwaniu miłości i tożsamości płciowej, której akcja toczy się w cieniu albańskich Gór Przeklętych.

Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów

Urlika Norberg, Carina Nunstedt

Tajemnica uzdrawiającej mocy kotów wreszcie wyjaśniona. Te niezwykłe zwierzęta potrafią wpływać leczniczo zarówno na ciało, jak i na duszę.

Sprawdź, gdzie kupić

The Henna Wars. Miłość pisana henną

Adiba Jaigirdar

Nishat miała być zwyczajną nastolatką. Mieszkała w Dublinie, chodziła do szkoły i najbardziej na świecie kochała swoją rodzinę. Mierzyła się z podobnymi problemami, jakie miały inne ciemnoskóre muzułmańskie dziewczyny.

Sprawdź, gdzie kupić

Świadomość i mózg. Odczytywanie kodu naszych myśli

Stanislas Dehaene

Stanislas Dehaene daje nam całościowy obraz stanu badań nad świadomością. Relacjonuje efekty wykorzystania rezonansu elektromagnetycznego oraz eksperymenty związane ze złudzeniami optycznymi.

Sprawdź, gdzie kupić

Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat

Temple Grandin

Jak rozpoznać i wspierać naszych przyszłych inżynierów, projektantów, artystów?

Sprawdź, gdzie kupić

Kobiety i inne potwory. Tworzenie nowej mitologii

Jess Zimmerman

Odważna feministyczna analiza, która obnaża mechanizmy tkwiące w naszej kulturze. Zimmerman przewrotnie interpretuje znane mity, proponując świeże spojrzenie na obowiązujące ideały piękna i role związane z płcią.

Sprawdź, gdzie kupić

The Henna Wars. Miłość pisana henną

Adiba Jaigirdar

Nishat miała być zwyczajną nastolatką. Mieszkała w Dublinie, chodziła do szkoły i najbardziej na świecie kochała swoją rodzinę. Mierzyła się z podobnymi problemami, jakie miały inne ciemnoskóre muzułmańskie dziewczyny.

Sprawdź, gdzie kupić

Fejm

Joanna Opiat-Bojarska

Przewrotny thriller, który obnaża prawdę o mechanizmach działania showbiznesu. Czy podejrzany o morderstwo aktor manipuluje swoim wizerunkiem, aby ukryć tajemnicę z przeszłości?

Sprawdź, gdzie kupić

Wyzwolona. Przewodnik po kobiecej mocy

Kasia Urbaniak

Jak to się dzieje, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo „hej do przodu”, a jednocześnie niewystarczające?

Sprawdź, gdzie kupić

Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby

Wojciech Czuchnowski

Bardzo intymny pamiętnik o odchodzeniu bliskiej osoby. Dziennikarz Wojciech Czuchnowski żegnając żonę, prowadzi czytelnika przez różne stadia miłości, kryzysów i choroby.

Sprawdź, gdzie kupić

Silla

Karolina Lewestam, Mariusz Andryszczyk

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu.

Sprawdź, gdzie kupić

Rodzina Corleone

Mario Puzo, Ed Falco

Prequel Ojca Chrzestnego, jednej z najwybitniejszych powieści XX wieku, genialnie zekranizowanej przez Francisa Forda Coppolę.

Sprawdź, gdzie kupić

Pony

R.J. Palacio

Nowa powieść dla młodzieży autorki bestsellerowego Cudownego chłopaka. Historia chłopca, który pragnie odnaleźć ojca w świecie pełnym magii, zjaw i duchów. Dwunastoletni Silas już wie, że nocą mogą się wydarzyć złe rzeczy. To właśnie po zmroku groźni jeźdźcy zabierają jego ojca i ruszają w nieznane. 

Sprawdź, gdzie kupić

Ogród kości

Tess Gerritsen

Nowe wydanie błyskotliwych thrillerów gwiazdy gatunku. Thriller, w którym doktor Maura Isles występuje gościnnie – tym razem solo.

Sprawdź, gdzie kupić

Cudowne lata

Valérie Perrin

Poruszającą historia o miłości i stracie, nadziei i żalu, przyjaźni i przeciwnościach losu, a także o czasie, który nieuchronnie przynosi zmiany. Wspaniale opowiedziana, trzymająca w napięciu opowieść o relacjach, które łączą nas na całe życie, i wyborach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

Sprawdź, gdzie kupić

Nosiciel

Tess Gerritsen

Problemy rozpoczynają się, gdy jeden z chłopców z miejscowego liceum, pacjent Claire, strzela do nauczycielki. A wkrótce po tym jego kolega skręca matce kark i próbuje zabić siostrę. Nie mija wiele czasu, gdy w miasteczku dochodzi do kolejnych aktów przemocy dokonywanych przez nastolatków.

Sprawdź, gdzie kupić

Czwarty K

Mario Puzo

Thriller polityczny najwyższej klasy, który sam Mario Puzo określił swoim najambitniejszym dziełem.

Sprawdź, gdzie kupić

Kwiaty bez ogródek

Łukasz Skop

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z roślinami i wciąż jeszcze gubisz się w gąszczu porad, czy już masz swój ogród i chcesz lepiej o niego zadbać, ta książka jest dla Ciebie!

Morderstwo na szlaku

Jenny Blackhurst

Najnowszy thriller jednej ze wschodzących gwiazd wśród angielskich autorek thrillerów. Dziewiętnastoletnia Maisie opuszcza dom rodzinny w Wielkiej Brytanii, żeby wędrować szlakiem West Coast Trail w Kanadzie. Wkrótce przyłącza się do spotkanego po drodze rodzeństwa. Od razu się zaprzyjaźniają. Niestety, nie na długo…

Sprawdź, gdzie kupić

Miś Pracuś. Zabawy w parku

Benji Davies

Poznaj ulubione zabawy Misia i dołącz do niego, czytając wesołą książeczkę z wysuwanymi elementami.

Sprawdź, gdzie kupić

Miś Pracuś. Na budowie

Benji Davies

Poznawaj świat z Misiem Pracusiem, przesuń ruchome elementy, odkryj kryjące się w książce niespodzianki!

Sprawdź, gdzie kupić

Opór. Ukraińcy wobec rosyjskiej inwazji

Paweł Pieniążek

Ukraiński opór zbrojny przeciwko rosyjskiej inwazji przykuł uwagę świata. Jednak za jego sukcesem stoi nie tylko siła militarna, ale oddolne, czasami bardzo skromne, działania milionów obywateli.

Sprawdź, gdzie kupić

Pianistka

Elfriede Jelinek

Używając prowokujących konstrukcji językowych, autorka szarga takie świętości jak rodzina i matczyna miłość oraz podważa mity uduchowionego artysty oraz pięknego, kulturalnego Wiednia.

Sprawdź, gdzie kupić

Młody architekt. Notatnik

Alice James

Młodzi architekci znajdą tu mnóstwo zadań, wskazówek i łamigłówek, a także instrukcje, na podstawie których w prosty sposób stworzą własne niesamowite projekty architektoniczne.

Sprawdź, gdzie kupić

Xi Jinping Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium

Stefan Aust, Adrian Geiges

Xi Jinping dzierży w rękach niepodzielną władzę. Ale nie wygląda na dyktatora, a Chiny nie wyglądają na dyktaturę.

Sprawdź, gdzie kupić

Wracaj do domu, króliczku

Zaprowadź zagubionego malucha do rodziców, przesuwając ruchomy żeton po wyciętym w książce śladzie.

Sprawdź, gdzie kupić

Wracaj do domu, tygrysku

Rozwija zdolności manualne, ćwiczy spostrzegawczość i wzbogaca słownictwo najmłodszych czytelników.

Sprawdź, gdzie kupić

Orbitki. Najlepszy prezent

Małgorzata Korbiel

Rodzeństwo wybiera się na urodziny do kolegi.

Sprawdź, gdzie kupić

Orbitki. Tajemnica Maksa

Małgorzata Korbiel

Poznajcie Oliwkę i Maksa, bliźniaki, które żyją w 3022 roku. Okazuje się, że ich problemy wcale nie różnią się od tych, z którymi borykają się przedszkolaki dzisiaj.

Sprawdź, gdzie kupić

Strażnicy kryształów. Pięć królestw, tom III

Brandon Mull

Trzecia część pięciotomowej serii, o której sam autor mówi, że najbardziej przypomina bestsellerowy Baśniobór. I jest co najmniej tak samo genialna!

Sprawdź, gdzie kupić

Stoner

John Williams

Nasz bohater, przy wszystkich różnicach, niejako à rebours, jest męską wersją pani Bovary; do słynnego dzieła Flauberta John Williams skądinąd w Stonerze się odwołuje.

Fotograf utraconych wspomnień

Sanaka Hiiragi

Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie.

Sprawdź, gdzie kupić

Rytuały krwi. Źródła i historia naszej namiętności do wojny

Barbara Ehrenreich

Genialne w koncepcji i bogate w zakres Rytuały krwi to monumentalne dzieło, które wciąż zmienia nasze rozumienie największego zagrożenia dla ludzkiego życia.

Sprawdź, gdzie kupić

Kryjówka krowy Matyldy

Alexander Steffensmeier

Tym razem gospodyni proponuje, by wszystkie jej zwierzęta bawiły się razem w chowanego.

Sprawdź, gdzie kupić

Krowa Matylda na czatach

Alexander Steffensmeier

Codziennie rano już przy dojeniu Matylda niecierpliwie wyglądała na podwórze. Było bowiem coś, co krowa Matylda kochała nad życie…

Sprawdź, gdzie kupić

Krowa Matylda szuka skarbu

Alexander Steffensmeier

Pewnego dnia Matylda odkrywa w swojej listonoszce tajemniczy skrawek papieru. Jest przekonana, że to mapa wskazująca drogę do skarbu!

Sprawdź, gdzie kupić

Dlaczego psy się obwąchują?

Nick Crumpton

Humorystyczna książka, która dostarczy Wam wielu informacji o psach. Co czyni psiaki tak wyjątkowymi i dlaczego są one najlepszymi przyjaciółmi człowieka?

Sprawdź, gdzie kupić

Dlaczego koty miauczą?

Nick Crumpton

Z tej książki dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby zrozumieć, jak wyjątkowym zwierzakiem domowym jest kot.

Sprawdź, gdzie kupić

Krowa Matylda na wakacjach

Alexander Steffensmeier

Wszyscy korzystają z wypoczynku, przysyłają kartki z pozdrowieniami, dlaczego więc i krowa Matylda nie ma zakosztować takich wakacji?

Sprawdź, gdzie kupić

Operacja Tajemnica zamku

Jørn Lier Horst

Tiril i Oliver wybrali się z Ottonem pod namiot. Nagle w oknie starego zamczyska na Wyspie Żmij dostrzegają mrugające światło. Co takiego się tutaj dzieje?

Sprawdź, gdzie kupić

Kastor majsterkuje

Lars Klinting

Które dziecko nie lubi bawić się w majsterkowanie? Z tej książeczki dowie się, jak z małą pomocą rodziców zbudować prawdziwą skrzynkę!

Sprawdź, gdzie kupić

Kastor piecze

Lars Klinting

Tym razem Kastor bierze się za pyszne ciasto. W kuchni dzielnie asystuje mu przyjaciel Maciuś.

Sprawdź, gdzie kupić

Kastor naprawia rower

Lars Klinting

W najnowszej książeczce Kastor wraz z Maciusiem wybierają się na piknik. Jednak plany krzyżuje im niesprawny rower.

Sprawdź, gdzie kupić

23 lutego, czwartek

Wnuczka wariatki. Carmen

Danuta Noszczyńska

Nie rodzimy się na bezludnej wyspie. I nie dano nam możliwości wyboru ani zgody na zastaną rzeczywistość, która stanie się z czasem częścią nas samych.

Sprawdź, gdzie kupić

Jak to się stało?

Anna Karpińska

Natalia i Urszula. Mężatki, matki, córki – poza tym nic ich z pozoru nie łączy, a jednak, jak się okaże, bardzo wiele. Tuż po przyjściu na świat zostały zamienione w szpitalu i trafiły do nie swoich rodzin.

Sprawdź, gdzie kupić

24 lutego, piątek

Nauka. To lubię

Tomasz Rożek

Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych.

Sprawdź, gdzie kupić

O sztuce słuchania. Terapeutyczne aspekty psychoanalizy

Erich Fromm

Humanistyczna postawa Fromma przenika jego poglądy na temat pacjenta i sposobów z nim postępowania.

Sprawdź, gdzie kupić

Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady żeby dostać Nobla

Janina Bąk

Dzięki setkom ciekawostek zobaczycie, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego.

Sprawdź, gdzie kupić

26 lutego, niedziela

Młodzi przyrodnicy. Dinozaury

Emily Bone

Dinozaur już dawno wyginęły, ale nieustannie budzą ogromną ciekawość.

Sprawdź, gdzie kupić

Młodzi przyrodnicy. Owady i inne małe zwierzęta

Emily Bone

Świat pełen jest robaków! Niektóre gryzą i są niebezpieczne, inne żyją pod wodą, a jeszcze inne świecą w nocy!

Sprawdź, gdzie kupić

Młodzi przyrodnicy. Domy zwierząt

Patrycja Zarawska

Mali czytelnicy poznają różne ciekawe domy i schronienia, które budują takie zwierzęta, jak: badylarka, kret, borsuk, bóbr, niedźwiedź brunatny, jeż, wiewiórka, a także liczne ptaki i owady.

Sprawdź, gdzie kupić

Młodzi przyrodnicy. Jak nie dać się zjeść

Patrycja Zarawska

Mali czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem.

Sprawdź, gdzie kupić

27 lutego, poniedziałek

Cztery po północy

Stephen King

Cztery krótkie powieści mistrza grozy, w których rzeczywistość przeplata się z surrealistycznymi koszmarami, jakie mogą się zdarzyć tylko w najstraszniejszych godzinach: między północą a czwartą nad ranem.

Sprawdź, gdzie kupić

28 lutego, wtorek

Hokus-Pokus. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Agnieszka Mielech

Dołączcie do Tajnego Klubu Superdziewczyn, który bierze udział w niezwykłym Festiwalu Sztuk Ulicznych i Magii.

Sprawdź, gdzie kupić

Hokus-Pokus. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Agnieszka Mielech

Dołączcie do Tajnego Klubu Superdziewczyn, który bierze udział w niezwykłym Festiwalu Sztuk Ulicznych i Magii.

Sprawdź, gdzie kupić

Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy

Brandon Mull

Seth Sorenson został pozbawiony wszelkich wspomnień. Nie wie, kim jest i komu może zaufać. Zmanipulowany doprowadza do zniszczenia tego, co przysiągł chronić.

Sprawdź, gdzie kupić
Share This