Czerwcowe premiery książkowe

7 czerwca, środa

Ostatnie lato w mieście

Gianfranco Calligarich Pory roku zmieniają się w ciągu jednej nocy, pinie i platany rzucają coraz dłuższe cienie, a gorące powietrze z każdym dniem gęstnieje. Rzym końca lat sześćdziesiątych – pozornie niegościnny, wypełniony turystami i obojętnością, dający mimo wszystko schronienie niejednemu wygnańcowi. Burzliwa relacja trojga bohaterów zostawia nas z pytaniem: czy od samotności można uciec?

14 czerwca, środa

Ostatni

Zuzanna Bukłaha, Kacper Sulowski Największa zagadka w historii polskiej kryminalistyki. Jedyny seryjny zabójca, który nie został osądzony. Kryminalne śledztwo, które prowadzi do domu mordercy.

Moje życie i psychoanaliza

Zygmunt Freud Autobiografia sławnego wiedeńskiego psychiatry, który wprowadził do psychologii metodę psychoanalizy.

Królowa Paryża

Pamela Binnings Ewen Za legendarną postacią kryje się kobieta pełna sprzeczności i tajemnic. Pogodna i beztroska, a jednocześnie bezlitosna manipulantka.

Za plecami

Haśka Szyjan Nagroda Literacka Unii Europejskiej 2019 Bezpruderyjna i zmysłowa powieść o wpływie, jaki wojna wywiera na mężczyzn i kobiety, na ich seksualność oraz role społeczne.

Święto nieważkości. Morawy

Michał Tabaczyński To nie tylko reportaż o Czechach, ale także literacki esej wędrowny, a może sebaldowska z ducha – więc apokaliptyczna i melancholijna – medytacja.

Mopsik, który chciał zostać pszczołą

Bella Swift Gdy rodzina Peggy postanawia założyć ul w przydomowym ogrodzie, suczka jest podekscytowana, że będzie miała mnóstwo nowych koleżanek.

Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo

Anna Fryczkowska Piękna literacka podróż do skrawka Polski sprzed 200 lat. Fascynujące losy rodziny, która potrafiła ocalić miłość i godność.

Przypływ

Sam Lloyd Lucy ma wszystko, czego może zapragnąć. ednak pewnego ranka czas staje w miejscu. Rodzinny jacht zostaje znaleziony na morzu. Lucy próbuje się dowiedzieć, co się wydarzyło na pokładzie jachtu. Nagle dokonuje kolejnego odkrycia.

Polacy na emigracji. Dlaczego i po co wyjeżdżamy

Agnieszka Kołodziejska Poznaj niesamowite historie naszych rodaków, którzy zdecydowali się żyć poza Polską.

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie

Justyna Suchecka Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Granice ryzyka. Szrama

Małgorzata Oliwia Sobczak Trzeci tom bestsellerowej serii granice ryzyka. Drgnij, a zginiesz.

Octopussy. Opowiadania postporno

Agnieszka Szpila

Octopussy to w pewnym sensie kontynuacja, ale i rozszerzenie brawurowych, ekoseksualnych Heks, które od dwóch lat są obecne w debacie społeczno-kulturowej, a prawa do nich zostały sprzedane na wiele zagranicznych rynków, w tym do U.S.A, Francji, Brazylii i innych.

Złoty krąg

Małgorzata Sobieszczańska Dla jednych Krzysztof Garlicki żył jak kloszard, dla innych – jak mnich. Odkąd w lesie nad Zalewem Zegrzyńskim znaleziono jego zwłoki, wszyscy zadają sobie pytanie: po co zabijać człowieka, który sam wypisał się z życia?

26 czerwca, poniedziałek

Pies komendanta

Shmuel David Warunki w obozie są potworne i mama Niny wkrótce umiera. Dziewczyna zyskuje jednak wyjątkowego sojusznika – Ziggy’ego, psa doktora Rosta, komendanta decydującego o tym, kto przeżyje, a kto umrze.

Zabierz mnie ze sobą

David Levithan, Jennifer Niven Ezra budzi się pewnego dnia i odkrywa, że jego starsza siostra – Bea – zniknęła. Bez pożegnania, bez słowa wyjaśnienia.

28 czerwca, środa

Wszyscy tak jeżdżą

Patryk Józefiak Wielowymiarowy, rasowy, gęsty reportaż o stanie umysłowym polskich kierowców.

Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego

Patrick Radden Keefe Bracia Arthur, Raymond i Mortimer Sacklerowie w ciągu kilku dekad zbudowali imperium. Najstarszy stał za sukcesem Valium i komercjalizacją rynku farmaceutycznego. Braciom podarował firmę Purdue Frederick – zbili na niej fortunę, lecz na zawsze pogrzebali dobre imię Sacklerów.

Piękni i przeklęci

Francis Scott Fitzgerald

Ameryka, początek dwudziestego stulecia. Tytułowi „piękni i przeklęci”, Anthony i Gloria, to beztroscy, młodzi kochankowie z wyższych sfer, których wspólne życie utkane jest naprzemiennie z dni zabaw oraz dni melancholii.

Podręcznik antymanipulacji

Maryann Karinch Najwięksi eksperci ze świata wywiadu, biznesu i egzekwowania prawa ujawniają, jak zdobywają informacje, których potrzebują, i podpowiadają, jak i ty możesz to zrobić.

Czerwiec

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu

Megumi Iwasa, Jörg Mühle Co się zdarzyło w Gospodzie pod Wodorostem? Trzymająca w napięciu minipowieść o tym, co może przynieść wyprawa w nieznane, i o figlach, które płata nam wyobraźnia.
Share This