Lekcje aktorstwa, czyli niepokojący komiks o kondycji współczesnego człowieka

utworzone przez | wrz 12, 2023 | Recenzja

Nick Drnaso powraca z nowym komiksem! Tym razem Drnaso opowiada o grupce ludzi, chcących oderwać się od szarej rzeczywistości za pomocą lekcji aktorstwa. Każdy z nich ma swoje własne problemy oraz demony, które wychodzą na światło dzienne podczas nauk.

Autor stworzył jeden z najbardziej dogłębnych portretów psychologicznych współczesnego społeczeństwa. Lekcje aktorstwa odkrywają prawdziwe problemy, frustracje, demony uczestników i stają się swoistą sesją teraupetyczną oraz ucieczką od problemów. Podczas scen aktorskich świat dookoła naszych bohaterów przemienia się w nową quasi-rzeczywistość. Tworzą alternatywną przestrzeń, w której mogą udawać tego, kim zawsze chcieli być lub starać się powstrzymywać wewnętrzne demony i próbować udawać normalnych ludzi. Bardzo ciekawy oraz interesujący zabieg, tworzący oniryczny oraz niepokojący klimat, gdyż pod koniec nie do końca wiemy, co jest jawą, a co nie. 

Komiks czyta się gdzieniegdzie jak dobrze skrojony thriller psychologiczny z doskonalei zarysowanymi postaciami. Na szczególną uwagę zasługuje nasz nauczyciel, John Smith. Jest to jedna z najbardziej enigmatycznych, poniekąd niepokojących postaci, z jaką zetknąłem się na kartach literatury. Na pierwszy rzut oka to sympatyczny pan, chcący jak najlepiej nauczyć grupkę ludzi trudnej sztuki aktorstwa. Z czasem zauważamy, że jest osobą doskonale rozumiejącą, z jakimi problemami mierzą się nasi bohaterowie i praktycznie do ostatniej strony nie wiemy, czy koniec końców miał on dobre czy złe zamiary. Niezwykle ciekawa oraz niejednoznaczna postać!

Kto zna komiksy Dranso ten wie, czego się można spodziewać po warstwie wizualnej. Nie ma tutaj ani jednej sceny akcji. Przez cały komiks widzimy tylko i wyłącznie gadające głowy. Ale poprzez specyficzną kreskę po pewnym czasie odczuwamy spory niepokój związany nie tylko z fabułą, ale też za sprawą warstwy wizualnej. 

Lekcje aktorstwa Nicka Drnaso jest kolejnym doskonałym tytułem w dorobku tego nietuzinkowego artysty. Doskonała robota i gorąco polecamy!

Wydawnictwu serdecznie dziękujemy za przesłanie egzemplarza recenzenckiego, dzięki czemu mieliśmy przyjemność przeczytania tego tytułu ❤️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer160775/public_html/premieryksiazkowe.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34