Z miłością do książek

Czerwcowe premiery książkowe

1 czerwca, wtorek

Gdzie jest mój umysł?

Jacek Jarocki

Autor w niezwykle przystępny sposób omawia skomplikowane teorie filozoficzne, nawiązując zarówno do klasyków filozofii, jak i współczesnych badaczy. Wraz z czytelnikiem przemierza zawiłe ścieżki jednej
z najbardziej fascynujących dyscyplin naukowych – filozofii umysłu.

2 czerwca, piątek

My Beloved Monster

Marta Łabęcka

W Norwood nigdy nie dzieje się nic złego ― powtarzano. Dorośli wypowiadali te słowa z łagodnym spokojem, młodzież z pewną irytacją. Aż do dnia, w którym Chadwick Myers postanowił ten spokój zburzyć i wymierzył broń w swoich najlepszych przyjaciół.

Gbur w raju

Ludka Skrzydlewska

Owszem, jest przystojny. Tylko co z tego, skoro trudno z nim wytrzymać? Autorka funduje czytelniczkom pełen humoru gorący wakacyjny romans z trzymającym w napięciu wątkiem sensacyjnym!

Dwie i pół duszy. Folk noir

Justyna Hankus

Dwie dusze Mateusza Kusego zakłócają rytm życia mieszkańców Rutek nad jeziorem Ruty, a jedna dusza Wiedźmawy musi wystarczyć na dwoje – na nią i na Upa. To historia tajemniczych losów trojga bohaterów i trzech dusz zagubionych w lasach, wśród jezior, mokradeł i przydomowych sadów.

6 czerwca, wtorek

Krótki kurs filozofii. Heidegger

Michael Inwood

Do najważniejszych elementów jego myśli należą: rozróżnienie między bytami i byciem (różnica ontologiczna) oraz tworzenie ontologii poprzez wyjście od jestestwa (Dasein), istoty ludzkiej i jej egzystencji.

7 czerwca, środa

Ostatnie lato w mieście

Gianfranco Calligarich

Pory roku zmieniają się w ciągu jednej nocy, pinie i platany rzucają coraz dłuższe cienie, a gorące powietrze z każdym dniem gęstnieje. Rzym końca lat sześćdziesiątych – pozornie niegościnny, wypełniony turystami i obojętnością, dający mimo wszystko schronienie niejednemu wygnańcowi. Burzliwa relacja trojga bohaterów zostawia nas z pytaniem: czy od samotności można uciec?

Krótki kurs filozofii. Foucault

Gary Gutting

Autor przełomowych prac poświęconych szaleństwu, więzieniu i seksualności. Twórca kluczowych dla współczesnej humanistyki pojęć wiedzy/władzy i biopolityki.

12 czerwca, poniedziałek

Dom Oriona

Julia Fiedorczuk

Autorka w charakterystycznym dla siebie stylu po raz kolejny zabiera nas w podróż do świata przyrody nierozerwalnie związanego z człowiekiem. Autorka, czerpiąc garściami z mitologii różnych kultur, buduje niekonwencjonalną, planetarną opowieść o rozedrganej współczesności.

13 czerwca, wtorek

Internet rzeczy

Mariusz Duka

Podstawy programowania aplikacji i serwerów sieciowych w językach C/C++, MicroPython i Lua na urządzeniach IoT ESP8266, ESP32 i Arduino.

Androidy. Zespół, który stworzył system operacyjny Android

Chet Haase

Dawno temu, w 2003 roku, kilku zapaleńców w kalifornijskim Palo Alto założyło startup. Początkowo chcieli napisać oprogramowanie dla cyfrowych aparatów fotograficznych. Niestety (a może na szczęście), inwestorzy nie poznali się na tym pomyśle.

Strategiczne podejście do działania w social mediach

Anna Ledwoń

Rzecz nie w tym, by opanować do perfekcji interfejsy poszczególnych mediów społecznościowych i swobodnie się po nich poruszać. Interfejsy są ważne, ale ważniejsza rzecz to ludzie i sposoby dotarcia do nich, a więc strategie komunikacji B2B i B2C.

14 czerwca, środa

Ostatni

Zuzanna Bukłaha, Kacper Sulowski

Największa zagadka w historii polskiej kryminalistyki.
Jedyny seryjny zabójca, który nie został osądzony.
Kryminalne śledztwo, które prowadzi do domu mordercy.

Moje życie i psychoanaliza

Zygmunt Freud

Autobiografia sławnego wiedeńskiego psychiatry, który wprowadził do psychologii metodę psychoanalizy.

Królowa Paryża

Pamela Binnings Ewen

Za legendarną postacią kryje się kobieta pełna sprzeczności i tajemnic. Pogodna i beztroska, a jednocześnie bezlitosna manipulantka.

Za plecami

Haśka Szyjan

Nagroda Literacka Unii Europejskiej 2019

Bezpruderyjna i zmysłowa powieść o wpływie, jaki wojna wywiera na mężczyzn i kobiety, na ich seksualność oraz role społeczne.

Święto nieważkości. Morawy

Michał Tabaczyński

To nie tylko reportaż o Czechach, ale także literacki esej wędrowny, a może sebaldowska z ducha – więc apokaliptyczna i melancholijna – medytacja.

Mopsik, który chciał zostać pszczołą

Bella Swift

Gdy rodzina Peggy postanawia założyć ul w przydomowym ogrodzie, suczka jest podekscytowana, że będzie miała mnóstwo nowych koleżanek.

Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo

Anna Fryczkowska

Piękna literacka podróż do skrawka Polski sprzed 200 lat. Fascynujące losy rodziny, która potrafiła ocalić miłość i godność.

Przypływ

Sam Lloyd

Lucy ma wszystko, czego może zapragnąć. ednak pewnego ranka czas staje w miejscu. Rodzinny jacht zostaje znaleziony na morzu. Lucy próbuje się dowiedzieć, co się wydarzyło na pokładzie jachtu. Nagle dokonuje kolejnego odkrycia.

Polacy na emigracji. Dlaczego i po co wyjeżdżamy

Agnieszka Kołodziejska

Poznaj niesamowite historie naszych rodaków, którzy zdecydowali się żyć poza Polską.

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie

Justyna Suchecka

Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Granice ryzyka. Szrama

Małgorzata Oliwia Sobczak

Trzeci tom bestsellerowej serii granice ryzyka.

Drgnij, a zginiesz.

Octopussy. Opowiadania postporno

Agnieszka Szpila

Octopussy to w pewnym sensie kontynuacja, ale i rozszerzenie brawurowych, ekoseksualnych Heks, które od dwóch lat są obecne w debacie społeczno-kulturowej, a prawa do nich zostały sprzedane na wiele zagranicznych rynków, w tym do U.S.A, Francji, Brazylii i innych.

Wrr

Eoin McLaughlin, Polly Dunbar

Wspaniała książka o radzeniu sobie ze złością i nauce empatii.

Zaplątane nastolatki

Lisa Damour

Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości

Lark i Kasim. Czas na rewolucję

Callender Kacen

Poruszająca i szczera opowieść o poszukiwaniu siebie i o tym, jak różnie postrzegamy świat.

Przyjęcie

Callender Kacen

Opowieść o opowieściach, które nas otaczają: o kolorze skóry i klasie społecznej, bezpieczeństwie i wolności, zwycięzcach i przegranych. I o kobiecie, która postanawia przejąć kontrolę nad swoją opowieścią – nawet za cenę życia.

Złoty krąg

Małgorzata Sobieszczańska

Dla jednych Krzysztof Garlicki żył jak kloszard, dla innych – jak mnich. Odkąd w lesie nad Zalewem Zegrzyńskim znaleziono jego zwłoki, wszyscy zadają sobie pytanie: po co zabijać człowieka, który sam wypisał się z życia?

Zbawiciel z Hvidovre

Kaspar Colling Nielsen

Groteskowo kąśliwa, niezwykle aktualna powieść ukazująca w satyrycznym świetle społeczeństwo, które już nie potrafi rozwiązywać swoich problemów.

FLAVOR GIRLS

Loïc Locatelli-Kournwsky

Poznajcie Flavor Girls – nastoletnie Strażniczki Świętych Owoców, których główną misją jest obrona Ziemi przed wrogimi Agarthianami.

FOLIGATTO

Alexios Tjoyas, Nicolas de Crécy

Aby stłumić narastające niepokoje społeczne, w Eccenihilo organizowany jest wielki karnawał. Jego główną atrakcją ma być występ miejscowego złotego dziecka, kastrata i cieszącego się światową sławą śpiewaka operowego Foligatto.

SAINT-ELME, TOM 1

Serge Lehman, Frederik Peeters

Brutalny, mroczny i absurdalny niczym najlepsze dzieła Davida Lyncha. Detektyw Franck Sangaré, wraz z asystentką, panią Dombre, przyjeżdżają do małego górskiego miasteczka Saint-Elme.

19 czerwca, poniedziałek

Moc ciszy. O sekretnej sile introwertyków

Jill Chang

Czy niepozorni introwertycy mogą zostać liderami w świecie, w którym rządzą pewni siebie i zdecydowani ekstrawertycy? Jill Chang, bizneswoman z Tajwanu udowadnia, że tak. Nieśmiałe i wrażliwe osoby mają ogromny i niewykorzystany potencjał, a najlepszym case study jest jej osobista historia.

20 czerwca, wtorek

Go H*ck Yourself. Proste wprowadzenie do obrony przed cyberatakami

Bryson Payne

Opanowanie metod, jakimi posługują się cyberprzestępcy, pozwala zrozumieć naturę zagrożeń w cyfrowym świecie i skutecznie się przed nimi bronić.

SIBO. Jak przywrócić równowagę pracy jelit

Justyna Jessa, Agnieszka Wilczewska

SIBO, czyli zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego to problem medyczny zdefiniowany dość niedawno, wciąż zagadkowy dla wielu lekarzy, a także osób cierpiących na tę przypadłość.

Siostrzyczka

Raymond Chandler

Jedna z trzech najważniejszych powieści arcymistrza kryminału, Raymonda Chandlera.

Obrońcy pańszczyzny

Adam Leszczyński

Autor zagląda za kulisy jednej z najważniejszych historycznych debat. Ze swadą rekonstruuje oraz obnaża argumentację i poglądy obrońców pańszczyzny. Argumenty używane wówczas wracają bowiem współcześnie — choćby w odniesieniu do progresywnych polityk społecznych, rynku pracy, czy kwestii mniejszości.

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Outdoor – survival – wojna

Paweł Frankowski, Adam Chałuda

Urazy, obrażenia, zatrucia czy hipotermia to realne zagrożenia naszego zdrowia i życia. Autorzynapisali tę książkę przede wszystkim z myślą o turystach, survivalowcach, preppersach, żołnierzach WOT, uczniach klas mundurowych, przyszłych ratownikach KPP i medycznych.

21 czerwca, środa

Urodzony pod szczęśliwą gwiazdą

Aurélie Valognes

W szkole są dobrzy uczniowie… i jest Gustave.

Ze swojego miejsca przy kaloryferze w głębi klasy ten młody marzyciel przygląda się ptakom na szkolnym dziedzińcu albo wpatruje się we wskazówki zegara, które czerpią złośliwą przyjemność z przesuwania się jak najwolniej. Chłopiec chciałby przynosić mamie dobre oceny, niestety kolekcjonuje głównie wezwania do gabinetu dyrektora.

Płomienie

Daniela Krien

Rahel i Peter są małżeństwem od prawie trzydziestu lat. Sporo w swoim życiu osiągnęli, cenią się i szanują, wychowali dwójkę dzieci. Z początku cicho i niezauważenie, potem z narastającym impetem miłość porzuca ich związek.

50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach

Pierdomenico Baccalario, Lucia Stipari

Na wakacjach obowiązuje jedna, jedyna zasada: trzeba się dobrze bawić!
Nieważne, kiedy i gdzie, ważne jak. Nie ma lepszego czasu na wszystko, czego nie robimy na co dzień.

Max i Królik. Nocna kryjówka

Astrid Desbordes

Codzienny wszechświat pełen czułości i fantazji w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin.

Spotkanie po latach

Maciej Sieńczyk

Nowa, pełna absurdu i ironii powieść graficzna Macieja Sieńczyka!

Pozornie zwyczajne spotkanie u dawnych znajomych, które niespodziewanie zamienia się w niecodzienną towarzyską przygodę.

24 czerwca, sobota

Kalinka. Dżin Parszywiec

Pico Thom, Karensac

Życie Kalinki staje na głowie, gdy jej rodzice postanawiają przeprowadzić się do małego, górskiego miasteczka gdzieś na odludziu.

Wiedźmun 2

Tomasz Samojlik

Przygody, tajemnicze wynalazki, ratowanie świata przed katastrofą ekologiczną i szczypta humoru – zapraszamy czytelników od lat 7 do 107 do świata wiedźmuna!

Celestia

Manuele Fior

Na świecie pozostały już tylko niewielkie oazy życia, jedną z nich jest Celestia. Wyspa, którą rytmicznie zalewają wody przypływu. Jej mieszkańcy noszą maski lub kryją się w zaułkach, a aby przejść przez niektóre drzwi, muszą znać szyfr.

Bomba

Alcante, Laurent-Frédéric Bollée, Denis Rodier

Jest rok 1933, wspomnienia I wojny światowej w Europie są nadal żywe, na świecie trwa wielki kryzys ekonomiczny, a nastroje faszystowskie niepokojąco szybko się rozprzestrzeniają. Tymczasem Leó Szilárd, węgierski naukowiec żydowskiego pochodzenia, marzy o znalezieniu źródła energii zdolnego napędzać statki kosmiczne.

26 czerwca, poniedziałek

Pies komendanta

Shmuel David

Warunki w obozie są potworne i mama Niny wkrótce umiera. Dziewczyna zyskuje jednak wyjątkowego sojusznika – Ziggy’ego, psa doktora Rosta, komendanta decydującego o tym, kto przeżyje, a kto umrze.

Zabierz mnie ze sobą

David Levithan, Jennifer Niven

Ezra budzi się pewnego dnia i odkrywa, że jego starsza siostra – Bea – zniknęła. Bez pożegnania, bez słowa wyjaśnienia.

T’zée. Tragedia afrykańska

Appollo, Brüno

W głębi lasu równikowego, w pałacu T’Zee, krąży plotka. Stary dyktator podobno został zabity. Podczas gdy kraj pogrąża się w chaosie wojny domowej, członkowie klanu prezydenta żyją ostatnimi chwilami skorumpowanego reżimu.

28 czerwca, środa

Coś zabija dzieciaki, tom 5

James Tynion IV, Werther Dell’Edera

Po roku, odkąd widzieliśmy ją po raz ostatni w Archer’s Peak, Erica Slaughter powraca, by zająć się sprawą dziewczyny, która widziała zupełnie nowy rodzaju potwora.

Rat Queens, tom 8: Boski dylemat

Ryan Ferrier, Michael Sanlaville, Priscilla Petraites

Tytani, pasożyty, wilkołaki, o rety! Pod nieobecność bogów Palisada stała się puszką Pandory – absolutnie dziwaczną i zdecydowanie nie cudowną.

Wszyscy tak jeżdżą

Patryk Józefiak

Wielowymiarowy, rasowy, gęsty reportaż o stanie umysłowym polskich kierowców.

Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego

Patrick Radden Keefe

Bracia Arthur, Raymond i Mortimer Sacklerowie w ciągu kilku dekad zbudowali imperium. Najstarszy stał za sukcesem Valium i komercjalizacją rynku farmaceutycznego. Braciom podarował firmę Purdue Frederick – zbili na niej fortunę, lecz na zawsze pogrzebali dobre imię Sacklerów.

Piękni i przeklęci

Francis Scott Fitzgerald

Ameryka, początek dwudziestego stulecia. Tytułowi „piękni i przeklęci”, Anthony i Gloria, to beztroscy, młodzi kochankowie z wyższych sfer, których wspólne życie utkane jest naprzemiennie z dni zabaw oraz dni melancholii.

Podręcznik antymanipulacji

Maryann Karinch

Najwięksi eksperci ze świata wywiadu, biznesu i egzekwowania prawa ujawniają, jak zdobywają informacje, których potrzebują, i podpowiadają, jak i ty możesz to zrobić.

Wyszczekane podróże. Jak przygotować siebie i psa na wycieczkę

Magdalena Wilczewska , Piotr Miklaszewski

Dzięki tej książce będziesz w stanie przygotować się na każdy wyjazd – zarówno gdzieś blisko, jak i daleko – a podróże z psami staną się niezwykłą przygodą i przyjemnością, pozwolą zobaczyć świat z nowej perspektywy.

Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać

Jan Mencwel

Regulowanie rzek, wycinanie lasów, zatruwanie jezior, osuszanie całych powiatów przez kopalnie odkrywkowe oraz hojne wsparcie dla rolnictwa przemysłowego. To nasza polska codzienność.

Riley Thorn i martwy sąsiad

Lucy Score

W przypadku Riley Thorn nic nie było zwyczajne i proste. Przeprowadziła się do starej kamienicy, zamieszkanej przez grupę dość specyficznych emerytów. A do tego słyszała rzeczy, których normalni ludzie nie słyszą. Nie potrzebowała dodatkowych komplikacji. A właśnie w jej życiu pojawiła się kolejna – tym razem przybrała postać niewiarygodnie seksownego przystojniaka.

Jak zostać swoim terapeutą

Anne-Hélène Clair, Vincent Trybou

Teoria i praktyka panowania nad mózgiem i emocjami

Czerwiec

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu

Megumi Iwasa, Jörg Mühle

Co się zdarzyło w Gospodzie pod Wodorostem? Trzymająca w napięciu minipowieść o tym, co może przynieść wyprawa w nieznane, i o figlach, które płata nam wyobraźnia.

Share This